Reportáž

Tygři znovu neúspěšní, do Liberce si vezou dvouzápasový deficit

Vítkovice/Liberec – Ani druhý zápas předkola play-off na ledě Vítkovic nebyl pro Bílé Tygry úspěšný. Severočeši znovu nenašli úspěšný recept na defenzivní hru domácího celku a prohráli 1:3. Jediný liberecký gól vybojovali v oslabení Valský a střelec Jaroslav Vlach.

Začátek druhého zápasu série takřka kopíroval šablonu toho prvního. Tentokrát však neuběhla ani úvodní minuta a domácí se radovali z otevření skóre. Húževka využil rozhozené liberecké obrany a narýsoval pas na Petra Strapáče, který poslal pohodlně kotouč do branky.

Ovšem jak rychle hokejisté útočné pozice obsadili, tak rychle je následně vyklidili a ve zbytku třetiny už prakticky ani jeden gólman nemusel řešit ošemetnější situaci. Ty čekaly jen na muže v pruhovaném, kteří se na rozdíl od Šindeláře a Lašáka činit museli.

A jelikož ani jednomu ze soupeřů přesilové hry v dosavadním průběhu vůbec nejdou, vydrželo vítkovické vedení až do začátku druhé třetiny. Také prostřední dějství zaznamenalo raketový vstup domácích, když po jednadvaceti vteřinách odskočili na dvě branky. Byl to znovu Petr Strapáč, jehož našel Húževka a vítkovický útočník ani napodruhé nezaváhal.

Libereckým hráčům jako by více vyhovovala hra v oslabení, jelikož právě během těchto fází utkání si vypracovali největší příležitosti. A z jedné nakonec zapršelo. Valský vyvezl kotouč z pásma, nahodil na Šindeláře a jako buldok se vrhl za vyraženým kotoučem, který vybojoval a dojíždějící Jaroslav Vlach ho poslal za bezmocného Šindeláře a bránící hráče naskládané před brankou.

Liberec kontaktní branka nastartovala a v následujících minutách byl lepším týmem. Krátce po Vlachově trefě mohl vyrovnat Bulíř, který se protáhl od mantinelu až před branku, Šindelář ale skokem podél brankoviště jeho kličku zneškodnil.

Vítkovice však těžkou pasáž zápasu přestály bez další úhony. Navíc ještě před koncem třetiny si znovu vybojovaly pohodu dvoubrankového vedení. Kolouchovo nahození se odrazilo přímo na hokejku Vandase, který nezpanikařil a všiml si osamoceného spoluhráče, kterému adresoval kotouč. Tím byl Ondrej Šedivý, jenž se schoval liberecké obraně a poslal kotouč do prázdné branky.

Třetí třetina začala pro Bílé Tygry málem znovu katastrofou v podobě obdržené branky. Po špatné rozehrávce ve středním pásmu se na Lašáka řítil Burger, první střelou neuspěl, ale při dorážce už puk do branky dostal. Sudí však viděli, že se mu tak podařilo bruslí a po konzultaci s videem správně odhalili kopnutí do kotouče. Gól tedy nemohl být uznán a pokračovalo se za stejného stavu.

Šanci dostat Tygry znovu na dostřel jediné branky měl ve 46. minutě Vlach, když byl v úniku faulován a následovalo trestné střílení. V něm ale se střelou na vyrážečku neuspěl a naději svého týmu podruhé v zápase nepozvedl. Samotný závěr zápasu připomínal ten z pondělního duelu. Liberec musel otevřít hru a tlačit se do zakončení, znovu došlo i na odvolání gólmana Lašáka, ale ani v šesti se Tygrům se zápasem už hnout nepodařilo a prohráli 1:3.

Ohlasy trenérů

Roman Šimíček (Vítkovice): "Povedlo se nám dát rychlý gól. První třetinu jsme odehráli parádně. Spadlo nám to tam hned i na začátku druhé třetiny. Až na pár chyb, které patří k hokeji, jsme podali zodpovědný výkon."

Pavel Hynek (Liberec): "Vítkovice vyhrály zaslouženě. Dvě třetiny jsme hráli špatně a dělali jsem hloupé a naivní fauly. V oslabeních jsme ztráceli síly, které nám potom chyběly. Zápas rozhodly naše špatné vstupy, i s tím neuznaným gólem jsme v každé třetině inkasovali. Začali jsme hrát až v třetí třetině, tam nám ale chyběl kontaktní gól. Dneska měřítko snesla akorát třetí třetina."

Naši partneři

Generální partner
Generální partner