Bílí Tygři v přestřelce pokořili Olomouc a ukončili sezonu vítězně

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – V rozlučce s letošní hokejovou sezonou se Bílí Tygři utkali na domácím ledě s týmem HC Olomouc, který ještě po play-out čeká baráž o udržení v extralize. Severočeši si vybudovali čtyřbrankové vedení, o které sice málem přišli, ale nakonec se mohli radovat z pohledného výsledku 5:3.

play-out6, neděle 22. března 2015
(2:0, 2:3, 1:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 10. Plutnar (Šimek, Filippi), 20. Bakoš (Derner), 24. Derner (Jelínek, Filippi), 31. Krenželok (Jelínek, Kolmann), 50. Mikyska (Jonák, Plutnar) – 35. Matai (Pekr, Jaroměřský), 37. Knotek (Buc), 37. Marosz (Řípa, Janáček). Rozhodčí: Mikula, Mrkva – Bryška, Kajínek. Vyloučení: 9:11. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 022. Střely na branku: 23:23. Průběh utkání: 4:0, 4:3, 5:3.

Vaněček – Šimek, Výtisk, Plutnar, Derner, Kolmann, Ulrych – Krenželok, Jelínek, Valský – Urban, Filippi, Bakoš – Jonák, Mikyska, Dlouhý – Vlach, Miškovský.

HC Olomouc

Vošvrda (31.Urbisch) – Janáček, Staněk, Ondrušek, Škůrek, Jaroměřský, Houdek, Rašner – Laš, Knotek, Buc – Řípa, Marosz, Kucharczyk – Matai, Herman, Pekr – Vodný, Patera, Jergl – Beták.

Poslední kolo play-out přivanulo pod Ještěd olomoucké Kohouty. Celek již jasně odsouzený k účasti v baráži zvládl od počátečních minut držet s Bílými Tygry krok. I přes vyrovnanou hru na ledě však trvalo jen deset minut, než Tomáš Vošvrda poprvé inkasoval. Při přesilovce pět na tři ho překonal skvělou ránou Michal Plutnar – 1:0.

I nadále se pokračovalo ve stejném tempu, ale na trestnou lavici se stále dostávali pouze hráči hanáckého týmu. Osudným pak bylo vyloučení Martina Janáčka ke konci periody, které využil k přesilovkovému gólu Martin Bakoš povedeným projektilem téměř od modré čáry – 2:0. To bylo pro úvodní dějství vše.

Ve druhém pokračovaly ve střelecké nadvládě severočeské šelmy. A hned první početní výhoda přinesla třetí branku. Tentokrát se trefil Lukáš Derner, a to dělovkou hned po vhazování – 3:0. O pár minut později už vyhnal Vošvrdu ze svatyně Lukáš Krenželok povedenou ranou z mezikruží. Exlibereckého gólmana poté vystřídal mladý Jakub Urbisch.

Změna brankaře jako by vdechla Hanákům nový dech, jako první na ní reagoval Jakub Matai přesnou střelou pod víko – 4:1. O dvě minuty později Vaněčka pokořil i Tomáš Knotek a na ledě to začínalo jiskřit – 4:2. Na to navázal rychle Rostislav Marosz, jenž bekhendovou kličkou položil mladého gólmana Tygrů – 4:3.

Po snížení vedení na nejmenší možný rozdíl došlo ke zpestření zápasu bitkou. Jaroslav Vlach v obraně spoluhráče skočil na Marka Laše a o pár vteřin později už začala klasická férová pěstní výměna názorů. Tu vyhrál liberecký válečník, jenž se porval již potřetí v posledních čtyřech domácích duelech.

Ve třetí dvacetiminutovce se snaha Kohoutů narazila na precizní obranu Severočechů, Vaněček sice musel párkrát zasahovat, ale většinou se nejednalo o nic kritického. V polovině dějství se dokonce Bílí Tygři dočkali pátého gólu. Vít Jonák se na levém kruhu zaskvěl parádní kličkou a úžasným pasem před branku, který Josef Mikyska proměnil v povedenou trefu – 5:3. Skóre vydrželo až do samotného konce klání.

Po závěrečné siréně se hráči dlouhou děkovačkou rozloučily se sezonou a svými věrnými fanoušky a po koncertě Rammstein Members Clubu zbývala v ročníku 2014/2015 pouze autogramiáda, o kterou byl velký zájem. Těšíme se s vámi na následující sezonu1

play-out6, neděle 22. března 2015
(2:0, 2:3, 1:0)

Branky a nahrávky