Bojovný výkon nakonec na Spartu nestačil, Tygři prohráli těsně 2:3

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - V prvním utkání nového ročníku na ledě liberecké Home Credit Arény měli diváci možnost vidět atraktivní duel. Úspěšnější byli nakonec Sparťané, kteří i přes bojovný závěr ze strany Tygrů uhájili své těsné vedení a odvezli si tak ze souboje tři body.

3. kolo, úterý 13. září 2016
(1:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 5. Bulíř (Radivojevič, Svačina), 48. Jánošík (Radivojevič, Bulíř) – 7. Čajkovský (Cingel, Ružička), 22. Kumstát (Pech, Netík), 39. Klimek (P. Vrána). Rozhodčí: Hodek, Petružálek – Bláha, Špůr. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:22. Hráči utkání: Michal Bulíř (LIB) - Tomáš Pöpperle (SPA). Diváci: 5 079.

Lašák – Ševc, R. Šimek, Derner, Mojžíš, Jánošík, Vitásek, Plutnar – Svačina, Bulíř, Radivojevič – Bartovič, Jelínek, L. Krenželok – J. Stránský, Bližňák, Lakatoš – Špaček, Mikyska, Vlach

HC Sparta Praha

Pöpperle – Mikuš, Čajkovský, Barinka, Eminger, Švrček, Kalina, Hrbas – Ružička, P. Vrána, Klimek – Cingel, Forman, Uher – Kumstát, Pech, Netík – Kudrna, O. Procházka, Černoch – Volek.

Tygři vstoupili do utkání velmi aktivně, což byl také jeden z důvodů, proč se krátce po úvodním vhazování měnilo skóre. Tím druhým bylo vyloučení Michala Barinky, který se provinil krosčekem. Po krásné souhře na jeden dotek slavil první gól na domácím ledě v nové sezóně Michal Bulíř. Následně mohl ohrozit Pöpperleho po Vlachově pasu ještě Špaček, nicméně sparťanský gólman zasahovat nemusel.

Zběsilý začátek začala pomalu střídat bitva o střední pásmo, ještě předtím však hosté vyrovnali. Martin Čajkovský propálil Lašáka střelou z vrcholu levého kruhu. Poté již přišla avizovaná, na šance skromnější, pasáž hry. Ve druhé poloviny se přeci jen v krátkém časovém úseku dostal do dobré střelecké pozice ještě Krenželok s Bulířem, jenže ani jeden z branku nevsítil.

Na začátku druhé periody přišel pro všechny domácí příznivce šok. Petr Kumstát se zjevil nehlídaný před zařízením a po nahrávce zpoza branky dokázal puk propasírovat mezi výstrojí libereckého brankáře. V sedmadvacáté minutě mohl využít bojovnosti Jelínka Martin Ševc, Pöpperle však proti jeho ráně dokázal zasáhnout.

Stránský se natahuje po puku

Záhy ztratil kotouč na modré čáře Vitásek a činit se musel i Lašák. Ten vytáhl proti úniku Černocha výborný zásah lapačkou. Na rozdíl od druhé poloviny úvodního dějství se v tom druhém příležitostmi ke skórování jen hemžilo. Bohužel jednu z nich zužitkoval Lukáš Klimek, jehož bekhendový pokus zapadl přesně ke vzdálenější tyči.

Ihned zkraje závěrečné třetiny dostalo naše mužstvo k dispozici početní výhodu 5 na 3, i přes salvu střel ale zůstalo skóre neměnné. V obrovské šanci se neprosadil ani Michal Bulíř, který zakončoval do zdánlivě prázdné klece, Pöpperle však s notnou dávkou štěstí udržel Pražanům dvougólové vedení. Tedy až do 48. minuty, kdy se Radivojevičova rána odrazila k Adamu Jánošíkovi, a urostlý bek tak mohl oslavovat svou úvodní branku v letošní sezóně!

A závratné tempo svěřenců trenéra Filipa Pešána pokračovalo i nadále. Bulíř si vyměnil kotouč s kapitánem šelem a následně našel rozjetého Svačinu. Ten v plné rychlosti napálil puk na branku. Pokusu chyběly centimetry, ránu zastavila boční strana tyče. Nakonec tak Sparťané své těsné vedení uhájili a odvážejí si ze souboje tři body.

Ohlasy hráčů naleznete v následujícím videu:

Filip Pešán
„Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně. Věděli jsme, že Sparta udělá totéž, což se potvrdilo. Projevilo se, že oba celky chtějí hrát ofenzivní hokej, který se musel divákům líbit. Neproměnili jsme vyložené šance, samozřejmě Sparta si jich vytvořila také velké množství. Pravidlo o neproměnění přesilovky 5 na 3 se potvrdilo. Tam jsme mohli zápas otočit na naší stranu, bohužel se tak nestalo a ani přes bojovný závěr jsme střetnutí nezvládli.“

Zdeněk Moták
„Panovalo velmi nevhodné počasí pro lední hokej, pro hráče to muselo být peklo. Do zápasu jsme vstoupili špatně, byli jsme pomalejší, nejezdily nám nohy. Postupem času jsme se zlepšovali, ve druhé třetině naše tempo vygradovalo a měli jsme k dispozici několik vyložených šancí. Bohužel jsme je nezakončili. V poslední periodě jsme ubránili dlouhé oslabení 3 na 5 a kdybychom inkasovali, tak by se zápas mohl ubírat úplně odlišným směrem. Nakonec jsme se štěstím vítězství ubránili. Hráčům musím pogratulovat a vyzdvihnout Tomáše Pöpperleho.“

3. kolo, úterý 13. září 2016
(1:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky

HC Sparta Praha