Reportáž

Famózní efektivita! Každá třetí střela = gól. Tygři přehráli Zlín, Will má další nulu

Liberec - Fantasticky zápas sehrálo naše mužstvo na zlínském ledě. I přestože si Berani vytvořili více šancí, Tygři vyhráli jednoznačně 5:0. A důvod? Opět bezchybný Will a skvělá koncovka. Z celkových patnácti pokusů hned pět skončilo gólem!

Tygři naskočili do zápasu nejlépe, jak mohli. I když byl v úvodních minutách o trochu aktivnější domácí Zlín, skórovali Severočeši. Ševc nahrál na pravou stranu hřiště Šimkovi, který vyslal ze své hole střílené nahození. I to by bylo samo o sobě pro Kašíka nepříjemné, nicméně jelikož kotouč tečoval ještě Michal Bulíř, mohli se hosté radovat z úvodního gólu duelu.

Vzápětí vytasil proti ráně Bukartse pohledný zákrok lapačkou Will. Rozjetého Honejska naopak čistým zásahem holí odzbrojil Ševc. Ve čtrnácté minutě dostali Berani výhodu přesilové hry. Po dalších úspěšných zákrocích libereckého gólmana a jistém bránění při hře proti přesile, přišla největší šance domácích v úvodním dějství. Na Romana Willa se totiž valilo hned několik dorážek z předbrankového prostoru, ale i když ani tato situace neskončila brankou, odcházeli Tygři do kabiny s těsným náskokem.

Po přestávce se maskovanému muži, který v posledních kolech předvádí famózní výkony, spoluhráči odvděčili. Po necelých třech minutách hry využil bleskurychle přesilovku svou dělovkou z levé strany kapitán Branko Radivojevič. Po sérii trestů, které proložily celou prostřední pasáž druhé dvacetiminutovky, šelmy opět zužitkovaly další velkou příležitost.

Jan Ordoš cloní před zlínskou brankou

Lakatoš našel krásnou přihrávkou z otočky osamoceného Petra Jelínka, jenž si puk zpracoval a rychlou ranou zápěstím propálil Kašíka potřetí. Aby toho na zlínskou defenzivu nebylo málo, ocitl se v dalším útočném výpadu Branko Radivojevič. Nutno však podotknout, že skvělou práci odvedl Bulíř, který si vyčkal na správný moment a až poté poslal přesný pas na hokejku čtvrtého střelce modrobílých.

Třetí periodu si našeho mužstvo zkomplikovalo třemi tresty, nicméně ani Kubiš, Marun a dokonce ani Holomka na bezchybného Romana Willa nevyzráli. Naopak Liberečané dokázali svou herní pohodu a po vypršení prohřešku Vitáska skórovali popáté. Opět zafungovala spolupráce první formace, když kotouč po ose Jelínek - Lakatoš - Lukáš Krenželok doputoval až na místo určení. Ve zbytku duelu už si svěřenci trenéra Filipa Pešána čisté konto vzít nenechali a oslavují tak jedenáctou výhru bez ztráty jediného bodu v řadě! Pomohla jim k tomu také excelentní produktivita, z patnácti střel totiž vytěžili hned pět branek!

Ohlasy trenérů

Filip Pešán
Liberec
„Věděli jsme, že narazíme na odhodlaný tým ze Zlína. Domácí nevypustili jediný puk. Byli jsme trpěliví, zastavovali jsme útoky domácích a pomalu jsme navyšovali výsledek, který je nakonec pro domácí možná až příliš krutý. Jsme spokojeni s tím, jak se nám vyvedl výjezd na Moravu a že jsme získali další tři body."
Rostislav Vlach
Zlín
„První třetina byla relativně vyrovnaná, ovšem v té druhé jsme dostali rychlé góly a při té formě co má Liberec a naší střelecké potenci, už se nám těžce skóre dohánělo. Tygři zaslouženě vyhráli."

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner