Neskutečné se stalo skutečným! Tygři perličkou v prodloužení dokonali prvotřídní obrat

Liberec - Fantastický zápas sledovala během pátečního odpoledne téměř vyprodaná Home Credit Aréna. Tygrům se nevyvedl začátek, po němž prohrávali už 0:3, poté však díky fantastickému výkonu dovedli duel do prodloužení. V tom rozhodlo krásnou trefou duo Milan Bartovič - Dominik Lakatoš. Naše mužstvo tak slaví již dvanáctou výhru v řadě!

24. kolo, pátek 25. listopadu 2016
4:3p
(1:3, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. P. Jelínek (Radivojevič, Bulíř), 22. Vitásek (Krenželok, Jánošík), 48. Svačina (Lakatoš) – 4. H. Zohorna (V. Němec), 6. Kováčik (Nečas), 9. Kováčik (Gulaši). Rozhodčí: Horák, Hejduk - Barvíř, Blümel. 5:4. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:26. Diváci: 7 262.

Will – Šimek, Ševc (A), Mojžíš (A), Derner, Jánošík, Vitásek, Pyrochta – Lakatoš, Jelínek, Krenželok – Svačina, Bulíř, Radivojevič (C) – Bartovič, Vantuch, Stránský – Hrníčko, Hrabík, Víšek – J. Mikyska.

HC Kometa Brno

Čiliak – Kováčik, Gulaši, O. Němec (A), Štencel, Trška, Malec, F. Král – H. Zohorna, V. Němec, Zaťovič (A) – Miklík, Nečas, M. Kvapil – Vincour, Čermák (C), J. Káňa – Dostálek, Dvořák, Dočekal.

Tygrům vstup do zápasu nevyšel, již po třech minutách hosté poprvé skórovali. Před Willem tečoval Němcovo nahození od mantinelu Hynek Zohorna. Rozhodčí se pro jistotu ještě přesvědčili o regulérnosti branky, nicméně na otevření gólových účtu video nic nezměnilo. Záhy zlikvidoval liberecký gólman obrovskou šanci Zohorny, nicméně následnou střelu Jozefa Kováčika nešťastně tečoval mezi tři tyče Lukáš Derner.

Jozef Kováčik skóroval i při následné početní výhodě Komety po nedovoleném zákroku Tomáše Mojžíše a opět po dělovce od modré čáry. S Tygry to nevypadalo ani trochu dobře, ale vše se mělo k lepšímu obrátit. V patnácté minutě se při přesilové hře odrazil kotouč po ráně Radivojeviče na hokejku Petra Jelínka, jenž s přehledem poslal puk mimo dosah Čiliaka. Na závěr periody si střihli Liberečané ještě jedno oslabení. Během toho se dostal do šance Vantuch s Bartovičem, přihrávku při přečíslení 2 na 1 však na poslední chvíli srazil obránce do připravené výstroje maskovaného muže Komety.

Ondřej Němec, obránce Komety

Tygry neproměněná šance mrzela pouze o přestávce, poté totiž vyslal od modré čáry bombu Ondřej Vitásek a propálil vše, co mu stálo v cestě. Během celé prostřední dvacetiminutovky měli Tygři převahu. Dlouho se ji však nedařilo zužitkovat, zmrazit se publikum na opačné straně málem podařilo Němcovi, který z mezikruží tvrdě pálil. Will výtečně zasáhl.

Ve třetí třetině teprve přišel ten pravý tlak, šelmy totiž vložily všechny své síly do útočení. Ve třiačtyřicáté minutě pálil z úhlu Lakatoš, ale Čiliak zůstal pozorný. Gólem ještě neskončila ani nepřehledná situace před brněnským gólmanem o několik chvil později. S blížící se polovinou závěrečného dějství naše mužstvo již ale trestalo předchozí faul Tršky a bylo vyrovnáno. Lakatoš se po pěkné individuální akci dostal na dostřel branky, odkud trochu se štěstím propasíroval kotouč na dojíždějícího Vladimíra Svačinu.

Petr Jelínek v souboji na vhazování

V šestapadesáté minutě ujel po levé straně Vitásek, jehož dělovku vyrazil Čiliak s velkými potížemi mimo nebezpečné území. Atmosféra, stejně jako tempo hry, gradovala. Další změnu skóre už ale základní část nepřinesla. V prodloužení se nejprve dostal do velké příležitosti Kvapil, který se prokličkoval až před Willa. Ten však skvělým zákrokem betonem akci zlikvidoval. Poté se už téměř zaplněné ochozy Home Credit Arény se dočkaly. Bartovič ujel s Dominikem Lakatošem do přečíslení 2 na 1. Po naznačení střely posunul kotouč na mladého forvarda, který s naprostým klidem kličkou do bekhendu poslal Čiliaka mimo branku. Tygři tak fantastickým výkonem dokonali obrat a ze souboje si odnášejí dvanáctou výhru v řadě!

Ohlasy hráčů naleznete v níže přiloženém videu:

„Zápas byl utkáním úseků každého mužstva. Měli jsme až trapný začátek, Roman Will měl velmi těžkou pozici. Vůbec si na puk nesáhl a už ho třikrát lovil ze sítě. Tahali jsme za kratší konec, byla jen otázka, jestli ustojíme tlak Brna. To se podařilo a zápas se začal otáčet krok po kroku. Jsem velmi rád, že se nám nakonec skóre povedlo otočit. Roman Will byl poté znovu stěžejní osobou zápasu, držel nás nad vodou a dal nám příležitost střetnutí zvrátit. Kometa ukázala velkou sílu, myslím, že utkání bylo pro diváky velmi atraktivní.“

Petr Haken
„Měli jsme famózní vstup do utkání. Třikrát jsme vystřelili a byli z toho tři branky. Poté se Liberec dostal zpět do hry, rozhodující moment zápasu bylo naše neproměněné sólo, kdy jel Hynek Zohorna sám, za stavu 3:1, na Willa a neproměnil. Kdybychom odskočili, bylo by to pro domácí těžké. Zápasu asi remíza nakonec slušela. Sílu, kterou Liberec ukázal, jsme byli v závěru schopni ustát. Mrzí mě, že jsme nepřerušili vítěznou sérii Tygrů, snad příště.“