Reportáž

Bílí Tygři v napínavém duelu těsně nestačili na brněnskou Kometu, podlehli jí 1:2

Liberec - Padesáté extraligové kolo nabídlo v Home Credit Aréně souboj Bílých Tygrů s Kometou Brno. Liberečtí si chtěli vylepšit zápornou bilanci, kterou s Jihomoravany v letošní sezoně mají, ale hosté povolili Tygrům pouze jednu branku a i přes dramatickou koncovku berou tři body.

Domácí vstoupili do utkání aktivně a už v prvních minutách dokázali dostat Kometu pod tlak. Do první větší příležitosti se před zraky zaplněné liberecké arény dostal Bulíř, který se prosmýkl obranou hostů. Čiliak byl ale pozorný a jeho kličku do bekhendu vystihl. Převaha Liberce byla následně znásobena přesilovou hrou. Ani v ní, přestože si domácí vytvořili slibné příležitosti, brněnský brankář puk za svá záda nepustil.

V závěru první periody se osmělili i hosté. Pohledná souhra Kvapila se Zohornou a střela druhého jmenovaného ale ztroskotala na Willově betonu, střelu Erata z mezikruží zneškodnil liberecký brankář pro změnu vyrážečkou. Vstup do druhé dvacetiminutovky vyšel lépe hostům z Brna. Malec ještě ve vyložené šanci minul, ale vzápětí se již hostům podařilo otevřít skóre zápasu, když Káňa našel Petera Tršku, který od modré propálil vše co mu stálo v cestě.

Liberečtí mohli odpovědět, s Bulířovou střelou po přihrávce Valského si ale Čiliak poradil. V další příležitosti se objevila dvojice Krenželok - Jelínek. Druhý jmenovaný měl před sebou poloprázdnou branku, ale brněnský brankář se dokázal bleskurychle přesunout a puk vyrazil.

Ve druhé třetině se hra viditelně přitvrdila, tudíž bylo k vidění několik přesilových her na obou stranách, ale oba brankáři byli pozorní. V závěru třetiny měl možnost srovnat skóre Bartovič, který ujížděl sám na Čiliaka, ale i tentokrát byl brněnský maskovaný muž úspěšnější.

Třetí část zahájili Tygři náporem. Útok Libereckých však narážel na dobře zformovanou obranu hostů. Blízko ke skórování byl Jelínek, který dorážel střelu Krenželoka. Čiliak ale na poslední chvíli dokázal puk hokejkou vyškrábnout mimo. Následně zahrozili i hosté, když ujeli do přečíslení dva na jednoho. Kvapil vzal situaci na sebe a vystřelil, Will však byl na svém místě, stejně tak jako při samostaném úniku Malleta, který se na něj řítil ve vlastním oslabení.

Na další příležitost Komety už ale byl krátký. Kováčik nahodil puk před branku, kde jej tečoval Martin Erat a poslal hosty do dvougólového vedení. To ovšem netrvalo dlouho. Ve vlastním oslabení se přes obránce Komety protáhl Milan Bartovič a bekhendovou střelou překonal Čiliaka. I přes závěrečný tlak Tygrů, podpořený i hrou bez brankáře, se domácím vyrovnat nepodařilo a body si tak odvážejí hosté do Brna.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán
Liberec
„V posledních zápasech se potýkáme se špatnou koncovkou. Táhne se to už od zápasu s Hradcem, branku jsme nevstřelili ve Vítkovicích, dnes se nám už skórovat podařilo, ale pouze jednou, paradoxně ve vlastním oslabení. Postupem času byla Kometa silnější a silnější, dobře bránila a my jsme měli problém dostat se do pásma. Bohužel už jsme zápas otočit nedokázali. "
Petr Haken
Brno
„Pro nás je to po dlouhé době vítězství venku, o to víc nás to těší. Utkání jsme odehráli dobře, řekli jsme si, že chceme hrát jednoduše a nedělat chyby, protože poslední dobou jich děláme až moc. Dnes nás neskutečně podržel brankář, to byl rozhodně základ úspěchu. Liberec nás ve třetí třetině hodně zatlačil a dostal pod tlak, takže jsme rádi, že bereme tři body. "

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner