Liberec porazil Ševce i počtvrté v sezóně a doma vyhrál už sedmkrát v řadě!

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - Předehrávka 46. kola zavedla do liberecké Home Credit areny tým Ševců ze Zlína. Bílí Tygři si vypracovali tříbrankové vedení, ovšem bojující hosté dokázali průběh utkání notně zdramatizovat, když snížili na 3:2. K vyrovnání ale nedošlo, naopak triumf domácích potvrdil deset minut před koncem Mario Bližňák.

46. kolo, středa 25. ledna 2017
4:2
(2:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Bulíř (Valský), 20. Valský (P. Jelínek, Bulíř), 30. Radivojevič (Bulíř), 49. Bližňák (Ševc) – 36. Kotvan, 41. Okál (O. Veselý) . Rozhodčí: Pešina, Pražák – Hynek, Zíka . Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5076. Střely na branku: 40:31.

Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc (A), Jánošík, Vitásek, Pyrochta, Derner – Svačina, P. Jelínek, Ordoš – Valský, Bulíř, Radivojevič (C) – J. Stránský, Bližňák, Bartovič – J. Mikyska, Vantuch, J. Vlach

PSG Berani Zlín

Kašík (Štůrala) – Marušák (A), Kotvan, Matějíček, Žižka (A), Řezníček, Padrnos, Gazda – Šťastný, P. Holík, Říčka – Bukarts, Popelka, J. Ondráček – Okál, Chytil (C), O. Veselý – Gago, Honejsek, Ostřížek – Karafiát

Bílí Tygři už od první minuty hráli aktivně a obrana Ševců se musela mít na pozoru. S úvodními pokusy Valského, Svačiny a Bližňáka si však zlínský Kašík dokázal poradit. To ale Tygry nemuselo mrzet, protože v čase 4:01 šikovně nasměroval kotouč nad Kašíkovo rameno Michal Bulíř a poslal Liberec do vedení!

Zlínští výrazněji ohrozili Lašáka v přesilové hře. Bukarts střílenou přihrávkou perfektně našel před brankou stojícího Ondráčka. Zlínský útočník si ale na slovenského gólmana v brance Liberec nepřišel. Aktivnějším týmem i tak zůstávali Bílí Tygři. Do dobré pozice se dostal Pyrochta po kombinaci se Svačinou, puk ale za Kašíkova záda neprošel, stejně tak jako bomba Jánošíka o chvíli později.

Milan Bartovič se natahuje po puku

Když už se zdálo, že první třetina skončí rozdílem jediné branky, přišel druhý zásah domácích! Po parádní kombinaci se Tygům podařilo využít přesilovku, když se před poloprázdnou brankou nemýlil Jakub Valský.

I druhou dvacetiminutovku začali Liberečtí aktivně. Do tříbrankového vedení mohli Tygři jít po akci Jelínka, puk ale Kašíkovi proklouzl mezi betony a projel těsně vedle tyče. Stejně blízko byli Severočeši brance i při zaváhání zlínského brankáře, který tak dlouho váhal s rozehrávkou, až svým vyhozením trefil Valského, od kterého se puk odrazil a branku Ševců minul jen o kousek.

Ale i třetí branky se modrobílí dočkali. Hned po skončení přesilovky Zlína našlápl kapitán Branko Radivojevič, oklamal obránce a jeho střela se zastavila až v síti branky hostů! Další početní výhodu už ale hosté využili. Ve třicáté šesté minutě napřáhl ke střele Oldrich Kotvan a trefil přesně do šiběnice. Druhá perioda tak skončila výsledkem 3:1.

Petr Jelínek se tlačí k dorážce Ale tento stav netrval dlouho. Hosté vlétli do třetí třetiny a už po čtyřiceti vteřinách se dostali na rozdíl jediné branky. Chytil našel zpoza branky Zdeňka Okála, kterého sice Lašák napoprvé vychytal, ale na dorážku už byl krátký.

Hra se rázem vyrovnala a šance byli k vidění na obou stranách, ale oba brankáři byli pozorní. Rozdílová branka přišla deset minut před koncem. Liberec vyhrál buly v útočném pásmu, Ševc nahodil puk na branku a Mario Bližňák ho tečoval za Kašíkova záda! Potvrdit vedení domácích mohl o chvíli ujíždějící Ordoš, ale nedokázal dotáhnout svůj forhendový blafák ke gólovému úspěchu. Do úniku se dostal i Lukáš Vantuch, který však byl faulován a k zakončení se nedostal. Ševci už snížit nedokázali a tak utkání skončilo výsledkem 4:2

„Věděli jsme, že přijede nepříjemný soupeř, který v poslední době odehrál spoustu těžkých zápasů. I dnes to bylo velmi vyrovnané. Zlín byl aktivní, nebezpečný v protiútocích. Jsem rád, že jsme utkání zvládli. Když jsme vedli o tři branky, tak to vypadalo, že je rozhodnuto, ale nebylo. Tuto fázi zápasu jsme trochu podcenili. O našem vítězství rozhodlo to, že jsme celou dobu bojovali a šli jsme za výsledkem. Náš výkon byl navíc podpořen skvělým Jánkem Lašákem v brance. “

Martin Hamrlík
„Chtěl bych pogratulovat Liberci, vyhrál zaslouženě. My jsme měli v průběhu utkání i slabší chvilky, na rozdíl od domácích, kteří hráli celý zápas velmi dobře. Za stavu 3:0 to vypadalo, že je rozhodnuto, ale podařilo se nám nadechnout se a ještě jsme to zdramatizovali. Bohužel jsme si nevytvořili dost šancí na vyrovnání. Čtvrtá branka nás mrzí, protože jsme nedokázali dobře pohlídat hráče. Kdybychom tady udolali bod, měl by velikou cenu, ale celý zápas jsme tahali za kratší konec. Liberec byl dnes lepší. “