Další nula! Tygři si připsali skalp chomutovských Pirátů

Liberec - Ve třetím utkání na ledě Home Credit Areny během pěti dnů hostili Bílí Tygři Chomutov. Duel byl dlouho vyrovnaný, ve třetí třetině však Vitásek a Bulíř rozhodli o tom, že si Tygři připsali do tabulky další tři body. Roman Will navíc již popáté v sezoně udržel nulu.

18. kolo, úterý 29. listopadu 2016
2:0
(0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 42. Vitásek (Bulíř), 44. Bulíř (Radivojevič, R. Šimek). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 730. Střely na branku: 32:25. Průběh utkání: 2:0.

Will (Bláha) – R. Šimek, Ševc (A), Mojžíš (A), Derner, Jánošík, Vitásek, Pyrochta – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Svačina, Bulíř, Radivojevič – Bartovič, Vantuch, J. Stránský – D. Špaček, J. Mikyska, Hrabík – Hrníčko.

Piráti Chomutov

J. Laco (Strmeň) – Flemming, Kudělka, Valach, Skinner, Mrázek, Dlapa, Buchtela, Chalupa – Vondrka (C), Huml (A), Tomica (A) – Skokan, Kämpf, Sklenář – Lauko, Chlouba, Poletín – Koblasa, Šťovíček, Chrpa.

Do utkání vstoupili Bílí Tygři velmi aktivně. Brankáře Laca pravidelně zásobovali střeleckými pokusy a slovenský gólman se musel pořádně otáčet, aby náporu odolal. Otevřít skóre mohli naši hráči v přesilové hře, kdy byla Radivojevičova rána tečována a jen těsně proklouzala kolem levé tyče. Následně vyrazili hosté do protiútoku, když Skinner naskočil z trestné lavice a ujížděl sám na brankáře, Will však jeho pokus přečetl a vyrazil betonem.

Tlak Liberce postupně mírně utichl. Hra byla kouskována mnoha přerušeními a čas pomalu utíkal. Tygři se ubránili oslabení a v závěru se ještě pokusili zaútočit, ale kombinace vždy skončila ještě před brankou Pirátů. Po první třetině tak na kostce nad ledovou plochou svítilo skóre bez jediného vstřeleného gólu.

V podobném duchu se nesl také úvod druhé periody. V největší šanci se ocitli Piráti, když po nepřesné přihrávce Branka Radivojeviče ujížděl Kämpf, kotouč mu však sjel z hokejky. Zakončit tak nedokázal a Roman Will mohl zůstat v klidu. O chvíli později naopak proti Poletínovi, který z první pálil do odkryté klece, musel vytáhnout parádní zákrok, kterým puk zastavil. Koncem hole navíc shodil ze sítě lahev s vodou a rozhodčí byli u videa zkontrolovat, zda ji nesrazil puk, nicméně gól přiznat Chomutovu nemohli.

Ve velké šanci se na druhé straně zjevil Bartovič, který z otočky pálil sám před Lacem, ale trefil pouze pravý beton slovenského brankáře. I nadále se na branku čekalo marně. V závěru druhé dvacetiminutovky ještě musel Roman Will vytáhnout skvělé zákroky proti dvěma střelám Vondrky z mezikruží, ale v obou případech odolal.

Vstup do třetího dějství ale vyšel Tygrům na jedničku. Už po 65 sekundách hry se Bulíř obtočil kolem branky a naservíroval kotouč na brankoviště, kde ho Ondřej Vitásek doklepl za čáru. A o dvě minuty později bylo ještě lépe. V přesilové hře vypálil od modré Branko Radivojevič, puk proklouzl Lacovi mezi betony a Michal Bulíř ho dotlačil do sítě.

Naši hráči byli po dvou rychlých brankách na koni a soupeře zatlačili. Chomutov se namísto pokusů o snížení a vyrovnání spíše bránil. Laco sice v závěru povyjel z branky, nakonec však ani k power-play odvolán nebyl a Tygři již žádnou korekci výsledku nedopustili. Proti Chomutovu si tak připsali další výhru s nulou.

„Věděli jsme, že nás čeká organizovaný soupeř hrající v plném nasazení. To se v prvních dvou třetinách také potvrdilo. Soupeř byl lepší a důraznější, lépe bruslil. Kdyby proměnil jednu ze svých velkých šancí, zápas mohl být úplně jiný. Díky Romanu Willovi jsme to ustáli a před třetí třetinou jsme mírně změnili taktiku. Byli jsme aktivnější, lepší na puku a padl z toho první gól. Těší mě, že jsme následně proměnili přesilovku a dostali se do dvougólového vedení. Nebyli jsme lepším týmem, o to víc jsem rád, že jsme přesto získali tři body.“

Jan Šťastný
„Musím říct, že jsme dvě třetiny hráli přesně to, co jsme chtěli. Byli jsme organizovaní a hrozili jsme z brejkových situací. Jedinou kaňkou bylo, že jsme se neujali vedení. Ve třetí třetině už bylo jasné, že kdo dá první gól, bude výhře velmi blízko. My jsme bohužel udělali školáckou chybu, špatně vyhodnotili situaci a soupeř se dostal do vedení. Po zbytečném faulu ve středním pásmu jsme pak inkasovali podruhé. Jsme zklamaní, protože jsme na body v tomto utkání měli, ale nedokázali jsme proměnit své šance.“