Reportáž

Lukeš katem fantastické série. Tygři podlehli Vervě těsně 1:2

Liberec - Litvínov sérii začal, Litvínov ji také ukončil. Verva před třinácti duely dokázala náš celek přehrát, když na domácím ledě zvítězila v prodloužení. O měsíc a půl později sérii, kterou od té doby naše mužstvo ukořistilo, ukončila. Dvěma góly s v černožlutém dresu blýskl František Lukeš, za Tygry skóroval Krenželok.

Tygři na svého soupeře nastoupili velmi aktivně. Již po dvou minutách hry z pravého kruhu orazítkoval Stránský svou střelou tyč. V další obrovské šanci se ocitl Jelínek, který po ráně Šimka hned třikrát dorážel. Janus však dokázal situaci ustát bez inkasované branky. V polovině úvodní části důrazně zahrozili hosté, Lukeš totiž nebezpečně tečoval projektil od modré čáry do protipohybu Willa. Puk nakonec prolétl těsně vedle tyče.

V další šanci se ocitl Lakatoš, jenž po Krenželokově pasu střílel z mezikruží. Litvínovský gólman, jemuž ještě clonil Jelínek, si i tak s dělovkou poradil zákrokem betonu. Následně dostal dvouminutový trest Daniel Sørvik a naše mužstvo důsledně zamklo své soupeře v obranném pásmu, nicméně ani jedna situace gólem neskončila.Hned na začátku prostřední dvacetiminutovky se musel Will ohánět. Po nedorozumění obrany modrobílých se ocitl na dostřel branky Lukeš. I tentokrát se však brankář domácích vyznamenal, když zlikvidoval jak prvotní střelu, tak dorážku. O chvíli později přišel další výtečný zásah lídra gólmanských statistik. Po přečíslení Gerháta s Lukešem pálil druhý jmenovaný, nicméně Will se roztáhl po ledě a nebezpečí tak eliminoval.

Minisouboj Lukeš - Will pokračoval. Litvínovský forvard z otočky tvrdě vystřelil. Liberecký gólman byl opět připraven, jak se později ukázalo, zkušený útočník Vervy neřekl poslední slovo. Tygry zabrzdila neproměněná přesilová hra 5 na 3, před níž si Filip Pešán dokonce vyžádal oddechový čas. Poté však hosté během klasické početní výhody udeřili, pouhých osm vteřin před koncem třetiny skóroval po pasu Gerháta milimetrovou střelou František Lukeš.Naše mužstvo vstoupilo do třetí periody tlakem, nicméně neujala se ani rána Mojžíše ani dorážka Radivojeviče, načež přišla další chvíle kata Františka Lukeše, který ukázal, že v jednoduchosti je krása. Poté co mu předal kotouč Viktor Hübl nápřahem poslal kotouč přesně ke vzdálenější tyči.

A poté to přišlo. Šestadvacátá střela našeho celku přeci jen skončila za zády skvěle chytajícího Januse. Lakatoš při svém průniku obkroužil zařízení a chytře postavený Lukáš Krenželok poslal puk z velké blízkosti pod betonem brankáře. Ve zbytku utkání už však Tygři na vyrovnání síly nenašli. Nepomohla jim ani početní výhoda ani hra v šesti hráčích. Litvínov se tak stal týmem, který dokázal ukončit fantastickou tygří sérii dvanácti zápasů bez porážky.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán
Liberec
„Začátek zápasu jsme odehráli slušně, mohl tam padnout ne jeden gól, ale trochu jsme podlehli tomu, že zase odehrajeme dobré utkání. To se nestalo. První výstup byl podceněný kotouč deset vteřin před koncem třetiny, kdy jsme úplně podcenili situaci a zaslouženě jsme dostali gól. V závěrečné části jsme se těžko zvedali, soupeř byl lepší. Přesilovku 5 na 3 jsme sehráli špatně, což je další perlička do náhrdelníku utkání. Všechny kotouče nám skákaly, v situacích jsme se rozhodovali špatně. Celkově zápas nám šel na levou stranu a nešli jsme bojovností naproti, jak bychom měli. Litvínov zaslouženě vyhrál."
Darek Stránský
Litvínov
„Přežili jsme úvodní tlak domácích, protože tři, čtyři střídání nás celkem uzamkli v obranném pásmu. Poté si myslím, že jsme byli lepší my. Třetina byla celkem vyrovnaná. V druhém dějství byla důležitá ubráněná přesilovka 5 na 3, která mohla překlopit zápas na stranu Liberce. Byli jsme produktivnější, povedla se nám naše početní výhoda a v závěru jsme ustáli závěrečnou power-play. Myslím, že jsme si body zasloužili a domů jedeme spokojení."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner