Reportáž

Proklatá desetiminutovka stála Tygry zápas, tři body zůstaly v Plzni

Plzeň/Liberec - Bílí Tygři vyjeli na led Plzně i s uzdraveným Máriem Bližňákem, ale bojovný výkon ani navrátilcův gólový příspěvek na body tentokrát nestačily. Západočeši v prvních deseti minutách druhé části získali čtyřbrankový náskok, který už nepustili.

V úvodu utkání se oba týmy prezentovaly velmi opatrně a brankových příležitostí v první dvacetiminutovce bylo jen pomálu. Asi největší možnost na liberecké straně měl Bartovič, jeho pokus z bezprostřední blízkosti ale Machovský zlikvidoval. Činit se musel i Roman Will, který skrytou ránu domácího zadáka Pulpána vyrazil s notnou dávkou štěstí.

Po přestávce nastoupila Plzeň na ledovou plochu ve velkém stylu a po pětaosmdesáti vteřinách slavila první úspěch. Skleničkova rána od modré čáry díky teči jednoho z hráčů před brankou změnila směr těsně před Willem, liberecký brankář vyrazil jen před sebe a Miroslav Indrák uklidil puk mezi tři tyče. O chvíli později navíc nejlepší střelec extraligy Dominik Kubalík bekhendovou dorážkou Frühaufovy rány využil přesilovku a Západočeši rázem vedli 2:0.

Dvoubrankový rozdíl ve skóre však dlouho nevydržel a půlminutu po Kubalíkovi skóroval ještě David Stach. Ten dostal příliš mnoho prostoru mezi kruhy, kde ukázkově tečoval střílený pas Kadlece mimo dosah Willa. Když potom vytáhlý domácí útočník Tomáš Vondráček bleskovou akcí po pravé straně a precizní ranou pod břevno zvýšil už na 4:0, znamenalo to předčasný konec Romana Willa v utkání. Vůbec poprvé v extralize si tak do brány stoupl mladičký Ondřej Bláha.

Liberecký debutant mezi třemi tyčemi si ve zbytku druhé části vedl velmi dobře a brilantními zákroky držel Tygry ve hře. Ze svého brankoviště pak mohl sledovat bitku Adama Jánošíka s Miroslavem Indrákem a především snížení svých spoluhráčů. V poslední minutě prostředního dějství Stránský z rohu hřiště přihrál mezi kruhy Milanu Bartovičovi a slovenský kanonýr se nemýlil.

Ve třetí periodě Tygři pokračovali v tom, co načali v předchozí dvacetiminutovce. Přesilovkové pokusy Radivojeviče a Bulíře sice ještě úspěšné nebyly. Rychlá kombinace Stránského se zakončujícím Máriem Bližňákem už ale vyšla a slovenský útočník stylově oslavil svůj návrat do liberecké sestavy.

Severočeši se i dál pokoušeli náskok Plzně stahovat, jenže brzdila je vyloučení. Liberecká defenziva v čele s Bláhou však působila spolehlivě a oslabení ubránila. V samotném závěru pak Filip Pešán zkusil hru bez brankáře, ale risk se nevyvedl. Bartovič nejprve v největší šanci minul odkrytou klec a prakticky vzápětí pečetil vítězství Západočechů trefou do opuštěné svatyně Liberce Dominik Kubalík. Šelmy tak podlehly Škodovce poměrem 2:5, na čele tabulky ale i přes ztrátu zůstávají.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán
Bílí Tygři Liberec
„My jsme dnes narazili na urputný tým, který byl odhodlaný a obětavý. Spoustu šancí jsme ani nezakončili, několikrát jsme trefili brankáře Machovského. Kdybychom šance proměnili, tak by ten zápas byl možná jiný. Domácí svým nadšením zápas ubojovali. Trochu mě mrzí, co předvedl Jakub Lev z Plzně, takové věci by se z českého hokeje měli vymýtit. Lev po faulu zůstal ležet na ledě a hned poté nastoupil do přesilové hry."
Jiří Hanzlík
HC Škoda Plzeň
„V první třetině Liberec neproměnil šance, my jsme poté ve druhé části nasázeli rychlé góly během osmi minut. Potom už jsme se bránili. První inkasovaný gól na konci třetiny, hned se nám dostala na hokejky nervozita, jak už se to stalo poněkolikáté. Po inkasování začneme dělat nepochopitelné věci, které jsou způsobeny řadou věcí. Chtěl bych říct, že Liberec předvádí skvělý hokej, je to suverénně nejlepší tým v Česku."

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner