Reportáž

Liberec na Karlovy Vary nestačil a z lázeňského města odjíždí bez bodu

Liberec/Karlovy Vary - Bílí Tygři se v dvacátém osmém kole nejvyšší domácí soutěže představili na ledě posledních Karlových Varů. Liberečtí do utkání nastoupili s několika změnami v sestavě, nehrál například Šimek, Bulíř nebo Mojžíš. Severočechům se bohužel nepodařilo využít vypracované šance a bojovně hrajícím domácím nakonec podlehli.

I přes pozměněnou sestavu vstoupili Bílí Tygři do utkání aktivně a hned v úvodu několikrát prověřili karlovarského brankáře Závorku. Ten si ovšem dokázal poradit jak s Vitáskovým nahozením od modré čáry, tak i s nebezpečnou Ševcovou střelou z mezikruží.

Nejblíže gólu byl ale Vladimír Svačina, který po úniku po pravé straně kluziště nastřelil tyčku karlovarské branky. Stejný hráč připravil svojí křižnou přihrávkou dobrou pozici pro Dominika Lakatoše, Závorka se ovšem dokázal rychle přesunout a puk lapil.

Milan Bartovič střílí na Závorku

Postupem času se do tempa začínali stále více dostávat domácí. Ze spolupráce Kindla se Stloukalem vzešla přízemní střela, Willův beton ale byl připraven. O několik okamžiků později se už ale domácí vedení ujali, když se jim podařilo využít přesilovku. Kindl dostal puk na Skuhravého, jehož střelu liberecký brankář nedokázal udržet a David Gríger doklepl puk za brankovou čáru.

Vstup do druhé dvacetiminutovky Libereckým rozhodně nevyšel podle představ. Už po třinácti vteřinách ujel obraně Tygrů Karlovarský Milan Mikulík, který propálil Willa a poslal domácí do dvoubrankového vedení.

Šanci na snížení měl Petr Jelínek, který ujel domácí obraně, ale nakonec se mu situaci nepodařilo vyřešit gólově. To Vladimír Svačina byl úspěšnější! Liberecká třináctka si od mantinelu povyjela na vrchol levého kruhu a následná střela zapadla k Závorkově bližší tyčce a Severočeši se mohli radovat ze snížení.

Domácí se ale záhy prosadili potřetí. Po nedorozumění v obraně Liberce se Energetikům podařilo dostat puk až na Tomáše Rachůnka, který před odkrytou klecí nezaváhal.

Svačina vs. Skuhravý Liberečtí se vrhli do útoku, ale naráželi na pozornou a důraznou obranu domácích Energetiků. V závěru druhé periody se dvakrát vyznamenal brankář Tygrů Will. Nejdříve zneškodnil další únik Mikulíka a poté i kličku Rachůnka.

I v úvodu třetí části to byli aktivně hrající domácí, kteří více drželi puk. Ale šanci ke vstřelení branky si vypracovat nedokázali. Změna skóre přišla až ve čtyřicáté osmé minutě. A radovali se opět domácí. Karlovarský kapitán Václav Skuhravý zavezl puk do útočného pásma a dělovkou propálil Willa.

Tygři ale ještě dokázali závěr utkání zdramatizovat! Nahození Branka Radivojeviče Závorka pouze vyrazil, Milan Bartovič posunul puk na Dominika Lakatoše a ten rozvlnil síť! A to nebylo vše. Chvíli poté se Libereckým podařilo snížit na rozdíl jediné branky zásluhou pohotové dorážky Milana Bartoviče.

Bílí Tygři v posledních dvou minutách sevřeli domácí v jejich obraném pásmu, ale bohužel už vyrovnat nestihli. Naopak domácí potvrdili svojí výhru trefou Tomáše Rachůnka do prázdné branky půl minuty před koncem zápasu.

Ohlasy trenérů

Mikuláš Antonik
HC Energie Karlovy Vary
„My jsme rádi, že jsme ten zápas zvládli, protože víme, že Liberec je strašně silné mužstvo, silné na kotouči, hrající fyzický hokej. Jsme hrozně rádi, že jsme to zmákli, i když ten závěr byl hektický, ale kluci bojovali, hráli obětavě, plnili to co jsme si řekli, tak jak jsme se celý týden připravovali. Jsme moc rádi za tři body."
Filip Pešán
Bílí Tygři Liberec
„My jsme věděli, že narazíme na velmi houževnatého soupeře, který bude chtít hrát hokej plný pohybu, nasazení a nadšení, což se potvrdilo. V takových zápasech, když neproměníte tutové šance, které máte, tak soupeř dostane křídla a potom je velmi těžké ten zápas ovlivnit. My jsme v dobrých šancích neuspěli, byli jsme trošku slabí v koncovce, trošku jsme možná některé situace podcenili, což se nám hrubě vymstilo. Situace, kdy jsme zápas mohli zlomit na naší stranu jsme neproměnili a poté jsme dostali rozhodující gól v našem oslabení. Náš závěrečný tlak už potom byl taková marná snaha ten zápas ještě zlomit. Nezasloužili jsme si to. Byl to takový platonický tlak v závěru."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner