Reportáž

Šelmy proti Spartě vedly, přesto nakonec zůstávají bez bodu

Liberec - Zajímavý zápas byl k vidění během nedělního odpoledne na ledě Home Credit Arény. Pod Ještěd zamířila pražská Sparta, které se v poslední dobře dařilo. Tygři se sice zásluhou Vantucha dostali do vedení, nicméně zastavit rozjeté Pražany se jim nakonec nepodařilo.

Utkání se Spartou bývají vždy vyrovnané a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Hned od úvodních minut se oba celky předháněly ve velkých příležitostech. Ve třetí minutě musel řešit Will střelu Vrány z pravé strany a následnou dorážku Mikuše. Na druhé straně naopak tečoval Ševcovo nahození šikovně Jelínek. Puk nakonec zamířil jen těsně vedle tyče.

Zanedlouho už se Tygři radovali. Lukáš Vantuch vlétl do útočného pásma ve velkém stylu a svižnou ranou zápěstím vymetl šibenici Pöpperleho branky. Jenže hosté dokázali ještě do konce periody vyrovnat. Po akci Krenželoka v oslabení, která neskončila brankou, změnil směr Vránovy dělovky od mantinelu Jaroslav Hlinka.Prostřední dějství bylo o poznání opatrnější než úvodní, a tak se diváci prvního většího rozruchu dočkali až v třicáté minutě. Po kvalitní defenzivní práci obou mužstev se ocitl v dobré palebné pozici Forman, jenž z pravé strany vyslal nepříjemnou ránu. Will betonem ránu usměrnil mimo tři tyče. Jenže tlak Sparty se stupňoval a na další kombinaci už maskovaný muž nedosáhl. Lukáš Cingel skóroval svou dělovkou ke vzdálenější tyči v šestatřicáté minutě.

Šelmy mohly odpovědět, k dispozici měly dokonce zkrácenou dvojnásobnou početní výhodu. Největší šanci měl na holi Bulíř. Ten obdržel přesný pas přes celou šíři brankoviště. Právě jeho nástroj mu však zabránil rozvlnit síť, když se v kritickém momentu zlomil. V samotném závěru, těsně před pauzou, se snažil překvapit sparťanského gólmana u pravé tyče Petr Jelínek, leč neúspěšně.Do poslední části vlétli Tygři aktivně, do úniku se propracoval Ševc, ale jeho dobře umístěnou ránu Pöpperle fantastickým zákrokem vytěsnil. Další příspěvek do kolonky šancí obstaral zanedlouho Radivojevič. Ten se zmocnil volného kotouče, najel si do útočného pásma a nápřahem vystrašil gólmana celku z hlavního města. Střela však nakonec prolétla pouze nad břevnem.

V 54. minutě přišlo vyloučení Martina Ševce, které umocnil další faul Vitáska a Sparťané při ponechané výhodě přestupky potrestali. Jiří Černoch nejprve vystřelil, poté se dostal k dorážce, kterou roztažený Will zlikvidoval, jenže útočník Sparty se ke kotouči dostal znovu a tentokrát již skóroval. V závěru duelu Tygři vyzkoušeli dlouhou téměř čtyřminutovou hru bez gólmana, ale snížit se jim nepodařilo.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán
Liberec
„Po většinu zápasu jsme tahali za kratší konec, speciálně ve druhé třetině, kdy soupeř mohl vstřelit několik branek, paradoxně jednu z šance, která nebyla tak výrazná. Přesto jsme bojovali, i když nám docházely síly, v zápase s takto silným soupeřem, když neproměníme tutové šance, tak nemůžeme pomýšlet na bodový zisk. Ani ty nejvyloženější příležitosti jsme nezužitkovali, takže si myslím, že Sparta vyhrála zaslouženě."
Zdeněk Moták
Sparta Praha
„Podali jsme koncentrovaný, disciplinovaný a zodpovědný výkon po všech stránkách. Byli jsme silní na kotouči a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner