Reportáž

To byl ale zápas! Tygři aktivitou přejeli Oceláře, Will má další nulu

Liberec - Diváci, kteří zavítali na druhý svátek vánoční do liberecké Home Credit Arény, rozhodně nelitovali. Tygři předvedli výborný výkon, který vyústil ve vítězství nad lídrem tabulky! Roman Will navíc udržel celkovou sedmou nulu v sezóně!

Tygři byli od úvodních okamžiků aktivnějším celkem, překvapit mohl Hamerlíka Bližňák, který ukořistil pas za brankou a nahozením před zařízení málem rozradostněl diváky poprvé. Slovenský gólman nakonec situaci ustál. Ve dvanácté minutě si připsal nebezpečnou střelu Ordoš. Šance opět vznikla v rohu kluziště, liberecký forvard si chytře vybruslil mezi kruhy. Rána ale "pátou díru" mezi nohama maskového muže nenašla.

Poté se důrazně ozvali také hosté, Kane nejprve bekhendem prověřil Willovy betony a o pár chvil se natlačil k levé tyči libereckého zařízení a kotouč poslal nad výstroj brankáře Tygrů. Od inkasovaní zastavila naše mužstvo pouze konstrukce a to rovnou dvakrát. Situaci si raději hlavní arbitr prohlédl na záznamu, nicméně na tom, že zůstane stav bezbrankový, se nic nezměnilo.

LIB-TŘI TOP

A následně to přišlo! Jan Ordoš vymíchal v souboji jeden na jednoho obránce Ocelářů a pak perfektně provedenou kličkou do forhendu rozvlnit dvaadvacet vteřin před úvodní sirénou síť branky lídrů tabulky! Tygři pokračovali v aktivitě i po přestávce. Vitásek trefil bombou od modré tyč. Vantuchovo vyvedené sólo během oslabení zneškodnil Hamerlík.

Přehlídka příležitostí pokračovala, Radivojevičova Bulířem tečovaná rána prolétla těsně vedle tyče. Polovina utkání jako kdyby odbila dvouminutovku plnou šancí, nejprve Krenželokův baseballový odpal proskákal brankovištěm, o několik chvil později Hrabal napálil spojnici tyčí. Vantuch v druhém úniku během zápasu nerozpohyboval Hamerlíka a Maroszovu drzému průniku tygří obranou scházelo jen přesnější zakončení.

LIB-TŘI TOP 3

Nakonec diváci gól ve druhé dvacetiminutovce přeci jen viděli. Po přikopnutí Martina Ševce se do útočné třetiny vrhl Stránský, nerozmýšlel se a posunul kotouč na Lukáše Krenželoka. Ten svou dělovkou div nezničil síť, Hamerlík se nestihl přesunout včas. Rychlý nástup do třetin šelmy potvrdily i v závěrečném dějství. Milan Bartovič v rychlosti vyslal dělovku napřáhem a třinecký gólman kotouč vyrazil pouze k dojíždějícímu Filipu Pyrochtovi. Ten sice docílil branky, nicméně do kotouče úmyslně kopl a stav tedy zůstal neměnný.

Zápas si rozhodně nálepku šlágru zasloužil, o čemž diváky přesvědčil Marosz při bekhendovém pokusu během početní výhody i akce modrobílých v devětačtyřicáté minutě. Šimka sice obrana stihla zastavit, nicméně ke kotouči se dostal Bartovič, bleskurychle nahrál rozjetému Janu Stránskému a bekhendovou kličkou překonal Hamerlíka. Třinecký maskovaný muž neměl chvilku oddychu, v následující šanci se ocitl Ordoš, avšak tentokrát si vylámal zuby na jednom z betonů. Ve zbytku utkání už si Tygři vedení pohlídali a navíc nedovolili soupeři skórovat, což znamená, že Roman Will ukořistil sedmou nulu v aktuálním ročníku, Liberečané mají čistých kont dohromady už deset!

Ohlasy trenérů

Filip Pešán
Liberec
„Nastoupili jsme do zápasu velmi slušně, duel se rozehrál ve velkém tempu. Soupeře jsme v prvních deseti minutách zatlačili do obranného pásma, ale největší šanci měl Třinec, kdy nastřelil břevno. Na konci zápasu byl stav na tyčky 2:2, takže v této statistice jsme si kvit. Myslím si, že jsme od poloviny zápasu začali tahat za delší konec provazu, byli jsme aktivní v útočném pásmu a soupeř, i když byl nebezpečný v brejcích, tak si S výpady obránci v kooperaci s Romanem Willem dokázali poradit. Vyhráli jsme zaslouženě."
René Mucha
Třinec
„Začali jsme dobře, první třetina nebyla z naší strany vůbec špatná, bohužel jsme v poslední minutě nechali větší prostor ve středním pásmu domácímu útočníkovi, který zakončil výborně. Nebyl to však zlomový moment, to byla celá druhá třetina, kdy jsme během dvou přesilovek téměř nevystřelili a na závěr inkasovali gól na 0:2. Poté jsme trochu vypadli z role, tlačili jsme se do útoku, ale domácí dobře bránili a my už jsme měli málo příležitostí ke střelbě. Prohrávali jsme souboje jeden na jednoho, neměli jsme kotouč na holích ve středním pásmu a po třetí brance se souboj téměř jen dohrával. Musím soupeři pogratulovat k jasnému vítězství."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner