Liberec vedení neudržel a z Hradce odjíždí bez bodu

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec/Hradec Králové - První utkání roku 2017 zavedlo Bílé Tygry do Hradce Králové, kde poměřili síly s domácími Lvi. Bohužel se Severočechům nepodařilo navázat na výkon proti Olomouci, a přestože v polovině druhé třetiny vedli 2:0, dokázali domácí hokejisté vývoj utkání zvrátit a nakonec zvítězili 3:2.

35. kolo, úterý 03. ledna 2017
3:2
(0:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 36. Červený (J. Dvořák, Dragoun), 38. Džerinš (Jarůšek), 49. Dej (Köhler, Bednář) – 21. L. Krenželok (P. Jelínek), 28. P. Jelínek (Bulíř, Radivojevič). Rozhodčí: Pešina, Souček – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4636. Střely na branku: 25:23.

Mountfield HK

Rybár (Kacetl) – Vydarený, Pláněk, Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Čáp – Šimánek, Džerinš, Červený – Dej, Bednář (C), Köhler – Picard, Dragoun, Jarůšek – T. Knotek, Kukumberg, P. Beránek – J. Dvořák.

Will (Lašák) – Ševc, Kolmann, Vitásek, Pyrochta, Jánošík, Havlín, Husa – L. Krenželok, P. Jelínek, Ordoš – Radivojevič (C), Bulíř, Svačina – D. Špaček, Bližňák, J. Stránský – J. Vlach, Vantuch, Martin Procházka.

Zápas začal velmi svižně a už v prvních minutách se měli brankáři na obou stranách co ohánět. Do první větší šance se dostali Liberečtí, když Radivojevič vystihl špatnou rozehrávku Gregorce. Následná střela libereckého kapitána však orazítkovala pouze břevno hradecké branky.

Severočeši se dále tlačili do útoku a svou aktivitou si vybojovali téměř minutu dlouhou přesilovku pěti proti třem. Hradečtí se ale s velkou dávkou obětavosti dokázali ubránit. Ani domácí nebyli otevření skóre daleko. Dvojice Bednář - Dej se dokázala natlačit před Willa, ale sklepnutí druhého jmenovaného mířilo mimo tři tyče.

V závěru první dvacetiminutovky hráli Bílí Tygři přesilovku, ve které se pokušel Rybára tvrdou střelu propálit Radivojevič, ale domácí brankář byl ale na svém místě. Do šaten tak oba týmy šli za bezbrankového stavu.

Druhá perioda už branky přinesla. Po pouhých čtrnácti vteřinách si do mezikruží vybruslil Lukáš Krenželok a jeho přízemní střela zapadla za Rybára. Tygři pokračovali v aktivní hře se kterou měla domácí obrana problémy, Hradecké navíc srážela častá nedisciplinovanost. A tak se Severočechům naskytla druhá přesilovka pět na tři. Na rozdíl od té první, ale tato skončila gólově. Michal Bulíř vybruslil z rohu a bekhendovou žabičkou našel přesně čepel Petra Jelínka, který poslal puk do levého horního rohu hradecké branky.

Na náladě domácím nepřidalo ani nesportovní gesto Pickarda, který za souboj před libereckou brankou obdržel trest do konce utkání. Paradoxně od tohoto okamžiku Hradečtí přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a konec prostřední třetiny jim vyšel dokonale.

Ve třicáté páté minutě se Rudolf Červený dokázal natlačit před Ševce a střelou z levého kruhu překonat Willa. A o dvě minuty později Lvi srovnali zásluhou tvrdé přesilovkové střely Andrise Džerinše. Stav po dvou třetinách tak byl nerozhodný - 2:2.

Do třetí periody vstoupili lépe domácí, kteří častěji drželi kotouč a několikrát zamkli Tygry v jejich obranném pásmu. Šanci překlopit skóre na stranu domácích měli Knotek a Kukumberg, strážce liberecké svatyně byl ale v obou případech úspěšnější než hradečtí útočníci a puk za svá záda nepustil.

Bohužel, ve čtyřicáté deváté minutě se Hradeckým přeci jen podařilo vstřelit vedoucí branku. Rastislav Dej byl nejrychleji u odraženého kotouče a doslova ho procpal za záda libereckého brankáře.

Domácí si už zbytek utkání zkušeně pohlídali a nepustili Bílé Tygry do žádné šance na srovnání skóre. Naopak sami mohli své vedení ještě zvýšit, ale Dietzova střela do prázdné liberecké branky se zastavila na tyčce.

Václav Sýkora
„Bylo vidět, že obě mužstva byla do zápasu hodně motivovaná a chtěla vyhrát. Chtěli jsme hrát hodně aktivně, hráči se o to snažili, ale v první třetině nás přibrzdila spousta vyloučení. Nedali jsme si pozor a rozbilo nám to hru. Do druhé třetiny jsme vstoupili špatně, hned v úvodním střídání jsme inkasovali. Pak přišla další oslabení a gól na 0:2. Nevypadalo to s námi vůbec dobře, ale od poloviny zápasu jsme se zvedli. Bylo důležité, že jsme dokázali srovnat ještě do konce druhé třetiny, to nás hodně povzbudilo. O výsledek jsme museli bojovat až do konce, měli jsme to štěstí, že jsme dali rozhodující branku. Martin Pláněk odjel do nemocnice na rentgen a vypadá to, že to bude na delší dobu.“

Filip Pešán
„Do zápasu jsme vstoupili relativně slušně. Domácí měli v první třetině možná trochu víc ze hry, ale předváděli jsme obětavý výkon. Výborně jsme zahájili druhou třetinu a vyjádřili jsme to i brankově. Pak jsme bohužel nejen neproměnili pětiminutovou přesilovku, ale ještě jsme si ji o dvě minuty zkrátili zbytečným faulem. Nedisciplinovanost nás nakonec stála celý zápas. Dostali jsme velmi laciný gól na 1:2, domácí pak dostali novou krev do žil a byli velmi aktivní. Fauly jsme jim dali velkou šanci zápas vyhrát, což se taky stalo.“