Skvělý Lašák! Tygři v dramatické koncovce udrželi vedení a mají skalp Vítkovic!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Divoká koncovka v utkání s Vítkovicemi nakonec vyzněla lépe pro naše mužstvo, které ukořistilo další tři body po výhře 2:1. Skvělým výkonem se prezentoval Ján Lašák. Ten předvedl šestadvacet zákroků a o čisté konto přišel pouhých čtyřiačtyřicet vteřin před závěrečnou sirénou.

36. kolo, pátek 06. ledna 2017
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 37. Bulíř (Ševc), 54. L. Krenželok (Ordoš, P. Jelínek) – 60. Olesz (O. Roman, Balán). Rozhodčí: Lucina, Petružálek – Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku. 31:27. Hráči utkání: Ján Lašák - Patrik Bartošák. Diváci: 5 623.

Lašák – Jánošík, Ševc, Mojžíš, Derner, Pyrochta, Vitásek, Kolmann, Plutnar – Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Svačina, Bulíř, Radivojevič (C) – J. Stránský, Bližňák, Martin Procházka – Hrabík, Vantuch, J. Vlach

HC Vítkovice Ridera

Bartošák – Klok, Hrbas, Urbanec, Baranka, L. Kovář, Výtisk, Sedlák – Tybor, O. Roman, Kucsera – Szturc, Stastny, Olesz (C) – Vandas, Kolouch, D. Květoň – Hudeček, Balán, E. Němec – Tomi

První třetina byla z pohledu obou celků velmi rozvážná. Přednost v brance dostal Ján Lašák a v pozoru musel být již od samotného začátku. Po dvou minutách totiž inkasoval dvouminutový trest Ondřej Vitásek, šanci ale hosté nevyužili a udeřit mohl naopak Liberec. Bartošák při rozehrávce zpoza brány klopýtl a nechtěně tak vytvořil obrovskou příležitost Vantuchovi. Ten však nebyl v nejlepší střelecké pozici a trefil pouze boční síť.

O pár chvil později překvapil všechny zúčastněné kromě Bartošáka Svačina svou zadovkou na osamoceného Radivojeviče. Vítkovický gólman se však rozhodit nenechal a rychlou ránu zneškodnil. I v druhé polovině úvodní třetiny si vytvořili domácí největší příležitost, Ordoš, opět za zařízením, vymyslel pas na Radivojeviče. Ten neotálel a z první vypálil, Bartošákův reflex zafungoval na výbornou.

Po přestávce vymyslel pěknou akci Stránský, který zavezl kotouč do pásma, předložil jej Vantuchovi a ten ještě vylepšil pozici Jánošíkovi. Jenže Bartošák střelu do prostřední části zařízení dokázal zastavit. Ve čtyřiatřicáté minutě mohla naše mužstvo neproměněná příležitost mrzet, Roman křížnou přihrávkou skrz brankoviště nalezl Tybora, jenž měl pro sebe úplně odkrytou branku. Nicméně Ján Lašák se fantasticky přesunul a kotouč zachytil do lapačky!

V následujících okamžicích podrazil probíjejícího se Procházku a inkasoval dvouminutový trest. Nejdříve sice puk z brankové čáry vyškrábl Hrbas, jenže poté se dostali ke střelám Ševc a Michal Bulíř. Druhý jmenovaný nakonec úspěšně dopravil kotouč až za brankovou čáru. Stejně, jak šelmy zakončily druhou periodu, vlétly do té třetí. Vantuchův pas na Ordoše při přečíslení sice zblokoval obránce, nicméně tak, že ho usměrnil na zařízení. Zvonilo břevno.

V 51. minutě pálil nebezpečně Jánošík z pravého kruh, Bartošákův beton byl na správném místě. Tygři se však stejně prosadili. Jan Ordoš už několikrát v aktuálním ročníku dokázal, že svou drzostí se umí natlačit před branku a skórovat, tentokrát jeho pokus musel dorazit Lukáš Krenželok, nicméně i tak domácí vedli 2:0!

Vítkovice měly v samotném závěru duelu po odvolání Bartošáka přesilovku 6 na 4, kterou využily. Z předbrankového prostoru se prosadil přízemní ranou Rostislav Olesz. Naše mužstvo už si však, i díky výtečnému zákroku Jána Lašáka pouhých pět vteřin před koncem, vítězství vzít nenechalo a oslavuje tedy další tři body!

Filip Pešán
„Očekával jsem ofenzivní hokej, který se však dle mého názoru nepředváděl. Oba týmy si moc nevyhověly v ofenzivní hře a víc se bránilo, přičemž kotouče odskakovaly na obou stranách. Soupeř měl asi více jiskry, byli jsme nemastní a neslaní. Snažili jsme se však bojovat, což si myslím, že je hlavní důvod, proč máme tři body. A to i přesto, že jsme si v závěru zápasu průběh zkomplikovali, se štěstím a výborným výkonem Jána Lašáka jsme dotáhli utkání do vítězného konce.“

Pavel Trnka
„Pozitivní je to, že jsme se vrátili k naší bojovnosti, viděl jsem v zápase jiskru. Defenzivní činnost byla až na malá okénka, která k hokeji patří, v pořádku. Co mě ale trápí je ofenziva, soupeř byl daleko nebezpečnější. Bohužel jsem až tak nevystrkovali drápy a šancí jsme příliš nevytvořili. Bylo by super mít bod, nicméně vzhledem k průběhu zápasu chybělo štěstí.“