Tygři vyhráli v Mladé Boleslavi a osamostatnili se v čele tabulky!

Mladá Boleslav - Neporazitelnost s rivalem trvá! V tradičně vyhecovaném derby s Mladou Boleslaví zvítězili Bílí Tygři i díky dvěma brankám Jana Stránského 3:1. Vzhledem ke ztrátě druhého Třince si navíc tímto vítězstvím zajistili již pětibodový náskok v čele extraligové tabulky!

39. kolo, neděle 15. ledna 2017
1:3
(0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 45. Lenc (Hyka) – 17. P. Jelínek (Radivojevič, Vitásek), 26. J. Stránský, 59. J. Stránský Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:7, navíc Stránský 10min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 768. Střely na branku: 36:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

BK Mladá Boleslav

Maxwell (Lukáš) – Holub, Trončinský, T. Voráček, Hanzlík (C), Kučný, Bernad, Štich, Pastor – Lenc, Musil, Hyka (A) – Vampola, Klepiš (A), Pabiška – Látal, Žejdl, Jonák – Jiránek, Urban, Ďurač.

Will (Lašák) – Vitásek, Kolmann, Derner, Pyrochta, Mojžíš (A), Plutnar, Husa – L. Krenželok, P. Jelínek, Svačina – Radivojevič (C), Bulíř, Valský – J. Mikyska, Bližňák, J. Stránský – J. Vlach, Vantuch, Ordoš.

Mladoboleslavští zahrozili hned v první přesilové hře, kterou si zahráli krátce po úvodním buly. Po nepřesné Vlachově přihrávce uháněli domácí dva na jednoho a na konci akce ve skvělé pozici pálil Hyka, Roman Will však pravým betonem vykopl puk do bezpečí. Na druhé straně se pro změnu v sedmé minutě prosmýkl před branku Bulíř, ani on však brankáře nedokázal překonat.

V zajímavé příležitosti se později zjevil také Ordoš, který se rovněž procpal až před gólmana, bekhendem však v tísni pálil pouze do boční sítě. Zato v závěru první třetiny už se Tygři radovali. Branko Radivojevič nahodil v přesilové hře kotouč na branku a Petr Jelínek změnil lehkou tečí směr puku tak, že Brandon Maxwell neměl šanci zareagovat. Po prvním dějství tak náš tým odcházel do kabiny spokojenější.

Po změně stran pokračovali Tygři v aktivitě a do velké šance se dostala dvojice Svačina - Jelínek. Po rychlém průniku pálil druhý jmenovaný z dobré pozice, ovšem těsně minul pravou tyč. Přesto se náš tým dočkal druhé branky. Ordoš u mantinelu dobře bojoval o kotouč, ten se nakonec odrazil k hokejce Jana Stránského a mladý forvard využil zmatku obrany. Sjel si mezikružím před Maxwella a nasměroval kotouč do sítě.

Jaroslav Vlach se tlačí do šance

Mladoboleslavští se snažili s výsledkem něco udělat, k čemuž jim naskytla dobrou příležitost přesilová hra. Hned několikrát ohrozili Romana Willa, ten však všem pokusům odolal a dál deptal ofenzivu Středočechů jedním úspěšným zákrokem za druhým. Skvělého Willa nepřekonal ani v samotném závěru druhé třetiny Lukáš Pabiška, na ukazateli skóre tak na straně domácích i po čtyřiceti minutách svítila nula.

Ve třetí třetině se však Mladá Boleslav dočkala branky. V přesilové hře se kotouč odrazil před branku, kde se do něj opřel Radan Lenc a o břevno ho poslal za záda do té doby neprůstřelného Romana Willa. V další přesilové hře mohl vyrovnat Klepiš, jeho nahození však nakonec zaplulo i přes značnou clonu do výstroje brankáře Bílých Tygrů.

Pět minut před koncem mohli naopak naši hráči odskočit na rozdíl dvou branek, Ordoš však zblízka Maxwella nepřekonal. V závěru zkusili domácí odvolat brankáře a tlačili se kupředu, nicméně místo toho se prosadili Tygři. Jan Stránský sebral Klepišovi puk a tváří v tvář prázdné brance snad už ani zaváhat nemohl. Bílí Tygři tak zvítězili 3:1 a osamostatnili se na čele tabulky s náskokem pěti bodů.

Lukáš Krenželok si kryje puk před dotírajícím Štichem

Boris Žabka
„Do zápasu jsme vstoupili se zbytečným respektem k soupeři. I když jsme se snažili tomu vyhnout, tak se nám to stalo. Nedostávali jsme se do hry, do které jsme chtěli a dostali jsme i první gól. V kabině jsme si k tomu něco řekli a druhá třetina už byla lepší. Bohužel jsme se ale dopustili chyby, kterou soupeř potrestal. Po našem snížení se karta obrátila, měli jsme ještě dost šancí, ale už bylo asi pozdě. Bojovnost nám v závěru nechyběla, body to bohužel nepřineslo.“

„Odehráli jsme disciplinovaný zápas, alespoň v prvních dvou třetinách jsme byli trpěliví a dobře organizovaní. Ve třetí třetině se nám to ale začalo trochu vymykat z rukou, dostali jsme tři menší tresty a to málem zamíchalo průběhem zápasu. Nakonec ale díky obětavosti a skvělému Willovi v brance jsme domácímu tlaku odolali a vezeme si dobré tři body.“