Reportáž

Geniální obrat! Tygři ze sedmi střel ve třetím dějství vytěžili tři branky!

Liberec - Naše mužstvo dokázalo v souboji s karlovarskou Energií získat tři body, a to i přestože ještě po druhé třetině prohrávalo 0:2. V závěrečném dějství se však Tygři třikrát prosadili a zvrátili nepříznivý stav. Na to jim navíc stačilo pouze sedm střel!

Oba týmy chtěly hrát již od prvních minut ofenzivně, což bylo na ledové ploše viditelné na první pohled. Zahrozil třeba Gorčík, který pořádně protáhl Willa. Na druhé straně si zase dobré střelecké pokusy připsal Bulíř nebo bekhendem Vladimír Svačina. Prvního jmenovaného vychytal karlovarský gólman, Svačina branku netrefil.

Následně přišla na řadu první přesilovka utkání a k dispozici ji měli Energetici. Během ní si hosté vytvořili největší šanci úvodní periody, když Tomáš Rachůnek bleskurychle obkroužil zařízení a málem zmrazil všechny liberecké příznivce. Roman Will se nakonec ve spolupráci s Lukášem Dernerem přesunul a betonem vyškrábl puk mimo tři tyče. Úspěšnost zákroku potvrdil i videorozhodčí.Jelikož do konce třetiny dvakrát nebyla zužitkována spolupráce Radivojeviče s Valským, přestože druhá teč dravého forvarda byla velmi povedená, skončilo úvodních dvacet minut bezbrankovým rozdílem. Hned po přestávce chtěl tuto skutečnost změnil Bulíř, který dvakrát pálil k bližší tyči, Honzík vyrazil pokusy betony. O několik chvil později ujížděl na tygřího maskovaného muže Mikulík, ale Will ho skvělým a jistým zákrokem vychytal.

O chvíli později se dostal do příležitosti Valský, který zůstal nehlídaný před libereckým gólmanem. Honzík však vytasil rameno a puk vytěsnil mimo nebezpečné území. Po odbití poloviny střetnutí se už skóre měnilo. Václav Skuhravý dostal příliš prostoru v prostřední části třetiny, napřáhl a přízemním projektilem s odrazem o Willův beton dostal kotouč až do místa určení. Netrvalo navíc dlouho a hosté skórovali znovu. Liberecký brankář měl zakrytý výhled, Sičákovu ránu od modré čáry neviděl a proti následné teči Davida Grígera neměl šanci.Hned záhy rozezvučel svou dobře umístěnou střelou tyč Honzíkovy branky Milan Bartovič. Tygři se rozhodně nevzdávali, což ukázala třetí třetina. První Ordošův pokus ještě proklouzal Honzíkovou výstrojí mimo tři tyče, druhá střela ale, i když znovu zavadila o výstroj karlovarského gólmana, už znamenala snížení stavu. O pouhých padesát vteřin později bylo vyrovnáno. Po strkanici před zařízením doklepl puk za ležícího maskovaného muže Petr Jelínek.

Tempo zápasu gradovalo, nejprve musel Will zneškodnit pokusy Mikulíka s Rachůnkem a poté po Radivojevičově pasu skóroval znovu, podruhé v utkání Petr Jelínek. Karlovy Vary měly po tygřím zakázaném uvolnění k dispozici obrovský závar, nicméně situaci nakonec šelmy ustály a dokráčely si tak k dalšímu tříbodovému zisku.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán
Liberec
„Věděli jsme, že přijede soupeř, který umí sbírat body jako třeba na Spartě a odehrává velmi kvalitní zápasy. Nemohli jsme se po drtivou většinu zápasu dostat do tempa a naší hry, což se nám trochu povedlo až v závěru utkání. Musím říct, že tým žil, i když se nám nedařilo na ledě, tak mimo něj. Na střídačce i v kabině. Doufali jsme do poslední chvíle, že skóre dokážeme otočit, což se nám s trochou štěstí v závěru podařilo."
Mikuláš Antonik
Karlovy Vary
„Musím kluky pochválit, hráli jsme dobře, makali a bojovali. Drželi jsme padesát minut výborný výsledek, v závěru Liberec přitlačil a bylo to pro nás již těžké. Možná jsme potřebovali k tomu, abychom si odsud odvezli nějaké body, trochu štěstí. Hráči odehráli dobrý zápas, i když z něho bohužel nemáme body."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner