Reportáž

Tygři předčili Olomouc! Kohouty porazili 3:1

Liberec - Svěřenci trenéra Filipa Pešána si v souboji s olomouckými Kohouty připsali důležité tři body. O výhře rozhodli hlavně během druhé třetiny, při níž skórovali hned dvakrát. Na čele tabulky tak mají Tygři už osmibodový náskok!

Tygři vstupovali do prvního utkání po reprezentační přestávce s uzdraveným Tomášem Mojžíšem. Po čtyřiačtyřiceti vteřinách hry dostali příležitost přesilové hry po faulu Sundhera. Největší šanci si vytvořil Jelínek, který se dokázal natlačit před až Faltera, skóre se ale neměnilo. Stejný hráč se dostal do ještě větší příležitosti v šesté minutě, po závaru před brankou Kohoutů dorážel do poloodkryté brány, ale Vyrůbalík mu vynikajícím obranným zákrokem překazil gólovou radost.

Následně se na druhé straně dvakrát vyznamenal Lašák. Ondruškův pokus od modré čáry vyrazil liberecký gólman před sebe a dorážet mohl Burian se Sundherem. Maskovaný muž ale úvodní gól zápasu nepřipustil a šance vynikajícími zásahy zneškodnil. Vzápětí naopak Matai, který obdržel pas od Mrázka při přečíslení 2 na 1, ztratil v kritické chvilce rovnováhu a o šanci tak přišel. Jelikož si na slovenského brankáře nepřišel v závěru třetiny ani Kotala, jenž operoval za brankou, bylo jasné, že úvodní dějství skončí výsledkem 0:0.

Ján Lašák sleduje odražený puk

Po přestávce nejprve neskončila brankou rychlá souhra mezi Bartovičem, Lakatošem a Valský. Poslední jmenovaný mířil jen do betonu. Nicméně o pár chvil později, při stejné přesilovce, usměrnil svým zásahem Jelínkovu střelu Falter pouze k Michalu Bulířovi a ten rozjásal Home Credit Arénu poprvé. Hosté téměř ihned odpověděli. Jan Knotek nabral na pravém křídle velkou rychlost a tváří v tvář Lašákovi uspěl forhendovou kličkou. Těsně po polovině zápasu Bartovičovo nenápadně nahození od modré čáry skvěle tečoval Ondřej Vitásek a Tygři znovu vedli.

Třetí gól navíc zanedlouho mohl vstřelit Stránský, byl však na lepší zakončení příliš blízko a olomoucký gólman znovu nekapituloval. V závěrečném dějství se teprve začaly dít věci, nejprve málem vyrovnal Burian, který tečoval Jaroměřského střelu. Lašák zareagoval na poslední chvíli, zlikvidoval i následnou dorážku. Poté při početní výhodě Tygrů zase nabil Svačina Jánošíkovi. Ten vyslal dělovku, na kterou ale Falter stihl zareagovat. Ustál i následný zmatek před zařízením, když vleže musel zasahovat na brankové čáře.

Hanáci zahrozili z přečíslení, zakončil ho Fořt, jenž mířil mezi betony. Lašák mezeru rychle utěsnil. V samotném závěru zápasu hosté odvolávali brankáře, ale kotouče se zmocnil Vitásek a Falter musel zpět mezi tyče. Šanci sice zlikvidoval, ale záhy jednomu z obránců utekl kotouč přímo na hůl Lukáše Krenželoka. Ten zavěsil kotouč mimo dosah maskovaného muže a definitivně zpečetil výhru šelem.

Ohlasy z liberecké kabiny:

Ohlasy trenérů

Filip Pešán
Bílí Tygři Liberec
„Bylo vidět, že Olomouc po pauze už jeden zápas odehrála. Nám odskakovaly kotouče po celý zápas. Technicky jsme utkání odehráli hůř než soupeř. Ten se postupně dostával do větších a větších šancí, Jánko Lašák nás několikrát podržel. Měli jsme vstřelit gól v úvodním tlaku, to by nás uklidnilo. Jsem rád, že tým bojoval a že našel cestu k výhře. Vůbec si nemyslím, že jsme byli lepším týmem."
Jan Tomajko
HC Olomouc
„Na začátku první třetiny jsme přežili nápor Liberce, ale potom se hra vyrovnala. Ve druhé třetině jsme se za stavu 1:1 potýkali s nedisciplinovaností. Fauly v útočném pásmu nás stály něco víc, co jsme mohli dokázat. Vytvořili jsme si nějaké šance, ale byli jsme neproduktivní. Liberec vyhrál a je vidět, že je v pohodě. "

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner