První mečbol na pohár nevyužit, Tygři vysoko padli na vítkovickém ledě

Ostrava/Liberec - Tygři nevyužili prvního mečbolu a oslavovat Prezidentský pohár tak prozatím nemohou. Vítkovicím podlehli vysoko 0:4, a to i přestože byli, co se střelby týče, aktivnějším celkem. Patrik Bartošák musel zachytit hned devětadvacet ran svěřenců trenéra Filipa Pešána.

49. kolo, pátek 24. února 2017
4:0
(1:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Stastny, 33. Stastny (Szturc), 45. P. Zdráhal (O. Roman, Olesz), 53. O. Roman. Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 9:7 + Klok (VIT) a Stránský (LIB) 10 minut hrubost. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 18:29. Hráči utkání: Yan Stastny - Lukáš Derner. Diváci: 5 219.

HC Vítkovice Ridera

Bartošák – Sloboda (A), Hrbas, Baranka, Klok, Urbanec, Výtisk (A), D. Krenželok – P. Zdráhal, O. Roman, Olesz (C) – Vandas, Kolouch, D. Květoň – Tomi, Balán, Szturc – Hudeček, Stastny, E. Němec

Lašák – R. Šimek, Ševc (A), Vitásek, Jánošík, Mojžíš (A), Derner, Pyrochta – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Valský, Bulíř, Radivojevič (C) – Svačina, Vantuch, Bartovič – J. Stránský, Bližňák, Ordoš

Skóre se měnilo už po třech minutách hry a bohužel se radovali Vítkovičtí. Dominiku Lakatošovi se nepovedlo vyvést kotouč z obranného pásma a Yan Stastny propálil ranou k bližší tyči z pravé strany Lašáka. Domácí zatopili tygří obraně i o chvíli později, autor prvního gólu utkání ale tentokrát nastřelil pouze obránce. Naše mužstvo mohlo odpovědět ve čtrnácté minutě.

Krenželok si vyměnil kotouč se Stránským tak chytře, že se dostal až před Bartošáka. Puk si zpracoval a vystřelil, nicméně na vítkovického brankáře nevyzrál. V samotném závěru periody si na druhé straně poradil Lašák s Vandasovou střelou, a do kabin tak odcházely Vítkovice s jednogólovým vedením.

Dominik Lakatoš tleská divákům

Po přestávce Tygři oplývali aktivitou. Pozornost maskovaného muže Ridery zkusil Bartovič a z dorážky i Stránský, ale Bartošák oba pokusy bravurně zneškodnil. Ve 28. minutě se Vojtěch Tomi dostal do brejku, byl podražen Lašákem a rozhodčí neváhal nařídit trestné střílení. Vítkovický útočník se rozjel rychle, ale jeho forhendovou kličku bez větších potíží Lašák eliminoval betonem.

Domácí se přeci jen zanedlouho prosadili. V početní výhodě, po vyloučení Ševce, skóroval opět Yan Stastny. Jeho první pokus z polootočky zamířil vedle branky, ale po odrazu od jednoho z obránců se mu puk vrátil na hůl a tentokrát se již nemýlil. Záhy na druhé straně pálil Šimek, jeho dělovka sice Bartošákovi vypadla z náručí, ale tygřím skokem ji opět ukryl do své moci.

Naše mužstvo vstupovalo do závěrečného dějství výhodou tři a půl minuty dlouhé přesilovky 5 na 4. Nicméně tu využít nedokázalo a o pár chvil později navíc potřetí inkasovalo. Rychlá souhra po ose Olesz - Roman a zakončující Patrik Zdráhal, který zůstal zcela osamocený na pravé straně a z první propálil Lašáka, byla úspěšná. I když Tygři vystřelili během utkání vícekrát, skórovat se jim nedařilo. Třeba Bulířovu jedovku vytěsnil Bartošák do rohu kluziště.

Následně se otevřel prostor mezi kruhy Tomimu, jenže jeho střela skončila pouze na zadním mantinelu. Vítkovické to příliš mrzet nemuselo. V 54. minutě totiž ujel modrobílé defenzivě Ondřej Toman a bekhendovou kličkou zakončenou mezi betony libereckého brankáře uzavřel gólové účty duelu.

„Dnes jsme po celý zápas tahali za kratší konec. Domácí velmi dobře bruslili, byli všude o krok dříve a my jsme nebyli schopni si kloudně přihrát. Doufal jsem, že tu delší pauzu od neděle rozjezdíme, ale nestalo se tak. Na hřišti jsme naráželi na velmi dobře organizovaného soupeře a zaslouženě jsme prohráli.“

Jakub Petr
„Cílem pro tento zápas bylo rychlostně se vyrovnat Liberci. Jsem rád, že hráči dodržovali stanovený plán a v těchto věcech se nám dařilo se jim vyrovnat. To je základní klíč, abyste uspěli proti současnému Liberci. Druhý byl ten, že jsme proměňovali šance, což se nám v minulých zápasech nedařilo.“