Sníženo! Starší dorost po famózním výkonu odvrátil první mečbol

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Za nepříznivého stavu 0:2 nastoupili svěřenci Jiřího Kudrny ke čtvrtému duelu osmifinále s Třincem. Důležité utkání zvládli Tygři skvěle! Za první výhrou vykročili naši hráči třemi góly ve druhé třetině. Třetí část si pohlídali a rázně odmítli konec série. Druhý mečbol budou Liberečtí odvracet už zítra v 15:30! V článku naleznete sestřih zápasu i ohlasy Jakuba Hrstky.

OF3, úterý 28. února 2017
5:1
(0:0, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 24. Chrtek (Hrstka), 33. Chrtek (Šír, Piroutek), 34. Jeník (Hrabík), 45. Kunst (Jeník, Bednář), 58. Šíp (Charvát, Chrtek) – 42. Najsar (Havránek, Homola). Rozhodčí: Battěk – Marek, Klouček. Vyloučení: 7:5, navíc Raška (TRI) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 45:19. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Hrstka – Bednář, Aubrecht, Krejsa, Turský (C), Charvát, Had, Kunst, Ira – Šír, Maťátko, Litera, Jeník, Hájek, Burda, Hrabík, Piroutek, Chrtek, Šafařovský, Bouřil

HC Oceláři Třinec

Ochman – Radzienčak, Krzak (C), Rufer, Marguš, Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Čmiel, Tománek, Klocek, Peterek, Raška, Indrst, Plandor, Papaj, Najsar, Molin

Oceláři vyjeli na led Svijanské arény s příjemným vedením 2:0 na zápasy a herní pohoda byla na týmu ze Slezska vidět hned od úvodu. Po pěti minutách hry musel Hrstka, který naskočil i do prvního duelu, likvidovat tvrdou ránu Dominika Molina. Ten dobře mířil do horního růžku, liberecký gólman však včas nastavil letícímu kotouči svou lapačku.

Strážce domácí svatyně nadále předváděl jisté zákroky. Poradil si i s velmi ošemetnou situací, kdy Peterek obkroužil brankoviště a bekhendem poslal puk na bránu. V závěru periody pak přišel asi nejzářivější moment úvodních dvaceti minut. Třinečtí hráli přesilovou hru a prakticky celé dvě minuty strávili v útočném pásmu. Liberecká čtveřice vydržela na ledě přes minutu a půl, pletla nohama, nakonec však přečkala oslabení bez úhony. Liberec - Třinec top 3

Do prostředního dějství vlétli Tygři ve velkém stylu. Hrstka v přesilové hře vyslal do rychlého brejku Ondřeje Chrtka, který nekompromisně zakončil střelou zápěstím k bližší síti. Od té doby byl Severočechů plný led a Oceláři najednou tahali za kratší konec.

Krátce po polovině zápasu se domácí dočkali druhé trefy. Přečíslení tři na dva vyřešil Šír nahrávkou do předbrankového prostoru na Ondřeje Chrtka, jenž bekhendovou kličkou překonal brankáře Ochmana. Oceláře mohla nakopnout následná početní výhoda, ale paradoxně se potřetí radovali svěřenci Jiřího Kudrny. Samostatný nájezd Hrabíka sice Ochman zastavil, pro dorážku si ale přijel důrazný Jan Jeník, po jehož brance si Tygři zajistili třígólový náskok do třetí části.

Ta ale začala mnohem lépe pro Třinec. Už ve 42. minutě totiž využil přesilovou René Najsar a rázem bylo zaděláno na drama. Tygři si ale přichystali tu nejlepší možnou odpověď! Vratislav Kunst obdržel přihrávku na levou stranu, počkal si na vhodný moment a střelou zápěstím pod horní tyč zvýšil na 4:1. Liberec - Třinec top 2

Posledních deset minut hráli Oceláři vabank, z čehož vyplynula hra nahoru dolů. Mnohem více příležitostí ale měli domácí! Sám na bránu jel Litera, Ochman však jeho bekhendový blafák zneškodnil famózním zákrokem. Necelé tři minuty před koncem ale definitivní pojistku liberecké výhry přidal Patrik Šíp, který uzavřel skóre na konečných 5:1.

Svěřenci Jiřího Kudrny se mohli radovat ze svého prvního vítězství v sérii a vynutili si čtvrtý zápas. Ten se odehraje již zítra od 15:30 opět ve Svijanské aréně! Nezapomeňte Tygry přijít povzbudit!

Ohlasy Jakuba Hrstky:

Jiří Kudrna
„Za stavu 0:2 pro Třinec nás čekal klíčový zápas a jsem moc rád, že se nám to podařilo. Kluci to zvládli fantasticky. Je vidět, že síla v tomto týmu je. Na kluky jsem moc pyšný, ale musíme se připravit na zítra tak, abychom předvedli stejně dobrý výkon.“

Břetislav Kopřiva
„Kromě druhé třetiny to bylo vyrovnané utkání. Po zaváhání při střídání jsme dostali první gól a našimi dalšími hrubkami se Liberec dostal do trháku. Jinak první třetina byla absolutně vyrovnaná. Škoda, že jsme zaspali ve druhé části. To nás stálo zápas.“