Dřina a pot! Tygři v Plzni zvrátili nepříznivý stav a přiváží pod Ještěd postup!

Plzeň - Tygři v Plzni vybojovali postup do semifinále! Po první třetině na západě Čech prohrávali, ale díky velké bojovnosti zvrátili nepříznivý stav a vezou zpět pod Ještěd postup do semifinále. V tom se utkání s chomutovskými Piráty.

ČF6, pátek 24. března 2017
4:5
(2:1, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Čerešňák (T. Svoboda, Kratěna), 20. P. Kadlec (Stach, Kratěna), 26. Preisinger (Schleiss, Kvasnička), 58. Lev (Čerešňák) – 14. A. Dlouhý (Vantuch, Bližňák), 23. Radivojevič (Bližňák, Lakatoš), 31. Ordoš (Pyrochta, Vantuch), 33. Bartovič (Ševc, Bližňák), 42. Vantuch (Jánošík, Vitásek). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:23. Diváci: 7536.

HC Škoda Plzeň

Machovský – Němeček, P. Kadlec (A), Kvasnička, Čerešňák, Pulpán (A), D. Sklenička, Frühauf – T. Svoboda, Kratěna (C), Indrák – D. Kubalík, Stach, Lev – Martin Procházka, Preisinger, Schleiss – Koreis, Kracík, Hrnka

Lašák – Ševc (A), R. Šimek, Vitásek, Jánošík, Derner, Mojžíš (A), Pyrochta – L. Krenželok, P. Jelínek, Valský – Radivojevič (C), Lakatoš, Ordoš – Bartovič, J. Mikyska, J. Stránský – Vantuch, Bližňák, A. Dlouhý

První nebezpečnější střelu utkání si připsal Mikyska, kterého ale vychytal Machovský. Na druhé straně měl na hokejce úvodní gól utkání Miroslav Indrák, jenž se po rychlé přihrávce Stacha dostal za obranu a kličkou do bekhendu pokořil Lašáka. Nicméně trefil pouze tyč, přičemž si následný odraz Lašák pohlídal. O pár chvil později nebezpečně pálil po závaru před plzeňským brankářem Jánošík, Machovský se stihl zorientovat a dělovku vyrazit mimo tři tyče.

Na druhé straně naopak vložil hokejku do střely Petera Čerešňáka z vrcholu třetiny jeden z obránců a domácí se ujali vedení. Ve 13. minutě bylo vyrovnáno, Vantuch si všiml úplně osamoceného Adama Dlouhého. Ten nalezl mezeru mezi betony maskovaného muže a naše mužstvo poprvé slavilo. Ke konci úvodního dějství přišla série vyloučení, která vyvrcholila v dvojnásobnou přesilovku Indiánů. Na vrchol levého kruhu si sjel Petr Kadlec a ranou z nápřahu propálil Lašáka.

Radim Šimek si na střídačce rovná dres

Na začátku prostřední dvacetiminutovky Tygři ustáli zbytek oslabení a následně se Bližňák protáhl do útočného pásma, naservíroval kotouč Branku Radivojevičovi, který lehkou tečí poslal kotouč přesně pod horní tyč. Zanedlouho skórovala i domácí Škoda, Schleiss z pravé strany poslal puk na dojíždějící klubko hráčů, hokejku nejdál natáhl Miroslav Preisinger a doklepl puk za Lašáka. Indiáni znovu vedli.

Ve 28. minutě dostali Liberečtí výhodu přesilovky, sice ji nevyužili, ale o pár chvil později se přeci jen měnilo skóre. Kotouč se po dlouhé přihrávce Radivojeviče se štěstím dostal až k Janu Ordošovi a ten v úniku kotouč zápěstím poslal přesně k pravé tyči. Atraktivní hokej pokračoval, krátce po vyrovnání se dostal k nenápadné ráně zprava Milan Bartovič a vyzrál na Machovského. Netrvalo dlouho a Západočeši se dostali do velkého tlaku, výstupním prvkem byla šance Stacha, k němuž se kotouč odrazil po zásahu libereckého gólmana. Lašák výtečným zákrokem udržel vedení šelem.

Na začátku třetí třetiny bylo na liberecké střídačce znovu veselo, Jánošíkovo střílené nahození od modré čáry tečoval Lukáš Vantuch a Tygři vedli o dvě branky. Poté přišla obávaná početní výhoda Škody, ale defenziva našeho mužstva ve spolupráci s jistým Lašákem situaci ustála. Největší příležitost měl na holi Kratěna, nicméně trefil pouze výstroj libereckého gólmana.

Na druhé straně pálil z pravého kruhu Ševc i Machovský zakročil včas. Závěrečné minuty zápasu přinesly obrovské drama. Nejprve střelec páté branky šelem minul odkrytou klec Škody a poté snížil razantní ranou z levé strany Jakub Lev. Stadion bouřil, ale Tygři neztratili koncentraci. I tak se pouhých několik vteřin před koncem dostal do gólové příležitosti Lukáš Pulpán. Jeho pokus i následnou dorážku zlikvidoval famózními zásahy Ján Lašák, a oslavy postupu tak mohly propuknout!

„Vrátili jsme se vším všudy Plzni minulý zápas u nás doma, který měl podobný průběh a téměř totožný výsledek. Nastoupili jsme do utkání velmi bojácně, domácích byl plný led a my jsme stěží ustáli některé závary, které ze začátku měli. Byli jsme extrémně efektivní, stejně jako byla Plzeň v tom zápase u nás. Z minima střel jsme vytěžili maximum branek. Ve třetí třetině jsme už nejen stáhli hru na pár lidí, protože jsme měli nějaké zraněné, ale hlavně jsme hráli neskutečně obětavě a urputně. Nepustili jsme domácí do žádného tlaku, který přišel až v závěru. V něm jsme netrefili prázdnou branku a z protiútoku soupeř zdramatizoval závěr, ale Jánko Lašák nás neskutečným výkonem v posledních minutách udržel v postupové náladě. Plzeň odehrála po těžkém předkole fantastickou sérii, ofenzivně a takový hokej se líbí.“

Ladislav Čihák
„Podařil se nám začátek zápasu, třikrát jsme vedli o gól, chtělo to odskočit aspoň na rozdíl dvou gólů. Zápas by se vyvíjel jinak, ale soupeř se vždycky dotáhl a pak zápas otočil. I když jsme odvedli skvělý výkon, tak to bylo opačně než v posledním zápase v Liberci. Tam jsme vytěžili z minima maximum. Chci klukům poděkovat, tři čtvrtě sezony jsme se prali o desáté místo. To se nám podařilo a měli jsme strašně moc těžkých zápasů na psychiku. Navíc s Vítkovicemi jsme otočili sérii z 0:2 na 3:2 a narazili jsme na nejtěžšího soupeře, který vyhrál zaslouženě základní část. Chtěli jsme ho potrápit, dařilo se nám to, i za stavu 3:5 tam nechali kluci všechno, ale nepodařilo se nám to dotáhnout na 5:5. Sezona nám končí, ale na kluky jsem hrdý.“