První čtvrtina pirátské lodi potopena! Tygři porazili Chomutov 4:1!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Tygři vstoupili do semifinálové bitvy s chomutovskými Piráty na výbornou. Ve velmi pohledném utkání přehráli svého soupeře po trefách Dernera, Jelínka, Svačiny a Lakatoše poměrem 4:1. Odveta je ale na programu již v sobotu.

SF1, pátek 31. března 2017
4:1
(1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Derner (Radivojevič), 24. P. Jelínek (Svačina, Radivojevič), 52. Svačina (Lakatoš), 60. Lakatoš (Mojžíš) – 51. Koblasa. Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:28. Diváci: 7 500.

Lašák – R. Šimek, Ševc (A), Jánošík, Vitásek, Mojžíš (A), Derner, Pyrochta – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Bližňák, Radivojevič (C) – Valský, Vantuch, Svačina – A. Dlouhý, J. Stránský, Bartovič

Piráti Chomutov

J. Laco – Rutta, L. Chalupa, Flemming, Skinner, Valach, Dlapa, Mrázek – Skokan, Huml (A), Tomica (A) – Vondrka (C), V. Růžička, Sklenář – Raška, Kämpf, Koblasa – Račuk, Lauko, Poletín

Tygři vlétli do utkání ve velkém stylu, ihned vrhli veškeré snažení do útoku. Velký tlak si vytvořili při početní výhodě, Ordoš ale nestihl doklepnout kotouč do odkryté branky včas. Po uplynutí přesilovky pálil ještě Šimek se Stránským, obě střely lapil připravený Laco. V jedenácté minutě už ale chomutovský brankář poprvé inkasoval. Radivojevič chytře vyvezl kotouč zpoza branky mezi kruhy, vystřelil a na dorážku byl připraven dojíždějící Lukáš Derner. Tygři vedli.

Na druhé straně hřiště zatrnulo libereckým příznivcům jen o několik okamžiků později, nahození z levé strany se od Jánošíka odrazilo před prázdnou branku. Jeden z obránců ho odklidil mimo nebezpečné území včas. Naše mužstvo se nenechalo šancí Pirátů rozhodit a zanedlouho Jelínek při rychlém brejku jen těsně přestřelil. O několik okamžiků později nevyužil dobrou střeleckou pozici ani Valský, jenž trefil přesouvajícího se Laca.

Vladimír Svačina padá po kontaktu s Michalem Vondrkou

V závěru první a na začátku druhé periody šelmy musely přečkat početní nevýhodu, což se jim podařilo. Dva nedovolené zákroky Lukáše Krenželoka rozpoutaly smršť trestných minut. Svěřenci trenéra Filipa Pešána se dostali k převaze 5 na 3 a trestali. Ještě předtím orazítkoval z trestné lavice rozjetý Krenželok tyč, stejně jako o pouhých dvacet vteřin později Radivojevič. Po další střele Svačiny z první a dorážce Petra Jelínka už byla hala na nohou!

V devětadvacáté minutě vypálil nepříjemně Mojžíš, jehož dělovku od modré čáry vytěsnil Laco podivným, nicméně úspěšným zákrokem do pravého rohu kluziště. V druhé polovině prostředního dějství zaměstnal maskovaného muže Pirátů Lakatoš, který zkusil zvýšit vedení domácích z mezikruží. Do kabin odcházelo naše mužstvo s vedením 2:0.

Na začátku třetí třetiny měli i díky přesilovce po faulu Stránského lehce navrch hosté, Koblasa však z velké blízkosti minul. Následně byl vyloučen Valach a Tygři se pustili do své obvyklé kombinace. Bartovič rychlým průnikem po pravé straně neuspěl, nezadařilo se ani Krenželokovi. Ten stanul úplně sám před Lacem, jenže přestřelil. Naopak Piráti skórovali, Petr Koblasa volejem uklidil skákající kotouč za Lašáka.

Tygři drama nepřipustili, po šestačtyřiceti vteřinách se Vladimír Svačina mazácky natlačil před branku a zasunul kotouč mezi Lacovy betony. Další gól mohl přidat Dlouhý, který ujížděl s Lakatošem do přečíslení 2 na 1. Rozhodl se zakončit, jenže trefil pouze boční síť. Finální podobu skóre dal Dominik Lakatoš, jenž uklidil kotouč do prázdné chomutovské branky.

Filip Pešán
„Vyrovnaná partie. Myslím si, že jsme byli silnější na kotouči než hosté. Zápas rozhodla nejen vstřelená branka v přesilovce 5 na 3, ale hlavně jsme odpověděli na snížení Chomutova okamžitou brankou. Ta nám vrátila trochu klidu do dobře sehraného závěru. Zaslouženě jsme vyhráli.“

Vladimír Růžička st.
„Myslím si, že Liberec hrál dobře a přehrával nás ve všech situacích. Chtěli jsme bránit, ale dostali jsme gól, poté další v oslabení. Tyto zápasy rozhoduje to, že pokud dostanete při přesilovce soupeře 5 na 3 gól, zápas již nedohrajete. Vrátili jsme se ve třetí třetině do hry, kdy jsme vstřelili branku. Jenže vlastně z protiútoku jsme znovu inkasovali a bylo hotovo. Pokud chceme vyhrát, musíme vše zlepšit.“