Tygři ukázali bojovnost i odhodlání. V dramatickém závěru už ale manko neodmazali

Chomutov - Během čtvrtého zápasu v SD Aréně Tygři makali na plné obrátky. Bojovali, ale třetí bod nezískali. Stejně jako Chomutov v minulých sériích předčil Mladou Boleslav s Třincem, ukazuje i nyní, že je velmi silným protivníkem, když zvládl oba domácí zápasy. Do Liberce se série vrátí za stavu 2:2, pod Ještědem jsou přitom Tygři v semifinále prozatím stoprocentní.

SF4, středa 05. dubna 2017
5:3
(0:1, 2:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 24. Kaše, 36. Vondrka (Rutta), 45. Valach (Vondrka, Rutta), 59. Vondrka (Tomica, Flemming), 60. Vondrka (Huml) – 5. Lakatoš (Plodek), 46. R. Šimek (L. Krenželok, Valský), 59. Lakatoš (Ordoš, Vitásek). Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:10 navíc Skokan, Poletín (oba CHM) a Vitásek, Vantuch (oba LIB) 10 minut hrubost. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 27:15. Hráči utkání: Michal Vondrka - Radim Šimek. Diváci: 5 250.

Piráti Chomutov

J. Laco – L. Chalupa, Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Skinner – Tomica, Huml, Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička, Račuk – Poletín, Skokan, Koblasa – Lauko, Kaše, Hlava – Raška

Lašák (29. Will) – R. Šimek, Ševc, Jánošík, Vitásek, Pyrochta, Derner, Mojžíš – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Bartovič, Plodek, Radivojevič (C) – Valský, Bližňák, Svačina – J. Stránský, Vantuch, Ordoš

Tygři byli od úvodních minut aktivní. Flemming sice vystrašil hostující příznivce, když hned zkraje zápasu napálil brankovou konstrukci, nicméně poté už nebezpečně střílelo naše mužstvo. Ve třetí minutě nahrál Krenželok úplně osamocenému Lakatošovi. Ten z velké blízkosti napálil pouze beton chomutovského brankáře. To mu příliš vadit nemuselo. Zanedlouho Jan Plodek překvapivě propasíroval kotouč zpoza branky až k Dominiku Lakatošovi, který ho svou ranou pod horní tyč napálil za maskovaného muže.

Tygři byli i nadále nebezpeční. Po skončení početní výhody se dostal do velké šance Krenželok, který mířil k zadní tyči, ale na Laca nevyzrál. V druhé polovině první třetiny dostali Piráti výhodu přesilovky 5 na 3. Tu však šelmy dokázaly ubránit. V závěru periody ještě přišlo zaváhání Laca, jenž nepřesně rozehrál, nicméně gólem situace neskončila.

Ján Lašák přikryl kotouč

Záhy poté, co bylo vhozeno úvodní buly druhé třetiny, se v příležitosti zjevil Plodek, bekhendem ale kotouč poslal pouze vedle branky. To na druhé straně vyhrál souboj o kotouč David Kaše a nenápadnou ranou zpoza beka k bližší tyči vyrovnal. Téměř ihned po obdržené brance mohl skórovat Krenželok, jenže napálil pouze tyč branky.

Konstrukce duněla i po pokusu Růžičky v třicáté minutě. To vše ale až po střídání brankářů, na led se totiž dostal Roman Will. Střelec úvodního chomutovského gólu byl při chuti, nabil Skokanovi. Jeho ránu si nová tvář brankoviště pohlídala. Jenže v šestatřicáté minutě ujel Michal Vondrka, když obehrál Ševce a chirurgicky přesnou ranou vyzrál na Willa.

Tygří gólman měl v závěru prostřední dvacetiminutovky další velmi těžké zásahy. Nejprve Vondrka napálil z velké blízkosti helmu maskovaného muže a poté Huml neprocpal z rychlého brejku kotouč mezi betony libereckého brankáře. Závěrečné dějství nezačalo pro svěřence trenéra Filipa Pešána dobře. Po vyloučení za hru v šesti bruslařích se v přesilovce prosadil Juraj Valach, který svou dělovku od modré čáry nasměroval přesně k tyči a nad beton Willa.

Naše mužstvo záhy odpovědělo a navíc stejnou mincí. Faulu Skinnera potrestal Radim Šimek taktéž z vrcholu útočného pásma poslal svou ránu přesně ke vzdálenější tyči. O pár chvil později mohlo být vyrovnáno, Valský ukradl kotouč jednomu z beků a dostal se sám před Laca. Bekhendem branku netrefil. S postupem času Tygři zvyšovali obrátky, Račukovi utekl kotouč, hosté opět vyjeli do kontru, ale neskórovali. V početní výhodě pálil nebezpečně po pasu Lakatoše Svačina, chomutovský gólman pokus z mezikruží zneškodnil.

V závěru Tygři zkusili při přesilové hře 5 na 4 odvolat brankáře, nicméně Michal Vondrka se z blízka prosadil trefou do opuštěné branky. Naději pro svůj celek vykřesal a obrovskou bojovnost šelem prokázal Dominik Lakatoš, jenže hned vzápětí dovršil hattrick Michal Vondrka opět střelou do prázdné klece. Závěr zápasu okořenila série bitek, nic na výsledku však nezměnila. Série je vyrovnaná 2:2.

Ohlasy hráčů naleznete v následujícím videu:

„Nechovali jsme se v utkání jako tým, který by chtěl vyhrát, protože jsme měli čtyři nesmyslné technické fauly a další dva fauly v útočném a středním pásmu. Žádný z nich neřešil situaci v defenzivě. Když to vše sečtu, tak v sérii s Chomutovem máme technických faulů hrozně moc: vyhazujeme kotouče, hrajeme v šesti, držíme zlomené hokejky nebo kotouče. Základ toho, jak Chomutov porazit je hrát v pěti co nejvíce. Hra v oslabení nám ubírá hrozně sil. Piráti jsou tým jednoho muže, Michala Vondrky, který hraje v životní formě, a který nás porazil sám.“

Vladimír Růžička st.
„Neměli jsme dobrý vstup do utkání a rychle jsme inkasovali. Bylo dobré, že jsme první třetinu udrželi na 0:1. Od druhé třetiny jsme začali hrát hodně dobře, přehrávali jsme Liberec v útočném pásmu a podařilo se nám obrátit výsledek. Ve třetí třetině přehrával Liberec nás a hodně otevřel hru. Nám se podařilo vstřelit gól v přesilovce, poté jsme se jen bránili a čekali na nějaký protiútok, přičemž jsme nakonec skórovali do prázdné branky. Celý tým podal výborný výkon podpořený Michalem Vondrkou a Jánkem Lacem.“