Reportáž

Liberec poprvé v sérii dobyl chomutovský led a slaví postup do finále!

Chomutov/Liberec - Finálová brána se opět po roce otevírá Bílým Tygrům. V šestém semifinále se svěřenci Filipa Pešána rychle ujali vedení a do konce zápasu už ho nepustili. Skvělým výkonem se blýskl Roman Will, který si připsal druhou nulu v play-off. Další bude moci přidat ve finále proti brněnské Kometě.

Šesté semifinále snad pro Bílé Tygry nemohlo začít lépe. Po necelých třech minutách hry našel Vitásek z rohu hřiště před bránou zcela osamoceného Petr Jelínka, který rychlým zakončením poprvé překonal Jána Laca. Na druhé straně měl vzápětí velkou příležitost Vondrka, z bezprostřední blízkosti si ale na Willa nepřišel.

Šelmy hnala vidina finále a Laco se ve svém brankovišti musel hodně ohánět. Když už se zdálo, že kotouč z hole Radivojeviče přes jeho zákrok skončí v síti, přispěchal na poslední chvíli Rutta, který ze vzduchu dokázal odpálit puk mimo tři tyče. Skóre mohl navýšit také Vladimír Svačina, samostatný únik však liberecká třináctka zakončila vysoko nad.Ve druhé třetině tempo lehce opadlo a šancí ubylo v obou táborech. Zkraje periody mohli Tygři přidat druhý gól, Bližňák dostal nabito mezi kruhy, odkud vystřelil nemilosrdně tvrdě. Laco však byl na svém místě a tvrdý projektil hostujícího útočníka vyrazil betonem.

Rušno bylo i před Willem. Zničehonic se před libereckým brankářem zjevil Poletín, Will si ale připsal další z řady důležitých zákroků. V Chomutově se hrál naprosto vyrovnaný hokej, což se projevilo i na statistice střel. Po čtyřiceti minutách měl Liberec náskok pouze jednoho pokusu.Začátek třetího dějství zastihl šelmy v dobré formě. Chomutovskou obranu nejprve hodně rozvířil drzým průnikem Šimek, který se prokličkoval až před Laca. Slovenský gólman zatím odolal, ale za chvíli přece jen musel lovit puk ze sítě. Tygři vyrazili z vlastního obranného pásma do rychlého brejku, na jehož konci Bližňák přihrál před bránu, kde puk nasměroval za Lacova záda Milan Bartovič.

Piráti nadále kousali, ale srážely je chyby. Jedné takové dokázal využít Jakub Valský, jenž skvěle vybojoval kotouč v útočném pásmu, udělal pár kroků směrem k bráně a svižnou střelou propálil Laca mezi betony. Domácí začali riskovat a své štěstí zkusili i v power-play. Jan Stránský ale vypíchl Pirátům puk, bekhendem zamířil do odkryté brány a zároveň uzavřel listinu střelců. Ján Laco ani liberecký hrdina Roman Will už žádnou střelu za svá záda nepustili. Bílí Tygři se tak opět po roce radují z postupu do finále, o Masarykův pohár si zahrají s brněnskou Kometou.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán
Liberec
„Věděli jsme, že nás čeká nesmírně těžká série. Nebylo náhodou, že Chomutov vyřadil Mladou Boleslav a pak Třinec. Série byla opravdu velmi těžká. Máme za sebou už dvě takové a jsem hrozně pyšný na kluky, kteří to odmakali nejen dnes, ale v celé sérii. Kromě dvou útočných faulů dnes není týmu co vytknout. Myslím si, že jdeme zaslouženě do finále. A jsem hrozně rád, že si to teď mohou kluci v šatně užít."
Vladimír Růžička st.
Chomutov
„Bohužel jsme brzy dostali gól a pak je to těžké. Ony pak nohy nejdou, když nás nic nenastartovalo. K nám se dneska neodrazil jediný puk. Neměli jsme v dnešním zápase vůbec žádné štěstíčko. Nepodařilo se nám dát gól a pak se hraje hodně těžce. Když nejdou v sedmnáctém zápas play off nohy, tak se klukům vůbec nedivím. Kdyby nám někdo za stavu 0:2 (na zápasy) s Mladou Boleslaví někdo řekl, že budeme hrát ještě měsíc, tak bychom to brali. Hodně rozhodoval týmový výkon a najednou naskočila výborná forma Jánkovi Lacovi, který nás držel jako blázen. Mužstvo šlapalo a opravdu dokázalo hodně, ze sedmého místa vyřadilo Třinec, který byl velký favorit na titul. Vydrželo neskutečně."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner