Tuhá bitva s tříbodovým koncem! Tygři zakončili první čtvrtinu extraligy výhrou nad Vítkovicemi

Liberec - Drama až do konce. Přesně takový průběh nabídlo 13. kolo, v němž Tygři hostili v Home Credit Areně Vítkovice. Závěrečná trefa Michala Bulíře nakonec rozhodla, že všechny tři body zůstanou pod Ještědem.

13.kolo, neděle 15. října 2017
2:1
(1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Bakoš (Ševc, L. Krenželok), 58. Bulíř (Ševc) – 41. Lev (O. Roman). Rozhodčí: Bulanov, Sýkora – Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 987. Střely na branku: 20:15. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Will (Stezka) – Havlín, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Kolmann, Derner, Pyrochta – Bulíř, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Jašek – J. Stránský, Lakatoš, Ordoš – Jeník, D. Špaček, J. Vlach.

HC Vítkovice Ridera

Dolejš (Bartošák) – Baranka, Hrbas, Sloboda (A), Klok, Trška, Výtisk (A) – Tybor, O. Roman, D. Květoň – Dej, Lev, Olesz (C) – P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Szturc, Š. Stránský, Kurovský – Hudeček.

Zápas začal pěkně zostra. Tygři dostali po dvou minutách příležitost hrát přesilovou hru a oblehli Dolejšovu branku, prosadit se jim ovšem zatím nedařilo. Nenudil se ani Roman Will. Lev chytře tečoval Slobodovu ránu a liberecký gólman měl co dělat, aby puk vytěsnil mimo prostor branky. Na první gól si tak fanoušci museli počkat až do 17. minuty.

V ní se během přesilové hry otevřel prostor pro Martina Bakoše, který vypálil od modré a jeho dělovka se zastavila až v horním rohu vítkovické svatyně. Odpovědět mohl Tybor, který se uvolnil v mezikruží, ale vhodný moment pro ránu prováhal. V závěru ztroskotala na Dolejšovi dotírající dvojice Jelínek a Lakatoš, po první třetině tak Tygři vedli 1:0.

Tygři se radují ze vstřelené branky

Petr Jelínek byl blízko zvýšení i po změně stran, nicméně samostatný průnik na Dolejše zakončil střelou nad. Po Redenbachově ráně z pravé strany se pro změnu odrazil kotouč na levé křídlo, kde okamžitě pálil Jašek, odkrytou klec ovšem těsně minul.

I nadále byli naši hráči aktivnějším týmem. V další početní převaze se Martin Bakoš zjevil zcela sám před Dolejšem, ale zakončení uspěchal a z první minul. O chvíli později pro změnu Petr Kolmann napálil břevno. Závěr druhého dějství však rozkouzkovala řada vyloučení a další šance už tedy nepřinesl.

Skrumáž před vítkovickou bránou

Právě přesilová hra po vyloučení Bulíře a Redenbacha znamenala vyrovnání. Jakub Lev dostal puk na modrou čáru a jeho dělovku zastavila až síť. Po brance na 1:1 se vyrovnala také hra, která se rychle přelévala z jedné strany na druhou. Hosté mohli jít v další přesilové hře do vedení, když Tybor tečoval na brankovišti nahození od modré čáry, ale Will špičkou betonu kotouč vykopl.

S blížícím se závěrem mohli strhnout výhru na stranu Tygrů Lakatoš a Stránský, ani jeden ale zblízka na Dolejše nevyzrál. Když už začal zápas směřovat k remíze, napřáhl v přesilové hře z pravého kruhu Michal Bulíř a propálil vše včetně Daniela Dolejše. Vítkovice už nespasila ani dvouminutová hra v šesti, Tygři tak nakonec v tuhé bitvě vydřeli cenné tři body.

„Je jasné, že o výsledku rozhodly především přesilové hry. Využili jsme o jednu přesilovku více, což byl nakonec jediný rozdíl. Jinak byl zápas nesmírně vyrovnaný nejen výsledkem, ale také systémem a hrou. Jsem rád, že jsme tentokrát ten rozdílový gól dali my.“

Jakub Petr
„Myslím si, že to bylo velmi vyrovnané utkání plné tvrdých soubojů. Vstup do něj nám docela vyšel, Liberec se však dostal do hry přesilovkami. Ve druhé třetině nám mohli Tygři odskočit, hráli parádně, ale přestáli jsme to. Trpělivostí jsme se dočkali šance k vyrovnání, kterou jsme využili, ale naopak jsme neproměnili příležitost k vedení v přesilové hře a domácí nás potrestali. Zápas rozhodly přesilovky. Byli jsme blízko alespoň k bodu, ale Liberec měl více šancí a vyhrál asi zaslouženě.“