Kohouti si bonusový bod neodvezli, v nájezdové loterii obstáli Tygři!

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Velké drama nabídlo čtvrteční klání mezi Bílými Tygry a olomouckou Morou. Utkání vrcholilo v nájezdech, v kterých perlil především Roman Will, za jehož záda v rozstřelu nezamířil jediný kotouč. Úspěšné pokusy Lukáše Krenželoka a Tylera Rendenbacha naopak zajistily Severočechům cenný bod navíc.

17.kolo, čtvrtek 26. října 2017
3:2sn
(0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Havlín (Redenbach, Ordoš), 38. J. Stránský (J. Vlach), rozh. náj. Krenželok – 31. Laš (Vyrůbalík), 42. Ostřížek (Staněk). Rozhodčí: Šír, Pražák – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 731. Střely na branku: 28:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.

Will – Ševc (C), Havlín, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Kolmann – L. Krenželok, P. Jelínek (A), Bulíř – Bartovič, Redenbach, Bakoš – Ordoš, Jašek, Lakatoš – J. Vlach, D. Špaček, J. Stránský.

HC Olomouc

Konrád – Škůrek, Vyrůbalík (C), Houdek, Ondrušek (A), J. Galvas, Staněk – Eberle, J. Knotek (A), Laš – Skladaný, Sundher, Burian – Ostřížek, Mráz, Strapáč – Jergl, Herman, Holec – R. Vlach

Diváci ve slušně zaplněné Home Cedit aréně byli svědky zajímavého klání hned od úvodních minut. Skóre mohl otevřít Bulíř, který jel sám vstříc Konrádovi. Olomoucký gólman velmi efektně zasáhl a vysloužil si uznalý potlesk publika.

Liberečtí byli aktivnější, Konrád i nadále odolával. Podařilo se mu zneškodnit i velký tlak domácí mladé lajny Lakatoš-Ordoš-Jašek, která velmi interesantně dorážela na olomouckou klec v polovině úvodní třetiny. Rušno bylo i na druhé straně. Když ale Ostřížek nedotlačil kotouč za Willova záda, skončila perioda bez branek.

Dominik Lakatoš se snaží pokrýt kotouč

Síť se poprvé rozvlnila v prostředním dějství. Redenbach adresoval zpoza brány přihrávku na modrou čáru Tomáši Havlínovi, jablonecký rodák si srovnal kotouč na holi a posléze vypálil zápěstím nechytatelně do horního růžku. Mladý obránce se radoval ze své první extraligové trefy v kariéře.

Kohouti zakokrhali ve vlastním oslabení. Vyrůbalík obral o kotouč Bulíře a vyrazil do rychlého kontru. V závěru akce kapitán Hanáků oslovil Marka Laše, který ranou k tyči zaskočil Willa. Těsně před druhou sirénou ale po buly pálil přesně Jan Stránský, proti jeho svižné střele byl Konrád zkrátka bezmocný.

Ve třetí dvacetiminutovce se na branku dlouho čekat nemuselo. David Ostřížek si vybruslil od pravého mantinelu na vrchol kruhu, odkud propálil nešťastného Willa, který měl zakrytý výhled.

Jan Ordoš vyváží kotouč

Při šelmách stálo pak i štěstí, když Laš v obrovské šanci zakončoval do tyče Willovy klece. V samotném závěru základní hrací doby se blýskl Konrád, jenž famózně zasáhl proti střele Stránského. Tento zákrok poslal utkání do prodloužení.

Ani nastavená pětiminutovka však nerozhodla, přestože Bílí Tygři disponovali dvouminutovou přesilovkou. Utkání tak dospělo až do nájezdů. V nich byli úspěšnější domácí, kteří proměnili. Vítěznou trefu obstaral v rozstřelu Lukáš Krenželok. Bonusový bod tak zůstal pod Ještědem!

Ohlasy z liberecké kabiny:

„Opět jsme narazili na naší nejslabší stránku – neproměňování šancí. Konrád chytal skvěle celý zápas. Ve druhé třetině jsme dominovali a měli jsme odskočit na větší rozdíl. V závěru jsme pak byli rádi, že jsme uhájili alespoň bod. Jsem rád, že jsme zvládli nájezdy. Roman Will nám v nich zajistil vítězství. “

Zdeněk Moták
„Věděli jsme, že z Liberce se body vozí těžce, takže zisk jednoho znamená mírnou spokojenost. V první a třetí třetině jsme hráli dobře, druhá nám trochu utekl. Byli jsme pozdě na kotouči a prohrávali jsme osobní souboje. V závěru bylo vidět, že obě mužstva chtějí vyhrát za tři body. Zklamali jsme v dovednostní soutěži.“