Bílým Tygrům se na předchozí vítězství navázat nepodařilo. Z Pardubic odjíždějí bez bodů

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - Po domácí výhře nad Spartou zajížděli Bílí Tygři do východních Čech, na led pardubického Dynama, které v předchozím kole obralo o body mistrovskou Kometu. Liberečtí vstoupili do utkání aktivně, bohužel však nedokázali využít vypracované šance a domácím jim udělili lekci z produktivity.

22.kolo, pátek 17. listopadu 2017
5:1
(2:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. Marosz (Trončinský, Cardwell), 20. P. Sýkora (Marosz, Rolinek), 21. Rolinek (Trončinský), 54. Treille (Tomášek), 59. Beran (Dušek, Kaut) – 23. P. Jelínek (M. Kvapil). Rozhodčí: Bulanov, Pražák – Pešek, Klouček. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 8032. Střely na branku: 22:36. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1

HC Dynamo Pardubice

Kacetl (Klouček) – Čáslava (A), Trončinský, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Holland, Ščotka – Rolinek (C), Marosz, P. Sýkora (A) – Treille, Tomášek, Perret – Beran, Dušek, J. Sýkora – Vondráček, Poulíček, M. Kaut

Will (Janus) – Ševc (C), Havlín, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Kolmann, Pyrochta – L. Krenželok, P. Jelínek (A), Jašek – M. Kvapil, Bulíř, Bakoš – Ordoš, Redenbach, Lakatoš – J. Vlach, J. Stránský, Bartovič

Do zápasu Liberečtí nastoupili s Romanem Willem v brance, ten ale v prvních minutách moc práce neměl, protože se hrálo hlavně okolo branky Pardubic. Tygři si už v páté minutě vybojovali dvojnásobnou přesilovku, při které soupeře zamkli v pásmu. Možnost otevřít skóre měl nejdřív Jelínek, poté Bulíř a pak i Bakoš, ale Kacetl se ve všech případech vyznamenal.

I po skončení přesilové hry se Liberec držel na puku, poté se ovšem sám dostal do početního znevýhodnění a domácí byli nekompromisní. Trončinský našel přihrávkou od mantinelu v mezikruží stojícího Rostislava Marosze a ten procedil puk pod Willovými betony až do sítě - 1:0.

Vstřelená branka nalila domácím krev do žil. Zanedlouho na jediného libereckého obránce ujížděla dvojice Dušek - J. Sýkora, Will ale svůj tým podržel. Stejně tak jako při následných nebezpečných pokusech Cardwella a Tomáška.

Závěr první třetiny patřil domácím, kteří se, bohužel pro naše hokejisty, dokázali v její poslední minutě prosadit podruhé. A opět šlo o přesilovkovou trefu. Marosz našel před poloprázdnou brankou Petra Sýkoru a známý kanonýr se nemýlil - 2:0. Do šaten se tak odcházelo za dvoubrankového vedení Dynama.

Už po necelé půlminutě druhé dvacetiminutovky zvýšil vedení Pardubic Tomáš Rolinek, který pláchl obraně Liberce, roztáhl si Willa na brankové čáře a poslal puk za jeho záda - 3:0. Bílí Tygři odpověděli vzápětí. Střelu Lakatoše ještě Kacetl vyrazil, ale na pohotovou přesilovkovou dorážku Petra Jelínka už byl krátký - 3:1.

Atraktivní útočný hokej pokračoval. Příležitost měl Sýkora, který ovšem z dobré pozice minul Willovu branku. Následně si Dynamo zahrálo dvojnásobnou přesilovku, tu Tygři díky obětavé hře a jistému Willovi přestáli bez úhony.

V závěru třetiny byli naši hokejisté blízko snížení. Nejdříve nebezpečně tečoval Bakoš, o chvíli později ukázal svůj důraz Bulíř. Kacelt odolal a po čtyřiceti minutách tak byl stav 3:1.

Do třetí třetiny vstoupili Liberečtí aktivně, s jasným cílem zápas zdramatizovat. Domácí ovšem předváděli jednoduchou disciplinovanou hru a důsledně bránili. Dokázali si vytvořit i šance, přičemž nejaktivnější byla dvojice Rolinek - P. Sýkora. Naši hokejisté měli problém s přechodem do útoku, navíc je srážela vyloučení.

Když už se zdálo, že Tygři přebírají iniciativu, tak se počtvrté radovalo Dynamo. Sascha Treille si sjel před branku, kde ho přesnou přihrávkou zpoza klece našel Tomášek - 4:1. V samém závěru ještě zkusili svěřenci trenéra Pešána hru v šesti, ta ovšem skončila neúspěšně, protože do prázdné branky se trefil Matěj Beran a stanovil konečnou podobu skóre - 5:1. O další body se Bílí Tygři porvou již v neděli, kdy na svém kluzišti hostí Kometu Brno!

Miloš Holaň
„Odehráli jsme jedno z nejlepších utkání v letošní sezoně, navázali jsme na výhru v Brně. Ten výkon byl opravdu zodpovědný a fantasticky zachytal brankář Kacetl. Základ vítězství jsme položili už v první třetině, kdy jsme odehráli výborně oslabení ve třech proti pěti a následně i ve čtyřech proti pěti, poté si mužstvo začalo hodně věřit a týmovým a zodpovědným výkonem dotáhlo zápas do vítězného konce.“

„Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, ale neproměnili jsme několik šancí a nevyužili přesilovky pět na čtyři ani pět na tři. Kombinací našich velmi špatných statistik v oslabení s naší nedisciplinovaností jsme zápas nezvládli. Opět jsme dostali branky v oslabení, opět jsme nebyli schopni ani ty nejvyloženější šance do prázdné branky proměnit a domácí svým nadšením a efektivitou v přesilovkách zápas zaslouženě vyhráli.“