Reportáž

Smolná branka Tygry srazila na kolena, tři body zůstaly ve Vítkovicích

Ostrava/Liberec - Velmi dramatické utkání, které Bílí Tygři sehráli s vítkovickou Riderou, skončilo pro svěřence Filipa Pešána hořce. Domácí totiž vyhráli těsně o gól. Rozhodující situace se odehrála po nešťastné srážce Lukáše Dernera s Romanem Willem.

Do liberecké brány se od první minuty postavil Roman Will, který v první třetině musel likvidovat hned několik interesantních šancí domácího týmu. Tu asi největší měl Szturc, jehož samostatný nájezd ztroskotal na maskovaném Tygrovi.

Po čtvrthodině hry už ale Will kapituloval. Vítkovický útočník Roman vybojoval kotouč za bránou, přiťukl ho Szturcovi a ten vyzval ke skórování Davida Květoně. Forvard Ridery byl před bránou naprosto osamocený a puk nasměroval mezi Willovy betony. Vzápětí se ale Tygrům podařilo vyrovnat zásluhou souhry Kolmanna se zakončujícím Janem Ordošem, a tak se do kabin odcházelo za vyrovnaného stavu.

Lukáš Krenželok v leže před bránou Vítkovic

Po přestávce se Liberečtí mohli ujmout vedení, Bartošák ale nebezpečnému tandemu Jaroslava Vlacha a Lukáše Krenželoka skórovat nedovolil. A tak se síť rozvlnila na druhé straně. Kotouč putoval od pravého mantinelu do předbrankového prostoru, kde se nejlépe zorientoval Ivan Baranka, jenž zametl puk do liberecké klece.

Bílí Tygři ale pomalu začali svůj tlak stupňovat. Nejprve zahrozila třetí útočná formace, když Stránský zakončoval těsně vedle. Pak už ale šelmy zvedaly ruce nad hlavy. Šmíd křižným pasem nalezl Adama Jánošíka, jehož bomba z pravého kruhu našla cestu za Bartošákova záda.

Petr Kolmann si kryje kotouč

Třetí třetina začala pro Bílé Tygry velmi nešťastně. Will sice dokázal zneškodnit samostatný nájezd Rostislava Olesze, vítkovický kapitán se ale ihned po zakončení srazil s Dernerem, který následně povalil libereckého brankáře. Ten upustil kotouč za brankovou čáru, čímž se Ridera kuriózně vrátila do vedení.

Svěřenci Filipa Pešána se snažili se zápasem něco udělat, ale na vítkovická vrata dlouho bušili marně. V závěru se pak odhodlali k risku, když dvě minuty před koncem zamířil Will na střídačku, aby do pole pustil šestého hráče. Boj Tygrů byl ale neúspěšný, a tak se po těsném výsledku radoval z výhry celek z Ostravy.

Ohlasy trenérů

Pavel Trnka
HC Vítkovice Ridera
„Byl to už takový náš typický zápas s Libercem, ve kterých se pereme o detaily, o jeden gól. Hrálo se o každý kousek ledu. V závěru jsme se dostali pod velký tlak, ale jinak jsme odvedli výborný týmový výkon podpořený skvělým brankářem Bartošákem."
Filip Pešán
Bílí Tygři Liberec
„Pro nás to byl velmi důležitý duel pátého s osmým. První polovina zápasu byla velmi vyrovnaná, od půlky zápasu, troufnu si říct, jsme začali dominovat. Ale bohužel jsme nedokázali zápas vyhrát."

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 17:20 | Muži
Bílí Tygři Liberec
PSG Berani Zlín