Reportáž

7:0! Tygři zdemolovali Zlín, pětkrát se trefili ve druhé části

Liberec - Každý rok Bílí Tygři pořádají utkání věnované těm nejmenším. Letos připadla volba na střetnutí se Zlínem. Příchozí diváci si mohli užít nekompromisní demolici soupeře, který inkasoval pět branek během druhé třetiny. Dvakrát se prosadil Dominik Lakatoš a čisté konto vychytal Roman Will.

Do utkání vstoupili Liberečtí v totožné sestavě, jako při vysokém vítězství nad Litvínovem. Úvodní minuty se nesly v duchu oboustranného oťukávání. První rozruch způsobil nepřesvědčivým výletem hostující gólman Kašík, ošemetnou situaci však ve spolupráci obránců ustál. To Roman Will dal o sobě vědět v pozitivnějším světle, když na něj z bezprostřední blízkosti dorážel Kubiš. Maskovaný muž vytasil parádní zákroky betonem!

Slušnou šanci na otevření skóre měl na hokejce Marek Kvapil. Zkušený útočník se z levé strany protlačil až před Kašíka a chybělo už pouze důraznější zakončení. Radovat se tedy mohli Zlínští, kdyby znovu nečaroval Roman Will! Roberts Bukarts po rychlém přečíslení při vlastním oslabení zakončoval do z části odkryté klece, Will se ovšem úžasně roztáhl na brankové čáře a zabránil téměř jistému gólu. Protože ze zajímavé pozice neuspěl ani Illo, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Krátce po startu druhé periody se mohla Home Credit Arena radovat. Kvapil zavezl puk k brance a poslal jej před Kašíka. Tam se černá guma nakonec odrazila přímo na hůl Jana Ordoše, jenž už neměl se zakončením problém - 1:0. Hned poté hráli Berani přesilovku a Will musel vytáhnout várku dalších úspěšných zásahů.

V polovině základní hrací doby propukla hala v jásot podruhé. Dominik Lakatoš oslovil Lukáše Jaška. Mladý útočník se utrhl soupeřům a sám před Kašíkem lišácky trefil mezírku mezi jeho betony - 2:0. Liberečtí si dění na ledě v těchto chvílích podmaňovali a brzy navýšili svůj náskok. Po střele Jánošíka se kotouč dostal k Dominiku Lakatošovi, a ten jej pohotově zametl mezi gólmanovy nohy - 3:0.

Dominik Lakatoš o slepených gólech

"Dali jsme slepené góly, při kterých se nám to krásně odrazilo a situace pro nás celkově dopadly dobře. Na zápas jsme byli super připravení a tím jsme ho myslím si zlomili."


A to pro prostřední část nebylo zdaleko všechno! Odražený puk sebral Marek Kvapil, objel klec patřící ležícímu Kašíkovi a na Mária Bližňáka už se usmívala otevřená brána - 4:0. Zlín byl doslova na ručník a nepopulárního bůra obdržel ještě před odchodem do kabin. Skrumáže na brankovišti využil Ladislav Šmíd, srovnal si puk ke střele a chirurgicky přesným zakončením vyhnal Kašíka na střídačku - 5:0. Hosté mohli stav alespoň nepatrně zmírnit, Will ale i s pomocí spoluhráčů udržel kotouč ve hře.

Pokud Zlín plánoval ve třetí části zastavit brankostroj šelem, přišly jeho plány vniveč po pár desítkách sekund. Chybu v rozehrávce vystihl Lukáš Krenželok, našel před brankou zcela volného Martina Bakoše a slovenský olympionik si z náhradníka Štůraly udělal doslova dobrý den - 6:0. Liberečtí hokejisté si zápas užívali a brzy předvedli další rozebírku zlínské defenzivy. Jašek nabil na pravém kruhu číhajícímu Dominiku Lakatošovi a Štůrala neměl šanci - 7:0.

Brankář Roman Will o zápase

"Myslím si, že vítězství vyplynulo už z první třetiny. Hráli jsme velmi aktivně a šance tam byly. Potom už jsme měli prostě jenom trošku štěstí a něco nám tam spadlo."


Připravit Romana Willa o čisté konto mohl Roberts Bukarts. Lotyšský forward střílel za přesouvajícího se gólmana, ten ovšem jeho pokus skvěle zpomalil a na brankové čáře mu pomohl Adam Jánošík, jenž puk na poslední odpravil. Na druhé straně mohl osmý gól do sítě nebohých Beranů přidat Martin Bakoš. Svoji dorážku poslal do pravé tyčky, kotouč putoval po brankové čáře, a nakonec se od druhé tyče odrazil mimo brankoviště.

Závěrečné minuty už odehráli Tygři zodpovědně a dopomohli tak Romanu Willovi ke třetímu čistému kontu v sezóně. Liberec rozdrtil Zlín 7:0!

Ohlasy trenérů

Filip Pešán
Bílí Tygři Liberec
„Začátek zápasu byl těžký. Soupeř hrál organizovaně a složitě jsme se prosazovali. Roman Will zachránil dvě nebo tři tutové šance. Trpělivostí jsme se dostali do tlaku do pásma a do brankoviště, což si myslím, že rozhodlo celý zápas. V kombinaci se skvělým Romanem Willem jsem rád, že jsme zápas zvládli."
Robert Svoboda
Aukro Berani Zlín
„Musím se omluvit našim fanouškům, kteří nás v hojném počtu přijeli podpořit. Je to rozporuplné. Neomlouváme se jim za předvedenou hru, ale za výsledek, který je pro nás nejhorší v sezóně. Hráčům jsme říkali, co nás čeká. Vytvořili jsme si dostatek příležitostí, ale branku jsme nevstřelili. Ve druhé třetině si domácí vytvořili rozhodující náskok, který se ve třetí třetině nesmyslně navýšil. Potom už jsme se snažili víc neinkasovat, aby nás to nepoznamenalo do dalšího zápasu."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner