Pátá výhra v řadě! Tygři vynulovali Mladou Boleslav a přiblížili se elitní šestce!

Mladá Boleslav/Liberec – O svém vítězství rozhodli svěřenci trenéra Filipa Pešána prakticky už v úvodních třinácti minutách, během nichž se třikrát prosadili a vyhnali z brány Brandona Maxwella. Mladá Boleslav se sice pokoušela o zvrat, ježe šelmy už si svou pátou výhru v řadě vzít nenechaly.

44.kolo, neděle 28. ledna 2018
0:3
(0:3, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Bakoš (L. Krenželok, Ševc), 7. Derner (Bakoš, P. Jelínek), 13. P. Jelínek (Šmíd). Rozhodčí: R. Svoboda, Šír – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 088. Střely na branku: 26:26. Průběh utkání: 0:3.

BK Mladá Boleslav

Maxwell (13. J. Růžička) – Hanzlík (C), Hrdinka, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, J. Říha – Klepiš (A), Žejdl, Valský – Pabiška, P. Musil, Flynn – Pacovský, P. Holík, Lenc (A) – P. Kousal, Urban, L. Volf.

Will – Ševc (C), Pyrochta, Derner, Jánošík, Šmíd (A), Kolmann – L. Krenželok, P. Jelínek (A), Bakoš – M. Kvapil, Bližňák, Ordoš – Jašek, Redenbach, Lakatoš – J. Vlach, D. Špaček, J. Stránský.

Tygři na svého soupeře doslova vlétli a v úvodních minutách byli mnohem aktivnější než Mladá Boleslav. První branka na sebe také nenechala dlouho čekat, už ve čtvrté minutě si Martin Bakoš vybruslil od mantinelu mezi kruhy a svižnou ranou pod Maxwellovu lapačku otevřel skóre. Po inkasované brance sice domácí zvýšili otáčky, jenže o chvíli později už to bylo o dva góly. Ve skrumáži před Maxwellem se nejlépe zorientoval sváteční střelec Lukáš Derner, který se chopil kotouče a dorazil jej do sítě.

Poté už ze do šancí začali dostávat i Středočeši, všechny problémy Liberce ovšem vyřešil brankář Roman Will, jenž si poradil i s jedovatou střelou Petra Holíka z mezikruží. V druhé polovině úvodního dějství našel Ladislav Šmíd zpoza brány Petra Jelínka, který z první poslal kotouč do horního rohu a zvýšil už na 3:0 pro šelmy. Tři góly během třinácti minut byly na Brandona Maxwella příliš, a tak přenechal své místo Janu Růžičkovi. Následně si Bruslaři zahráli přesilovku, Romana Willa se jim ale i přes vydatné množství pokusů prostřelit nepodařilo.

Mladá Boleslav TOP1

Na začátku prostřední dvacetiminutovky mohl vedení hostů navýšit Martin Bakoš, jenž se prokličkoval až před bránu. Tentokrát se ale neprosadil. V polovině zápasu dostali Severočeši k dispozici početní výhodu, v níž měli paradoxně největší šanci Mladoboleslavští. Lukáš Pabiška totiž ujížděl sám na bránu, v zakončení mu ovšem zabránil vracející se Tyler Redenach a Roman Will tak nemusel zasahovat.

Domácí se stále snažili o svůj první zásah, ve druhé periodě jim ale pevná tygři obrana povolila pouze čtyři střelecké pokusy, které s přehledem zlikvidoval Roman Will. Podruhé v utkání mohl navíc skórovat Lukáš Derner, jenže svou příležitost nevyužil a stav zůstal nezměněn.

Mladá Boleslav TOP2

V závěrečné části se pokračovalo v duchu té druhé. Středočeši se pokoušeli o branku naděje, Tygři ale svůj třígólový náskok trpělivě bránili. Do jedné z mála šancí domácích se dostal Lukáš Pabiška, s jeho nebezpečnou dělovkou si ovšem Roman Will poradil. Následně dvakrát tvrdě vypálil Jakub Valský, jenže napoprvé miřil pouze do obětavě blokujícího Ladislava Šmída a napodruhé netrefil bránu.

Žádné další komplikace už hráči z města pod Ještědem nepřipustili. Bílí Tygři po zodpovědném výkonu ovládli derby s Mladou Boleslaví a zvítězili v pátém utkání po sobě, díky čemuž posunuli na sedmé místo extraligové tabulky. Druhou nulou v řadě se navíc prezentoval gólman Roman Will.

Filip Pešán
„Odehráli jsme organizovaný bojovný zápas podpořený výborným výkonem Romana Willa v brance. Nedali jsme domácím šanci v malých soubojích v jakékoliv části hřiště a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. “

Boris Žabka
„Chtěli bychom se omluvit fanouškům za náš předvedený výkon v první třetině, zvlášť při takové kulise a ještě přitom při derby. První třetina rozhodla, dostali jsme tři góly a proti takovému týmu, jako je Liberec, se zápas těžko obrací, obzvlášť pokud neproměníme šance. Pak už jsme se neměli jak vrátit do zápasu, neměli jsme se čeho chytnout.“