Reportáž

Pátá výhra v řadě! Tygři vynulovali Mladou Boleslav a přiblížili se elitní šestce!

Mladá Boleslav/Liberec – O svém vítězství rozhodli svěřenci trenéra Filipa Pešána prakticky už v úvodních třinácti minutách, během nichž se třikrát prosadili a vyhnali z brány Brandona Maxwella. Mladá Boleslav se sice pokoušela o zvrat, ježe šelmy už si svou pátou výhru v řadě vzít nenechaly.

Tygři na svého soupeře doslova vlétli a v úvodních minutách byli mnohem aktivnější než Mladá Boleslav. První branka na sebe také nenechala dlouho čekat, už ve čtvrté minutě si Martin Bakoš vybruslil od mantinelu mezi kruhy a svižnou ranou pod Maxwellovu lapačku otevřel skóre. Po inkasované brance sice domácí zvýšili otáčky, jenže o chvíli později už to bylo o dva góly. Ve skrumáži před Maxwellem se nejlépe zorientoval sváteční střelec Lukáš Derner, který se chopil kotouče a dorazil jej do sítě.

Poté už ze do šancí začali dostávat i Středočeši, všechny problémy Liberce ovšem vyřešil brankář Roman Will, jenž si poradil i s jedovatou střelou Petra Holíka z mezikruží. V druhé polovině úvodního dějství našel Ladislav Šmíd zpoza brány Petra Jelínka, který z první poslal kotouč do horního rohu a zvýšil už na 3:0 pro šelmy. Tři góly během třinácti minut byly na Brandona Maxwella příliš, a tak přenechal své místo Janu Růžičkovi. Následně si Bruslaři zahráli přesilovku, Romana Willa se jim ale i přes vydatné množství pokusů prostřelit nepodařilo.

Mladá Boleslav TOP1

Na začátku prostřední dvacetiminutovky mohl vedení hostů navýšit Martin Bakoš, jenž se prokličkoval až před bránu. Tentokrát se ale neprosadil. V polovině zápasu dostali Severočeši k dispozici početní výhodu, v níž měli paradoxně největší šanci Mladoboleslavští. Lukáš Pabiška totiž ujížděl sám na bránu, v zakončení mu ovšem zabránil vracející se Tyler Redenach a Roman Will tak nemusel zasahovat.

Domácí se stále snažili o svůj první zásah, ve druhé periodě jim ale pevná tygři obrana povolila pouze čtyři střelecké pokusy, které s přehledem zlikvidoval Roman Will. Podruhé v utkání mohl navíc skórovat Lukáš Derner, jenže svou příležitost nevyužil a stav zůstal nezměněn.

Mladá Boleslav TOP2

V závěrečné části se pokračovalo v duchu té druhé. Středočeši se pokoušeli o branku naděje, Tygři ale svůj třígólový náskok trpělivě bránili. Do jedné z mála šancí domácích se dostal Lukáš Pabiška, s jeho nebezpečnou dělovkou si ovšem Roman Will poradil. Následně dvakrát tvrdě vypálil Jakub Valský, jenže napoprvé miřil pouze do obětavě blokujícího Ladislava Šmída a napodruhé netrefil bránu.

Žádné další komplikace už hráči z města pod Ještědem nepřipustili. Bílí Tygři po zodpovědném výkonu ovládli derby s Mladou Boleslaví a zvítězili v pátém utkání po sobě, díky čemuž posunuli na sedmé místo extraligové tabulky. Druhou nulou v řadě se navíc prezentoval gólman Roman Will.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán
Bílí Tygři Liberec
„Odehráli jsme organizovaný bojovný zápas podpořený výborným výkonem Romana Willa v brance. Nedali jsme domácím šanci v malých soubojích v jakékoliv části hřiště a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. "
Boris Žabka
BK Mladá Boleslav
„Chtěli bychom se omluvit fanouškům za náš předvedený výkon v první třetině, zvlášť při takové kulise a ještě přitom při derby. První třetina rozhodla, dostali jsme tři góly a proti takovému týmu, jako je Liberec, se zápas těžko obrací, obzvlášť pokud neproměníme šance. Pak už jsme se neměli jak vrátit do zápasu, neměli jsme se čeho chytnout."

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner