Tygři po dramatickém závěru zdolali Spartu v nájezdech

Liberec - To byl boj! Bílí Tygři sice v utkání se Spartou prohrávali ještě ve třetí třetině 0:2, podařilo se jim ovšem vyrovnat a nájezdech strhl Marek Kvapil výhru na stranu domácích. Náš tým tak mírně navýšil náskok před přímým konkurentem v souboji o play-off.

47.kolo, neděle 04. února 2018
3:2sn
(0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 45. A. Dlouhý (J. Vlach, Šmíd), 49. Redenbach (TS), rozh. nájezd Kvapil – 4. Kalina (P. Vrána), 5. Kudrna (T. Pavelka). Rozhodčí: Fraňo, Pražák – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7 500. Střely na branku: 33:24. Průběh utkání: 0:2, 2:2.

Will (Janus) – Pyrochta, Derner, Kolmann, Šmíd (A), Maier, Jánošík (A) – Lakatoš, P. Jelínek (C), M. Kvapil – Bakoš, Bližňák, L. Krenželok – Ordoš, Redenbach, Jašek – A. Dlouhý, J. Stránský, J. Vlach.

Aittokallio (J. Laco) – T. Pavelka, T. Voráček, Mikuš, Kalina, Ďaloga, Švrček – Řepík, P. Vrána (C), Klimek – Forman, J. Hlinka, Buchtele – Jarůšek, Černoch, Kudrna – Uher, Rousek, Kumstát (A).

Samotnému utkání předcházel slavnostní ceremoniál, při němž ke stropu Home Credit Areny vystoupal dres legendy českého i světového hokeje Petra Nedvěda. Bývalý liberecký kapitán však neměl v úvodu zápasu příliš důvodů k radosti. Po zmatku v tygří obraně se puk po třech minutách odrazil k Petru Kalinovi a ten z mezikruží prostřelil Romana Willa.

Stav 0:1 trval pouze minutu a dvacet sekund. Vzápětí vyrazila Sparta do přečíslení dva na jednoho, které přesnou ranou zakončil Andrej Kudrna a zajistil svému týmu už dvoubrankový náskok. Tygři se sice snažili srovnat, ale propálil Aittokallia se jim nedařilo. Přidat třetí gól mohl Kumstát, ale parádním zákrokem ho vychytal Will.

Druhá třetina nabídla strhující podívanou. Puk se rychle přesouval z jedné strany na druhou, takřka po každé akci následoval protiútok soupeře. Ve 28. minutě takto oblehli Tygři sparťanskou klec a ostřelovali finského brankáře Aittokallia, ale ten odolal. Vzápětí se puk odrazil k Ďalogovi, který jel sám na brankáře, ale Will vyrazil jeho střelu do ochranné sítě.

Za liberecké mohl kontrovat Jelínek, jeho dorážka ale minula hostující svatyni. Do protiútoku se o minutu později hnal Jašek, který našel před brankou najetého Stránského, proti němu se ovšem opět zaskvěl Aittokallio. Během prvních dvou třetin sice Tygri přestříleli Spartu 24:13, na góly však hosté hlídali svůj náskok.

Zato třetí třetina konečně znamenala střelecké probuzení. Ladislav Šmíd v 45. minutě objel branku a poslal kotouč do brankoviště, kde se k němu dostal Adam Dlouhý a došťoural ho za čáru. A to nebylo vše. O čtyři minuty později byl v úniku zastaven Tyler Redenbach a s trestným střílením si poradil mazácky. Střelou pod vyrážečku srovnal na 2:2.

Za vyrovnaného stavu to na ledě jiskřilo. Došlo i na hromadnou potyčku, v po níž putovala na trestnou lavici hned čtveřice hráčů najednou. Vedení mohl na stranu Sparty strhnout zpět Řepík, ale Will jeho ránu vyrazil. V samotném závěru se pro změnu tlačil do brankoviště s pukem Jelínek, ztroskotal však na Aittokalliovi.

Zápas tedy dospěl do prodloužení. Tlak na žádné straně k brance nevedl, definitivně musely o zisku dvou bodů rozhodnout až nájezdy. Roman Will ani jednou neinkasoval, zato za Bílé Tygry se prosadil Marek Kvapil a přisoudil výhru Bílým Tygrům.

„Začátek zápasu nebyl moc šťastný, dostali jsme dva rychlé góly. Zápas se vyvíjel po dvě třetiny špatně, soupeř vyhrával osobní souboje a byl lepší. Ve třetí třetině jsme hru zjednodušili, tlačili jsme se do pásma. Dali jsme kontaktní branku a vzápětí vyrovnal z nájezdu Redenbach. V prodloužení jsme sice tahali za kratší konec, ale bojovností a díky skvělému brankáři jsme se dostali až do nájezdů, které nám přihrály bod navíc. “

Radim Rulík
„Po dvou třetinách jsme vedli 2:0 a myslím si, že jsme zápas měli uhrát. Inkasovali jsme ze situace, na které jsme hráče připravovali. Druhá branka padla z trestného střílení, kdy jsme byli u modré čáry až moc pasivní. Měli jsme hrál aktivněji a odebírat kotouče, z toho pak plynula daná situace. Liberec srovnal a šlo se do nájezdů. V nich už byl lepší domácí tým. Z naší strany je to ztracený zápas. Vezeme si bod, ale měli jsme urvat víc.“