Tygři díky obrovské bojovnosti přetlačili Hradec Králové a snížili stav série na 1:2!

Liberec – Už od úvodních minut byli Tygři o něco lepším týmem a zaslouženě se dostali do vedení 2:0. Hradečtí sice ještě během první třetiny snížili, jenže Liberečtí získali během druhé periody svůj dvoubrankový náskok zpět. Závěr utkání ještě nabídl pořádné drama, naše mužstvo už se ale o výhru připravit nenechalo a snížilo stav čtvrtfinále na 1:2.

ČF3, pondělí 19. března 2018
4:2
(2:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. M. Kvapil (Filippi, Bakoš), 16. Ordoš (Pyrochta, Redenbach), 22. Filippi (M. Kvapil, Pyrochta), 55. M. Kvapil (Bakoš) – 16. Smoleňák (Cibulskis), 58. Červený (Smoleňák). Rozhodčí: Hradil, Bulanov – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:4, navíc Jelínek (LIB) 10min nesp. chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 26:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.

Will – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Maier, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – J. Stránský, Lakatoš, J. Vlach

Mountfield HK

Rybár – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Smoleňák, Koukal (A), Červený – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Cingel – Köhler (A), Dragoun, Berger – Vopelka, Zigo, Látal

Utkání začali mnohem aktivněji domácí, kteří už od úvodní minuty pravidelně posílali kotouč směrem na Patrika Rybára. Do první větší šance se Tygři dostali při hře čtyři na čtyři, když Filip Pyrochta zachytil rozehrávku Hradce a našel úplně volného Martina Bakoše, který přihrál ještě lépe postavenému Martinu Ševcovi. Ten však zamířil přímo do přesouvajícího se gólmana Mountfieldu.

V polovině první třetiny putoval na trestnou lavici za krosček René Vydarený a Liberečtí si zahráli první přesilovou hru. V ní Martin Bakoš krásným křížným pasem vybídl k zakončení Marka Kvapila, jenž si položil Patrika Rybára a poté zasunul kotouč do brány. Naše mužstvo následně především díky Romanu Willovi přečkalo nápor Východočechů a poté podruhé udeřilo. Tyler Redenbach přihrál při přečíslení dva na jednoho Filipu Pyrochtovi, který ještě prodloužil na dojíždějícího Jana Ordoše a ten poslal puk do napůl odkryté klece.

Hradečtí ale přispěchali s bleskovou odpovědí. Tomáš Zigo totiž zkusil vystřelit od modré a jeho projektil do sítě šikovně tečoval Radek Smoleňák. Hosté mohli dokonce srovnat, Rudolf Červený však z mezikruží zamířil pouze do tyče Willovy svatyně.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky se do obrovské příležitosti dostal opět Radek Smoleňk, tentokrát si ale Roman Will poradil jak s jeho střelou, tak následnými dorážkami. Vzápětí na druhé straně kluziště poslal Marek Kvapil puk do brankoviště na úplně volného Tomáše Filippiho, který nekompromisním zakončením zvýšil na 3:1.

Severočeši se poté museli bránit ve čtyřech po vyloučení Jaroslava Vlacha. Oslabení ovšem s vypětím všech sil zvládli a soupeře díky obrovské obětavosti nepustili do žádné výraznější šance. V pětatřicáté minutě vyslal z pravého kruhu jedovatou střelu Martin Látal, jehož pokus stačil Roman Will na poslední chvíli vyrazit vyrážečkou.

V závěrečné periodě už Tygři především trpělivě bránili svůj dvoubrankový náskok. Velmi důležitá byla ubráněná početní nevýhoda v šestačtyřicáté minutě, v níž to Mountfield zkoušel opravdu z každé pozice, puk se jim ovšem za brankovou čáru dostat nepodařilo. Královéhradečtí se poté i nadále snažili o zdramatizování zápasu, jenže obrana domácích pracovala téměř bezchybně a v nejhorších chvílích spasil domácí tým výborný Roman Will.

Pět minut před koncem navíc přidal čtvrtou trefu Marek Kvapil, jenž do sítě dorazil střelu Martina Bakoše. Hosté se však nehodlali jen tak vzdát. O chvíli později neudržel Roman Will nahození Radka Smoleňáka, načež se ke kotouči dostal Rudolf Červený a poslal jej do sítě. Poté přišla další komplikace v podobě vyloučení Martina Ševce. Hosté odvolali Patrika Rybára z brány a zkoušeli to v šesti proti čtyřem, jenže další gól už nepřidali. Bílí Tygři po velmi bojovném výkonu porazili Hradec Králové před svými fanoušky 4:2 a snížili stav čtvrtfinále na 1:2!

„Myslím, že jsme viděli velmi vyrovnané střetnutí, s naším lepším vstupem. Od poloviny zápasu ale Hradec ukázal, s čím dominoval v základní části. Nepouštěl nás přes střední pásmo a postupem času začínal být čím dál víc nebezpečný v naší obranné třetině, kde naplno ukázal sílu svých útočníků. Pro nás to bylo velmi těžké utkání, ve kterém jsme ubojovali vítězství.“

Václav Sýkora
„Připravovali jsme se na hru Liberce tak, jak ji známe ze základní části. Věřili jsme, že bude důležité zvládnout začátek utkání. To se nám do desáté minuty poměrně dařilo, jenže poté jsme inkasovali v oslabení, které jsme sehráli jinak, než jsme chtěli. V obraně jsme udělali několik chyb, některé možná z přemíry snahy. Z naší strany byl nejlepší výkon v závěrečném dějství. Gól na 4:2 přišel bohužel pozdě a utkání skončilo vítězně pro domácí. Samozřejmě to budeme řešit, myslíme si, že jsme měli rezervy v nasazení.“