Vítězná série nekončí! Tygři Beranům nastříleli sedm branek, Bulíř zaznamenal hattrick

Date of publication Author Jan Kousal

Zlín/Liberec - Neporazitelnost Bílých Tygrů trvá nově už tři utkání. Zatím poslední výhru zaznamenali svěřenci Filipa Pešána ve Zlíně. Tam se chopili otěží zápasu hned na jeho začátku a svůj náskok trpělivě navyšovali. Skóre se nakonec zastavilo na stavu 7:2 pro Liberec, k čemuž výrazně dopomohl i hattrick Michala Bulíře.

5. kolo, pátek 28. září 2018
2:7
(0:1, 1:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 24. Kubiš (Freibergs, Fořt), 49. E. Kulda – 2. Bulíř, 22. M. Kvapil (Valský), 35. L. Hudáček (Derner, Krenželok), 38. Bulíř (Lakatoš, Ordoš), 48. Lenc, 52. L. Hudáček (P. Jelínek, L. Krenželok), 60. Bulíř (Kvapil, Lenc). Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla – Bryška, Lederer. Vyloučení: 6:6, navíc Šmíd (LIB) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci:3 852 . Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5, 2:7.

PSG Berani Zlín

J. Sedláček – Nosek (A), Freibergs, Žižka (C), Řezníček, Valenta, Matějíček, M. Novotný – Kubiš (A), Fořt, E. Kulda – Poletín, Karafiát, J. Ondráček – Goiš, Fryšara, Werbik – Václavek, P. Sedláček, Popelka

Will – Derner, Stříteský, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Havlín – L. Krenželok, P. Jelínek (C), L. Hudáček – M. Kvapil, Bulíř (A), Lenc – Ordoš, Redenbach, Valský – J. Vlach, Lakatoš, Teplý – Jeník

Nemohlo to snad ani začít lépe. Už ve 2. minutě vyrobila zlínská obrana obrovskou minelu, které Bílí Tygři dokázali využít. Michal Bulíř doslova dostal namazáno před Sedláčkovu branku a celkem jednoduše vsítil svou čtvrtou trefu v sezóně.

Před přestávkou Severočechům nechybělo moc, aby se dostali do dvoubrankového vedení. Střela kanadského obránce Dohertyho Sedláčkovi prošla výstrojí, k velké úlevě domácího publika však kotouč doklouzal za brankovou čáru těsně vedle jedné z tyčí.

Gólová oslava

Co se nepovedlo v první periodě, vyšlo Tygrům na začátku druhé třetiny. Libereckým se podařilo ujet do přečíslení, které s velkým přehledem zakončil Marek Kvapil. Vzápětí se pak ale PSG dostalo zpět na dostřel, když pohlednou kombinaci domácího celku zakončil pohotový Pavel Kubiš.

S těsným skórem se však Bílí Tygři nesmířili a ještě před koncem prostředního dějství výrazně zapracovali na navýšení náskoku. Nejprve se prosadil důrazný Libor Hudáček a v samotném závěru druhé části skóroval podruhé v zápase Michal Bulíř.

Ve třetí třetině svěřence Filipa Pešána střelecké štěstí neopustilo, ba naopak. Radan Lenc obkroužil zlínskou klec a poslal puk před ní. Tam si puk do vlastní sítě srazil jeden z domácích obránců. Berani si lehce pošramocené sebevědomí spravili hned za okamžik, když krásnou individuální akcí s gólovým zakončením potěšil ochozy Zimního stadionu Luďka Čajky Lotyš Edgars Kulda.

Poslední slovo však měli liberečtí hokejisté. Libor Hudáček si najel za zlínskou obranu a dokázal si poradit i s nešťastným gólmanem Sedláčkem. Definitivní tečku za povedeným utkáním napsal Michal Bulíř, který v poslední minutě zkompletoval hattrick. Šelmy si připsaly do tabulky další cenné tři body a vítěznou šňůru natáhly už na tři zápasy.

Martin Hamrlík
„Musím poděkovat hráčům, neboť jsme paradoxně jsme podali lepší výkon než při utkání s Hradcem Králové, který skončil 1:2. Bohužel to dnes skončilo naší vysokou porážkou. Rozhodli nejlepší hráči Liberce, zatímco my máme své lídry na marodce. Více s tím nešlo nic udělat. Každopádně klobouk dolů, jak to kluci zvládli. Někteří hráči s námi ani netrénovali. Možná při troše štěstí jsme mohli vyrovnat při dvojnásobné přesilovce a poté nám to všechno napadalo do sítě.“

„Výsledek je zavádějící, na hřišti to vypadalo trošku jinak, než je konečné skóre. Domácí odehráli pro nás nepříjemné utkání. Hráli jsme organizovaně, bojovně, nicméně stále se objevuji v naší hře prvky lehkovážnosti. To se nám může v dalších kolech a v průběhu celé sezoně vymstít. To je věc, na které musíme usilovně pracovat a hráči to v kabině po utkání slyšeli.“