Hororová třetí třetina! Tygři ztratili třígólový náskok a proti Pirátům prohráli v prodloužení

Chomutov, Liberec - Po čtrnáctidenní pauze bez zápasu se Tygři představili na ledě Chomutova. V úvodních dvou třetinách udělili Liberečtí Pirátům lekci z produktivity a vyhrávali 3:0. V třetí třetině však o vedení přišli a v prodloužení dokonal obrat Jan Stránský. V utkání se blýskl Libor Hudáček, který dvakrát skóroval a jednou přihrával.

přát., úterý 21. srpna 2018
4:3p
(0:1, 0:2, 3:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 43. Šťovíček (Huml), 45. Klhůfek, 50. Šťovíček (Klhůfek, Huml), 63. Stránský (Klhůfek, Vantuch) - 18. Hudáček (Kvapil), 28. Krenželok (Hudáček), 34. Hudáček (Kvapil) Vyloučení: 5:5 Využití: 0:0 Průběh utkání: 0:3, 3:4 RozhodčíPavlovič, Petružálek – Komárek, Špůr

Piráti Chomutov

Lukeš (Stezka) – Jank, Mrázek, Štich, Knot, Trefný, Blaha, Zeman, Seemann – Tomica, Růžička, Stránský – Sklenář, Huml, Skokan – Koblasa, Vantuch, Klhůfek – Šťovíček, Gut, Chlouba – Svoboda.

Schwarz (Žajdlík) – Derner, Stříteský, Šmíd, Doherty, Havlín, Hanousek, Niko – Krenželok, Jelínek, Vlach – Kvapil, Hudáček, Chrtek – Valský, Redenbach, Bulíř – Zachar, Mikyska, Bittner.

V úvodu utkání byli na ledě vidět hlavně domácí, v druhé minutě se ke střele dostal Huml, ale Schwarz jeho pokus vyrazil. Libereckého brankáře pak nedokázal po přihrávce aktivního Humla překonat ani Sklenář. Poté začali projevovat aktivitu i Tygři, Marek Zachar však ztroskotal na chomutovském brankáři Lukešovi. Otěže zápasu ale znovu převzali Piráti, velkou šanci měl Petr Koblasa, ale Schwarz se opět vyznamenal výborným zákrokem.

V 10. minutě jsme mohli vidět první přesilovku, když byl za napadení vyloučen Zachar. Šanci si v ní vypracovali Stránský a Vantuch, ani jeden však puk do sítě dopravit nedokázal. I po skončení přesilovky si Chomutovští vypracovali další šanci, Huml ale minul. V 18. minutě už udeřili Tygři. Marek Kvapil si vzal kotouč do útočného pásma, mezi kruhy vystřelil a Libor Hudáček odražený puk dorazil za bezmocného Lukeše - 0:1.

Liberečtí do druhé třetiny vstoupili v početní převaze, protože byl na konci první části vyloučen Knot. Ránu Stříteského z modré čáry však zastavil Lukeš. Po skončení přesilovky měl šanci Bulíř, ale střelou z úhlu Lukeše nepřekvapil. Na druhé straně střílel ze slibné pozice Šťovíček, trefil však tyč. Poté měli početní výhodu také domácí, když byl Libor Hudáček vyloučen za sekání. V ní měl šanci pouze Chlouba, jeho dělovku ale Schwarz vyrazil. Krátce po skončení přesilovky se k puku dostal Lukáš Krenželok, který z pravého kruhu poslal puk přímo do šibenice - 0:2.

V 32. minutě se do úniku dostal Šťovíček, libereckou klec však přestřelil. Na druhé straně ujel všem Pirátům Libor Hudáček, který šanci zkušeně proměnil a připsal si tak už třetí bod v zápase - 0:3. Poté se po několikráté objevil v šanci Huml, i tento souboj však vyhrál Marek Schwarz. Na druhé straně Jelínek sám před Lukešovou bránou minul. Ke konci třetiny měli znovu Tygři početní převahu, Marek Kvapil však ve velké šanci minul.

Do třetí části vstoupili Liberečtí aktivně, obrovskou šanci měl Matěj Stříteský, Lukeš proti němu však vytáhl skvělý zákrok. Nicméně poté převzali otěže zápasu Piráti. Huml nahrál mezi kruhy Martinu Šťovíčkovi, který prostřelil Schwarze - 1:3. Krátce poté si před branku vyjel Pavel Klhůfek, který zakončil nad beton Schwarze - 2:3. Chomutovští si šli za vyrovnáním, Stránský a Růžička sice svoje šance nevyužili, nicméně Martin Šťovíček prostřelil z pravého kruhu Schwarze a svým druhým gólem v utkání zařídil vyrovnání- 3:3.

Domácí pokračovali v tlaku, ale Sklenář ani Stránský své šance neproměnili. Na druhé straně měl dobrou šanci Redenbach, Lukeš ale proti němu vytáhl skvělý zákrok. Vyznamenal se i jeho protějšek Schwarz, když chytil velkou šanci Guta. Chomutovští pokračovali ve velkém tlaku, ale Schwarz pořád držel Tygry v zápasu, když vychytal Klhůfka i Humla. Gól už do konce třetiny nepadl, šlo se tak do prodloužení.

V prodloužení měly šance oba týmy, ale Redenbach a ani na druhé straně Huml zápas nerozhodli. To už se ovšem povedlo exlibereckému Janu Stránskému, který z levé strany propálil vše co puku stálo v cestě a dokonal tak obrat z 0:3 na 4:3.

„Vstoupili jsme do utkání dobře. Odehráli jsme velmi slušné dvě třetiny a dali jsme hezké branky. Bohužel jsme očekávaný tlak domácích po druhé třetině neustáli. Soupeř přitvrdil, zlepšil hru a my jsme na to nereagovali, jak jsme měli. Zápas jsme, bohužel, prohráli.“

Vladimír Růžička
„Do zápasu jsme vstoupili vlažněji a nemohli jsme se do toho dostat. V první třetině jsme dostali gól, ve druhé ještě dva, takže pro nás zápas nevypadal vůbec dobře. Jsem rád, že se nám podařila třetí třetina a prvním gólem jsme se vrátili do utkání. Třetí třetinu jsme nakonec vyhráli 3:0 a hráli jsme výtečně. Prodloužení už bylo vabank, Liberec i my jsme měli šance. Pro nás to je dobrý výsledek.“