Reportáž

Kvalitní výkon Tygrů nestačil. Lausanne rozhodlo o výhře v samotném závěru

Yverdon/Liberec - Jako poslední soupeř na turnaji nastoupil proti libereckým šelmám dosud neporažený tým HC Lausanne, tudíž byla pro Tygry veliká motivace jejich dominanci přerušit a zakončit tak švýcarskou misi úspěšně. I přes dobrý výkon však doplatili na faul v závěru a o jediný gól prohráli.

Začátek utkání působil vyrovnaně na obou stranách, oba týmy se zprvu jen tak oťukávaly střelami. Šanci více ohrozit brankáře měl Matěj Stříteský, ale Boltshauser si kotouč pohlídal. Za okamžik však měli Liberečtí k dispozici první přesilovku, ze které nakonec těžili! Po střele Michala Teplého byl v brankovišti nejlépe zorientovaný Petr Jelínek, který dostal Liberec do vedení - 0:1.


Vstup do druhé třetiny zvládli lépe švýcarští hokejisté, jelikož Severočechům gól ihned oplatili. Joel Vermin využil svou pozici a poslal za Romana Willa srovnávací střelu - 1:1. Netrvalo dlouho a celek Lausanne se taktéž dočkal své první přesilové hry, kde mu stačilo pouze sedm sekund na otočení skóre. Pouhých 27 vteřin po předchozí brance se trefil Yanick Herren a domácí vedli - 2:1.

Ve druhé polovině prostřední dvacetiminutovky měl jednoznačně navrch tým z města pod Ještědem. Velikou možnost měl Marek Kvapil, jenž utvořil skvělou kombinaci s Liborem Hudáčkem, ale Boltshausera nedokázal překonat. Jenže rychlý Marek Zachar famózně přihrál Jakubu Valskému, který zakončil přečíslení za bezmocného Boltshausera - 2:2. Dokonat obrat mohl Marek Kvapil, nicméně nebezpečná střela švýcarskou bránu minula.


Třetí část přinesla více aktivity domácímu mužstvu, Roman Will musel čelit hned dvěma dorážkám, ale Liberec tlak ustál. Boltshausera naopak ohrozil Jaroslav Vlach, jenž nakonec netrefil horní roh. Za malý okamžik putoval na trestnou lavici Petr Jelínek. Liberec oslabení nerozhodilo a sám mohl udeřit osamocený Lukáš Krenželok, který pálil z mezikruží na Boltshausera.

Liberečtí se v závěru snažili ztrhnout vedení na svoji stranu, do bekhendu se dostal Lukáš Derner, střela však za gólmanem neskončila. Vše nasvědčovalo prodloužení, Tygři si ovšem zkomplikovali koncovku faulem. I přes bojovnou libereckou obranu Joel Vermin s trochou štěstí dostal puk do branky a upravil skóre na konečných 3:2.

Poslední přípravný zápas po klání v Yverdonu je na programu 6. září. Na domácím ledě Tygři vyzvou Piráty Chomutov.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner