Naprostá fantazie! U16 rozstřílela Brno a slaví titul mistra ČR!

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Ostrava/Liberec – V sobotním semifinále si liberecká šestnáctka poradila na MMČR ve Vítkovicích s domácím výběrem a k zisku zlatých medailí jí chyběl poslední krok. Vstup do finále se jí povedl na jedničku, když již v první třetině získala třígólový náskok. Brno poté sice snížilo na rozdíl jediné trefy, jenže Severočeši postupně navyšovali náskok a nakonec zvítězili 9:3!

MČR, neděle 31. března 2019
(1:3, 2:3, 0:3)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 18. Šalé, 21. Brabenec (Sedláček), 36. Svozil (Brabenec, Sedláček) – 1. Měchura (Rossmy), 4. Rossmy, 13. Putz, 28. Rossmy, 31. Gajda (Tůma, Dvořák), 40. Vodlan (Böhm, Putz), 53. Hujer (Tůma, Böhm), 53. Trunda (Rossmy), 59. Měchura. Rozhodčí: Pilný, Ondráček – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 230. Střely na branku: 32:47. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:9.

HC Kometa Brno

Bizoň – Řehák, Běhůnek, Ulbricht, Fajmon (A), Němec, Prčík, Svozil – Brabenec (C), Kos (A), Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Linka, Harmim, Mišiak, Vyroubal

Franc (Vopravil) – Böhm (A), Duschka, Meisel, Dvořák, Šíma, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy (C), Gajda

Tygři vstoupili do utkání nejlépe, jak mohli. Už po sedmnácti vteřinách totiž Bennet Rossmy zavezl kotouč do útočného pásma a naservíroval jej mezi kruhy Adamu Měchurovi, jenž svou ranou do horního rohu otevřel skóre – 0:1. O několik chvil později putoval na trestnou lavici Matěj Prčík a Liberečtí nabídnutou přesilovkou nepohrdli. Po dělovce Jakuba Hujera se před bránou Komety strhla skrumáž, v níž se nejlépe zorientoval Bennet Rossmy, který dorazil puk za Bizoňova záda – 0:2.

Svěřenci trenéra Richarda Loba následně přežili dvě oslabení a poté uštědřili Moravanům třetí úder. David Putz se totiž rozjel ve vlastní obranné třetině, prokličkoval se až před Ondřeje Bizoně a parádním zakončením zvýšil náskok svého mužstva. Brněnští se však z nepovedeného startu oklepali a ještě před první sirénou snížili. Eduard Šalé to zkusil bekhendem z ostrého úhlu a Lukáši Francovi jeho střela nešťastně propadla za brankovou čáru – 1:3.

Začátek prostřední dvacetiminutovky se pro změnu povedl hráčům Komety. Jakub Brabenec se dostal do samostatného úniku, nadvakrát překonal libereckého gólmana a rázem to bylo pouze o gól – 2:3. Moravský celek mohl poté dokonce vyrovnat, neboť Lukáš Franc inkasoval menší trest za nedovolené bránění. Tygři ale hru v nepříznivém počtu s vypětím všech sil zvládli a hned na to sami skórovali. Benet Rossmy vyhrál souboj v rohu kluziště, bleskově objel bránu a zasunul vybojovaný puk za marně se přesouvajícího Bizoně – 2:4.

V polovině zápasu to se svěřenci trenéra Richarda Loba vypadalo ještě lépe. Tadeáš Tůma přihrál při početní výhodě na modrou Petru Gajdovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:5. Ani Brno se ovšem nenechalo zahanbit a taktéž využilo přesilovku. Naše obrana zapomněla na Stanislava Svozila, jenž se prohnal po levém křídle až před bránu a překonal Lukáše France – 3:5. Poslední slovo si ve druhé periodě nicméně vzaly šelmy. Devět vteřin před jejím koncem vypálil od modré Martin Böhm a jeho pokus do sítě tečoval Luka Vodlan – 3:6.

Do závěrečné třetiny šla Kometa s odhodláním zvrátit stav zápasu, jenže se jí nedařilo překonat výborného Lukáše France, který Severočechy podržel i při dvou početních nevýhodách. Osm minut před koncem navíc definitivně zmrazily brněnské naděje dva rychlé góly. Nejdříve se prosadil Jakub Hujer, který po nahrávce Tadeáše Tůmy parádní kličkou do bekhendu překonal Ondřeje Bizoně – 3:7. Hned na to našel Bennet Rossmy mezi kruhy číhajícího Tomáše Trundu, jenž zamířil přesně pod víko – 3:8. Definitivní tečku poté ještě minutu a půl před koncem přidal Adam Měchura – 3:9.

Moravané i přes nepříznivý stav bojovali až do závěrečné sirény, svěřenci trenéra Richarda Loba už se však o vítězství připravit nenechali. Tygří šestnáctka si svůj náskok pohlídala a po parádní sezóně se mohla radovat ze zisku titulu mistra ČR!

Individuální cenu si poté odnesl Lukáš Franc, jenž byl zvolen nejlepším brankářem, a Bennet Rossmy, který získal titul nejužitečnějšího hráče turnaje.

Richard Lobo
„Super. Úleva, radost. Je to fantazie! Asi jsme nebyli úplně aspirant na titul, ale kluci hráli fantasticky a jsou za to po zásluze odměněni. Gólmani na obou stranách byli ve finále asi lehce nervózní a naštěstí nám tam toho spadlo víc než jim. Kluci to ale obrovsky chtěli vyhrát, klobouk dolů před nimi. Byli ukáznění, srovnaní, začínalo to už na všech srazech, na jídle… Od začátku bylo vidět, že sem nepřijeli udělat ostudu a chtějí dosáhnout toho nejlepšího úspěchu. A ono se to povedlo.“

MČR, neděle 31. března 2019
(1:3, 2:3, 0:3)

Branky a nahrávky

HC Kometa Brno