Skvěle! Tygři v nervy drásajícím souboji porazili Kometu

Liberec - To bylo drama! Svěřenci trenéra Patrika Augusty předvedli proti Brnu velmi slušný výkon podpořený skvělým Dominikem Hrachovinou, o výhru se ale museli strachovat až do samotného konce. Před třetí třetinou byl stav vyrovnaný, v poslední dvacetiminutovce se však prosadil Jaroslav Vlach a Tygři vedení s vypětím všech sil nakonec udrželi.

23. kolo, čtvrtek 28. listopadu 2019
3:2
(1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Lenc (Šmíd, Marosz), 24. L. Hudáček (Filippi, Birner), 46. J. Vlach (T. Hanousek, Kolmann) – 17. Zaťovič (Orsava, P. Holík), 34. Zaťovič (O. Němec, Pyrochta). Rozhodčí: Horák, Pražák – Kajínek, Špringl. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 015. Střely na branku: 38:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Hrachovina (Peters) – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, T. Hanousek, Kolmann, Havlín – Ordoš, L. Hudáček, Birner (A) – Marosz, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, A. Musil, Rychlovský.

HC Kometa Brno

Vejmelka (Klimeš) – O. Němec, Baranka, Svozil, Pyrochta, Štencel, Gulaši, Bartejs – Svačina, P. Holík, Zaťovič – L. Horký, Hruška, Orsava – Kucsera, Lev, Dočekal – P. Kratochvíl, Kusko, Jenyš.

Už úvod utkání napověděl, že k vidění bude velmi divácky atraktivní zápas. Hra se od začátku nesla v rychlém tempu, oba týmy si vytvářely šance. K té největší se dostal brněnský Martin Zaťovič, jenž se prokličkoval až před Dominika Hrachovinu, ten proti němu však předvedl dobrý zákrok. Zanedlouho se na druhé straně ve skrumáži před Karlem Vejmelkou nejlépe zorientoval Jan Ordoš, jeho bekhendová střela ale k úvodnímu gólu nevedla.

V 15. minutě už mohli liberečtí fanoušci slavit. Pokus Radana Lence od modré čáry před brankou za záda Vejmelky tečoval Tomáš Filippi - 1:0. Vzápětí mohl navýšit vedení Michal Birner, jenže z mezikruží minul. A to ho následně mohlo mrzet, Kometa totiž ještě před koncem první třetiny stihla vyrovnat. V přesilovce se o to po přihrávce Jakuba Orsavy postaral Martin Zaťovič, který z bezprostřední blízkosti překonal Hrachovinu - 1:1!

Hned v úvodu prostřední dvacetiminutovky dostali Tygři k dispozici dvě přesilovky. Tu první sice nevyužili, tu druhou už ale ano! Do křižné přihrávky Tomáše Filippiho se z první opřel Libor Hudáček a dobře umístěnou ránou prostřelil Vejmelku - 2:1. Domácí vstřelený gól nabudil a rázem byli na ledě daleko více vidět. Zvýšit náskok svého týmu mohl Adam Musil, jenž tečoval nahození Kolmanna, brněnský gólman však dobře zasáhnul.

Šelmy i nadále tlačily, třetí branku se jim ale vstřelit nedařilo. V půlce zápasu si Tygři vytvořili několikaminutový obrovský tlak, při kterém se dostali k několika velice slibným příležitostem, jenže ani jednu z nich nevyužili. A to se jim vzápětí vymstilo. Martin Zaťovič si vjel do útočného pásma a skvělě umístěnou ránou z mezikruží nedal Hrachovinovi žádnou šanci - 2:2. Po druhé třetině tak bylo vše otevřené.

Poslední část hry započali Severočeši v početní výhodě, v níž se k velké šanci po přihrávce Birnera dostal Radan Lenc, Vejmelku však nepřekonal. Ve 46. minutě už to ale Tygrům konečně vyšlo! Tomáš Hanousek poslal z pravé strany puk na branku, kde byl Jaroslav Vlach, od jehož brusle se puk odrazil za bezmocného gólmana - 3:2.

Domácí byli i nadále na ledě více vidět a šli si za další brankou. Blízko k ní měl Rostislav Marosz, který se z levé strany řítil sám na Vejmelku, ten však jeho pokus lapil. Postupem času se tlak Tygrů zmenšoval a Kometa se začala více projevovat. Dvě minuty před koncem se před Hrachovinu natlačil Luboš Horký, který byl faulován a v pádu trefil tyčku. Posledních 120 sekund tedy bylo před libereckou brankou pořádně krušno, Brno hrálo v šesti proti čtyřem, vyrovnat se mu ale nakonec nepodařilo. Svěřenci trenéra Patrika Augusty si tak připsali devátou výhru v řadě!

„V první třetině byl soupeř trochu aktivnější i díky dvěma přesilovkám. Od druhé části hry jsme ale byli opticky lepším týmem, diktovali jsme tempo hry. Moc jsme se však díky dobře organizované obraně Brna nedostávali k šancím, takže jsme spíš jen drželi kotouč. Ten třetí gól jsme si ale podle mě za naši aktivitu zasloužili. Sice byl šťastný, takové branky však rozhodují zápasy.“

Kamil Pokorný
„Náš herní projev v první třetině byl velice slušný, měli jsme tam nějaké šance, vyrovnané skóre bylo po prvních dvaceti minutách zasloužené. Prostřední část hry jsme započali ve čtyřech a následně přišla další přesilovka, kterou domácí využili. Následně byli více na puku, my jsme to ale přestáli a brejkovou situací jsme srovnali na 2:2. Ve třetí třetině jsme chtěli být trpěliví a vyčkat na svou šanci, bohužel jsme však dostali nešťastný gól. V závěru jsme měli možnost srovnat, když jsme hráli přesilovku, kterou jsme podpořili odvoláním soupeře. Konečné skóre však nakonec bylo 3:2, takže gratuluji Liberci k výhře.“