Reportáž

První výhra v novém roce, Tygři přehráli Olomouc 4:1

Liberec - Čekání na první vítězství v kalendářním roce 2020 je u konce. Svěřenci Patrika Augusty ho urvali doma proti Olomouci. Šelmy se vedení nad houževnatými Hanáky ujaly v 6. minutě a do závěrečné sirény už ho nepustily.

Utkání začalo pro Tygry velice slibně. Po střele Tomáše Hanouska se k nebezpečné dorážce dostal Jaroslav Vlach, s jeho pokusem si Konrád ještě dokázal poradit. Prakticky vzápětí ale Hudáček nabídl kotouč před odkrytou klec Radanu Lencovi a ten už se nemýlil.

Po první inkasované brance se několikrát osmělila také Olomouc. Hrachovina musel likvidovat nebezpečný pokus Olesze, přečíslení Mory tři na jednoho či jedovatou dělovku Knotka. Ani jedna z těchto šancí však díky pozornému brankáři šelem gólem neskončila.Po přestávce začali hosté o něco aktivněji. Byli to ale domácí, kterým se podařilo odskočit. V první přesilové hře zápasu nabil Krenželok Adamu Musilovi, liberecký mladíček našel mezírku v postoji přesouvajícího se Konráda a Tygři vedli už 2:0.

Kohouti po druhé obdržené brance působili hodně opařeně, Tygři naopak hráli velice uvolněně. Klid z hokejek jim nesebrala ani povedená individuální akce Jana Káni. Olomoucký forvard se hbitě protáhl do útočného pásma a střelou z pravého kruhu orazítkoval horní tyčku.Liberečtí pak v závěrečném dějství přidali ještě jeden gól. Libor Hudáček křižnou přihrávkou vyzval ke skórování Michala Bulíře a ten nezaváhal. Kohouti se pak s utkáním pokusili ještě něco udělat v závěrečné powerplay.

Úspěch slavili jen částečný. Lukáš Klimek sice necelé dvě minuty před koncem odčaroval Hrachovinovo kouzlo, na víc už se ale Mora nezmohla. Naopak ještě do odkryté klece inkasovala z hole Jana Ordoše, a tak si Severočeši připsali do tabulky další cenné tři body.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta
Bílí Tygři Liberec
„Začnu tím, že nám pomohly ty dva góly v přesilovkách. Utkání bylo samozřejmě vyrovnané a bojovné. Prakticky až do konce nebylo rozhodnuto. Na můj vkus jsme byli lehkovážní v obranné činnosti. Olomouci jsme spoustu šancí darovali, dost si jich ale samozřejmě vypracovala sama. Jsou to věci, na které se musíme zaměřit. S výsledkem jsme spokojení, nebylo to vůbec jednoduché."
Zdeněk Moták
HC Olomouc
„Já bych neřekl, že jsme odehráli špatný zápas. Horší jsme byli na vhazování a neproměňovali jsme šance, kterých jsme si kupodivu vytvořili docela hodně. Góly jsme nedali, naopak jsme byli potrestáni za naše chyby. Samozřejmě gratuluji domácím."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
BK Mladá Boleslav