Tygři se vrací z Plzně bez bodu. Indiáni těžili hlavně z druhé třetiny

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Plzeň/Liberec – Souboj proti Západočechům započal sice lépe pro Tygry, ale ve druhé části domácí zabrali, kdy se trefili do liberecké sítě hned třikrát. V poslední části se šikovnou akcí prosadil Ladislav Šmíd, čímž zvýšil šelmám naděje, ale indiáni se v závěru zmocnili puku a s trochou štěstí rozhodli do odkryté klece.

50. kolo, neděle 01. března 2020
4:2
(0:1, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. Rob (L. Kaňák), 31. Jank (Heřman, Rob), 37. Gulaš (Jánošík), 59. Mertl – 12. L. Hudáček (Birner), 58. Šmíd. Rozhodčí: Kika, Svoboda – Pešek, Malý. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6042. Střely na branku: 31:26. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Škoda Plzeň

Frodl (Tomáš Král) – Jank, Čerešňák, Pulpán (A), Jánošík, Vráblík, L. Kaňák – P. Zdráhal, Mertl (A), Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – Kantner, V. Němec, Pour – Vracovský, Heřman, Rob.

Schwarz (Hrachovina) – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Kotvan, Havlín, T. Hanousek – Birner (A), L. Hudáček, Lenc – Marosz, Bulíř, A. Musil – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – Valský, J. Vlach, M. Zachar.

Na plzeňském ledě byla k vidění už od prvních minut střelecká podívaná. Větší šanci měl například Adam Musil ve druhé minutě, kdy se po přečíslení objevil sám před Dominikem Frodlem, ale ani na dva pokusy na brankáře nevyzrál. Posléze se do slibné příležitosti dostal Milan Gulaš, který po své střele způsobil velký zmatek před bránou, ale kotouč se nakonec k brankové čáře nepřiblížil.

Možnost k úniku využil Michal Bulíř, ale z jeho nebezpečné akce pouze zacinkala tyč! Hra se zpestřila také pěstním soubojem mezi Adamem Jánošíkem a Adamem Musilem, ale první branka ve čtyřech nepadla. Diváci si museli počkat až na přesilovku Tygrů, kdy opět zafungovala chemie mezi dvěma strůjci libereckého útoku. Michal Birner vypálil první, nicméně kotouč se odrazil ke připravenému Liboru Hudáčkovi na levém kruhu, na jehož přesnou střelu se Dominik Frodl nestihl přesunout – 0:1!

Ve druhé polovině první třetiny mohli Severočeši snadněji skórovat díky početní výhodě pět na tři, ale tu nakonec nevyužili. Plzeň hned poté chtěla udeřit v pěti hráčích, ale osamoceného Tomáše Mertla v mezikruží pohotově vychytal Marek Schwarz v bráně.

Druhou periodu započali indiáni s vyšší aktivitou a taktéž si vybojovali dvojnásobnou přesilovku, ale ani na domácí straně nepřinesla žádné ovoce. Ve hře čtyři na čtyři se dostal do šance Milan Gulaš a po své kličce nakonec trefil tyč! Ve 25. minutě Plzeň ale přece jen těžila z protiakce. Luboš Rob si chytře s kotoučem počkal, vytvořil si střeleckou pozici a následně zakončil ke vzdálenější tyči – 1:1.

Tlak na straně Západočechů převažoval a místní fanoušci se opět zaradovali. Pokus Tomáše Vracovského liberecký gólman sice vyrazil, ale černá guma se hned nato dostala k volnému Bohumilu Jankovi na modré čáře, který neminul – 2:1. Ve 37. minutě indiáni ještě stihli navýšit po zásluze produktivního Milana Gulaše, který svižně objel bránu a puk nakonec za Marka Schwarze propasoval – 3:1.

Na začátku poslední části se blýskla bravurním zákrokem tygří brankářská dvojka, když vychytala najetého Petra Straku přímo u levé tyče. Na druhé straně pak mohl snížit Libor Hudáček, ale Dominika Frodla z bezprostřední blízkosti nepřekonal ani dorážející Radan Lenc. Plzeň byla blízko ke čtvrtému gólu, kdy se pokoušel prosadit z mezikruží Adam Jánošík, ale potřetí v utkání se rozezněla stadionem tyč.

Liberec v závěru ještě nic nezabalil. Ladislav Šmíd si vzal kotouč do vlastní režie, sám si poradil s protihráči a následně vystřelil z levého kruhu přesně do pravé části sítě – 3:2! Necelé tři minuty před koncem se Marek Schwarz odebral na střídačku, ale Tygry postihla i v šesti hráčích smůla, když v útoku ztratili kotouč, který nakonec dojel až do odkryté branky. Plzeň tak především po úspěšné druhé třetině poráží lídra tabulky 4:2.

„Myslím si, že se nám povedl začátek utkání, kdy jsme si vytvořili vedení. Na druhou stranu se nám už nepovedla druhá třetina, kdy jsme se dostali trošku pod tlak, a proto to dopadlo tak, jak to dopadlo. Gratuluji domácímu týmu k vítězství.“

Jiří Hanzlík
„Liberec, i když má jasné první místo, ukázal chuť do hokeje. Chtěl hrát kvalitně jako vždycky a souhlasím, že první třetina byla právě jeho. My jsme byli nervózní, ale to se zlepšilo ve druhé třetině, kdy jsme do soubojů dali více energie, čímž jsme se soupeři vyrovnali. Dokázali jsme proměnit svoje příležitosti a poměrně slušně jsme zvládli i závěr utkání.“