Důležitá výhra! Tygři doma jednoznačně porazili Belfast

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Konečně tři body! Svěřenci trenéra Patrika Augusty zvládli důležitý zápas s Belfastem a vrátili se do boje o postup. Domácí nic nepodcenili a udeřili už v první minutě, v průběhu zápasu postupně navyšovali svůj náskok a nakonec vyhráli 6:1. Dvěma góly se blýskl nejlepší liberecký střelec Libor Hudáček.

3. kolo, čtvrtek 05. září 2019
(2:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 1. Hudáček (Derner, Birner), 9. Jelínek, 29. Zachar (Jelínek, Graborenko), 30. Hudáček (Vlach), 46. Lenc (Filippi), 60. Marosz (Lenc) – 25. Lake (Morgan). Rozhodčí: Salonen, Šír – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3 314. Střely na branku: 36:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

Peters (Schwarz) – Hanousek, Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Havlín – Hudáček, Bulíř, Birner – Lenc, Filippi, Marosz – Ordoš, Jelínek, Krenželok – Zachar, Musil, Vlach – Šír

Belfast Giants

Owen (Murphy) – Leonard, Mullen, Garside, Raine, Swindlehurst, Pelech – Reddox, Ward, Farnham – Hamilton, Lake, Wronka – Smotherman, Dupuy, Long – Morgan, Hook

Tygrům se vstup do zápasu povedl na jedničku. Už po necelé minutě totiž Libor Hudáček tečoval střelu Lukáše Dernera za záda Owena a bylo to 1:0. Vzápětí si domácí po tvrdém zákroku na Jana Ordoše zahráli čtyřminutovou přesilovku, v níž několikrát nebezpečně pálil Tomáš Filippi, druhý gól však nepřidal. Následně o sobě dali poprvé vědět i hosté, když se dostali do přečíslení 2 na 1, ránu Kevina Rainea ale Justin Peters vyrazil.

Poté opět převzali aktivitu Tygři a v 9. minutě za to byli odměněni. Curtis Hamilton trestudně namazal Petru Jelínkovi, jenž se sám před Owenem nemýlil - 2:0. Do první sirény ještě mohli zvýšit Tomáš Hanousek a Lukáš Krenželok, to se jim však nepodařilo a do kabin tak svěřenci trenéra Patrika Augusty odcházeli s dvougólovým vedením.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky si hosté zahráli přesilovku, tu sice nevyužili, hned po jejím konci však udeřili. Liam Morgan našel zpoza brány Bena Laikea, na jehož ránu z mezikruží Peters nestihl zareagovat - 2:1. Odpověď Tygrů na sebe ale nenechala dlouho čekat. Petr Jelínek našel hezkou zadovkou Marka Zachara, který z pravého kruhu propálil Owena - 3:1!

To domácím nestačilo a hned vzápětí přidali další gól, když Libor Hudáček střelou z úhlu překvapil brankáře hostí - 4:1. Tygři byli i nadále lepším týmem a vytvářeli si šance, jenže Michal Bulíř sám před Owenem neuspěl a Hudáček ránou z pravé strany hattrick nedokonal. Po druhé třetině tak vedli Liberečtí o tři branky.

Hned v úvodu poslední části hry se znovu sám před Owenem objevil Bulíř, jenže ani tentokrát neuspěl. Zanedlouho už se však domácí fanoušci mohli opět radovat. Filippi totiž v oslabení vyslal do samostatného úniku Radana Lence, jenž zakončením mezi betony překonal anglického gólmana.

Tygři nadále kontrolovali hru a šli si za dalšími góly. Hudáček byl hodně blízko hattricku, jenže dělovkou z pravé strany orazítkoval jen tyč Owenovy branky! Nakonec se ale fanoušci přece jen dočkali šestého gólu, když se sekundu před koncem po přihrávce Lence prosadil Rostislav Marosz.

Patrik Augusta
„Jsem rád, že jsme dneska udrželi disciplínu, což se nám v tom prvním zápase nepovedlo. Jejich styl vyvolává šarvátky, tentokrát jsme se ale nenechali tolik vyprovokovat a vrátilo se nám to tím, že jsme dali víc gólů. Velkou kaňkou je pro mě zranění Jana Ordoše, který teď bude mimo hru zhruba měsíc s podezřením na otřes mozku. Už v prvním utkání se vyskytovaly hodně tvrdé zákroky, já respektuji, že soupeř hraje tvrdý styl hokeje, ale v dnešním hokeji se i v NHL tyto zákroky trestají a myslím si, že to v obou zápasech s Belfastem rozhodčí hodně pouštěli, což se mi vůbec nelíbilo. “

Adam Keefe
„My jsme dnes nepředvedli nejlepší výkon a Liberec hrál naopak velmi dobře, což pro nás samozřejmě nebyla dobrá kombinace. Myslel jsem si, že se nám lépe povede vstup do utkání, bohužel se nám však nepodařil. Musíme tento zápas hodit za hlavu a soustředit se na ten další proti Augsburgu.“

3. kolo, čtvrtek 05. září 2019
(2:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky

Belfast Giants