Juniorka odjíždí ze Zlína s prázdnou, rozhodla třetí třetina

Zlín/Liberec - Dvacítka ve Zlíně odehrála vyrovnaný zápas, na body to ale nakonec nestačilo. Po gólu Daniela Iry v třetí třetině to bylo 3:3, na branku Sebastiana Fajkuse z 50. minuty už ale Tygři odpověď nenašli. Berani nakonec vyhráli 5:3.

24. kolo, pátek 06. prosince 2019
5:3
(2:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Sebera (Dobiáš), 12. Dobiáš, 40. Fajkus (Dobiáš, Holík), 51. Fajkus (Weintritt, Chludil), 60. Luža (Weintritt) – 5. Kovář (Drábek), 15. Nezbeda (Drábek, Had), 46. Ira (Jansa). Rozhodčí: Cabák – Kučera, Blažek. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 38:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.

PSG Berani Zlín

Kořének (Šarman) – Janošek, Riedl, Holík, Jaroněk, Mikulík, Pavlas – Handl, Sebera, Weintritt, Chudil, Lukeš, Podešva, Kozubík, Luža, Dobiáš, Fajkus, Baďura, Apolenář.

Čajan – Aubrecht, Ira, Charvát, Kovář, Had – Putz, Adamec, Jansa, Masař, Drábek, Nezbeda, Rossmy, Gajda.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří si už ve čtvrté minutě vysloužili za svou aktivitu přesilovku. A tu bohužel pro Tygry využili! Po přihrávce Vojtěcha Dobiáše se o to postaral Matěj Sebera - 1:0. O vedení však Zlínští rychle přišli. Po třiceti sekundách totiž vyrovnal Filip Kovář - 1:1.

Berani si ale rychle vzali vedení zpět na svou stranu. V jedenácté minutě se o to zasloužil Vojtěch Dobiáš - 2:1. Ani tentokrát ale domácí svůj náskok neudrželi. Po ose Petr Had - Michael Drábek se ke kotouči dostal Lukáš Nezbeda a propálil Kořénka - 2:2. Po úvodní části hry tak odcházely oba týmy do kabin za vyrovnaného stavu.

V druhé třetině bylo k vidění několik přesilovek na obou stranách, jenže gól ne a ne padnout. Oba týmy si vytvořily slibné příležitosti, gólmani však výbornými zákroky drželi vyrovnaný stav. Nakonec se ale diváci přece jen dočkali branky, a to bohužel do liberecké sítě. Půl minuty před koncem druhé třetiny se po přihrávce Vojtěcha Dobiáše trefil Sebastian Fajkus - 3:2!

I tentokrát se ale Tygrům podařilo vyrovnat. Po nahrávce Filipa Jansy se o to zasloužil hezkou střelou Daniel Ira - 3:3. Scénář z předchozího průběhu zápasu se však opět opakoval a zanedlouho šli Berani zase do vedení. Po přihrávkách Filipa Weintritta a Lukáše Chludila zasadil libereckým velkou ránu svým druhým gólem v utkání Sebastian Fajkus - 4:3.

Severočeši chtěli vyrovnat, na tuto trefu však odpověď najít nedokázali. Nakonec to zkoušeli i v šesti, jenže ani to jim nepomohlo. Naopak toho využili Berani, když pátý gól přidal Dominik Luža - 5:3. Svěřenci trenéra Milana Plodka tak ze Zlína odjíždějí s prázdnou. Hned zítra si ale mohou spravit náladu proti Olomouci, držte jim palce!