Juniorka si poradila s Kladnem a připsala si třetí výhru v řadě!

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Juniorka si po středeční výhře nad Českými Budějovicemi poradila i s Kladnem. Základ výhry položili Tygři už v úvodu zápasu, když už v sedmé minutě vedli 2:0. V dalším průběhu zápasu měli více ze hry Rytíři, jejich šance ale ztroskotaly na skvělém Pavlu Čajanovi. Svěřenci trenéra Milana Plodka nakonec vyhráli 4:1.

22. kolo, pátek 29. listopadu 2019
4:1
(2:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Trunda, 7. Drábek, 33. Křepelka (TS), 47. Nezbeda (Drábek) – 36. Urban (Šapovaliv). Rozhodčí: Wagner – Kajínek, Povová. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 52. Střely na branku: 26:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Čajan – Aubrecht, Ira, Šedivý, Charvát (C), Had (A) – Křepelka, Hujer, Šafařovský (A), Adamec, Jansa, Strnad, Trunda, Měchura, Liška, Drábek, Nezbeda, Šeliga, Žemba.

Rytíři Kladno

Novotný (Burda) – Robovský, Staněk, Zíka (A), Funk, Ticháček, Volráb – Klíma, Bernat, Šimek, Hašek (C), Sachr, Sojka, Urban, Rendla, Čermák, Šapovaliv, Chrenka.

Na úvodní branku nemuseli Tygři čekat dlouho. Už v páté minutě se k puku dostal Tomáš Trunda a z prostoru mezi kruhy nedal Luboši Novotnému žádnou šanci - 1:0. Kladenští mohli vyrovnat v následné přesilovce, stal se ale pravý opak. Michael Drábek se totiž ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku a nadvakrát překonal kladenského gólmana - 2:0!

Vzápětí mohl navýšit náskok svého týmu Jan Žemba, jehož nebezpečnou ránu z mezikruží ale Novotný lapil. Poté už začali diktovat tempo hry hosté, kteří si šli za snížením. Nejblíže k němu měli v přesilovce v posledních minutách první třetiny, Tomáš Bernat ale z bezprostřední blízkosti netrefil prázdnou branku a střela Petra Haška z levého kruhu orazítkovala tyč liberecké branky. Po první siréně tak odcházeli Tygři do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Hosté pokračovali v aktivní hře i v úvodu druhé třetiny, snížit se jim ale stále nedařilo. Největší šanci měl Matěj Čermák, před nímž už byl jen ležící Pavel Čajan, z mezikruží ale přestřelil. Vzápětí se při přečíslení 2 na 1 dostal ke střele Ondřej Volráb, jeho dělovka však skončila v lapačce libereckého gólmana.

A tak přišel v 33. minutě pro Kladenské trest za neproměňování šancí. Po faulu na unikajícího Jana Křepelku bylo nařízeno trestné střílení, které sám faulovaný hezkou střelou nad vyrážečku proměnil - 3:0. Rytířům se ale nakonec přece jen podařilo snížit. Po přihrávce Matyáše Šapovaliva se prosadil střelou z první Tomáš Urban - 3:1. Vzápětí mohl vrátit tříbrankový náskok svému týmu Michael Drábek, který se protlačil až před Novotného, tváří v tvář gólmanovi však neuspěl. I po prostřední části hry tak šelmy vedly o dva góly.

V úvodu poslední dvacetiminutovky bylo k vidění hned několik velkých příležitosti na obou stranách. Ze slibných pozic pálili kladenští Samuel Chrenka s Tomášem Bernatem, ani jeden z nich však Čajana nepřekonal. Na druhé straně neuspěl ani liberecký Adam Charvát. V 47. minutě už ale mohli Tygři slavit. Michael Drábek našel z levé strany volného Lukáše Nezbedu, který tváří v tvář Novotnému zachoval chladnou hlavu a poslal puk pod břevno - 4:1!

Ve zbytku zápasu si ještě oba týmy vytvořily několik šancí, žádný gól už však nepadl. Nejblíže k němu měl kladenský kapitán Petr Hašek, jenž tvrdou přesilovkovou ránou orazítkoval tyč Čajanovy branky. Bílí Tygři si tak připsali další tři body, které je posunuly na sedmou příčku se ztrátou pouhých čtyř bodů na třetí pozici.

Milan Plodek
„První třetina se nám herně vůbec nevyvedla, Kladno bylo aktivnější a lépe bruslilo. My jsme se rozkoukávali a nepředváděli jsme takovou hru, kterou se chceme, hlavně na domácím hřišti, prezentovat. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a začali jsme si vytvářet nějaké šance, stejně se nám ale ten zápas celkově herně nepovedl. V té sestavě, v které jsme dnes hráli, bychom měli být daleko víc dominantnější. S výsledkem jsme spokojení, s hrou moc ne.“