Dvacítka podlehla i Olomouci a z moravského tripu se vrací bez bodu

Olomouc/Liberec - Juniorka si po prohře se Zlínem chtěla spravit náladu proti Olomouci. To se jí ale nepovedlo. Tygři ztráceli už od páté minuty a domácí pořád navyšovali svůj náskok. Mora nakonec vyhrála 6:0 a svěřenci trenéra Milana Plodka se tak domů vrací bez bodu.

25. kolo, sobota 07. prosince 2019
6:0
(2:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Vosátko, 13. Krupa (Štědrý), 23. Kalač (Štědrý), 27. Mácha (Tarnoczy), 40. Kořenek, 53. Handl (Hladiš, Hlaváč). Rozhodčí: Kubičík – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 45. Střely na branku: 48:17. Průběh utkání: 6:0.

HC Olomouc

Hasala (Mokrý) – Mader, Hlaváč, Hladiš, Vosátko, Pírek, Bahounek – Kalač, Handl, Krupa, Rosecký, Tomajko, Mácha, Štědrý, Kořenek, Tichý, Ministr, Tarnoczy.

Čajan – Aubrecht, Ira, Charvát, Kovář – Putz, Adamec, Jansa, Masař, Drábek, Nezbeda, Rossmy, Gajda.

Tygrům se vstup do zápasu nepovedl. Už po pěti minutách překonal Pavla Čajana rychlou ranou z bezprostřední blízkosti David Vosátko - 1:0. Domácí vstřelený gól nabudil a rázem byli na ledě více vidět, za což byli odměněni po polovině první třetiny. Po přihrávce Jana Štědrého se prosadil Tomáš Krupa - 2:0. Po zbytek úvodní části hry se nic významného nestalo, Liberečtí tak odcházeli do kabin s dvoubrankovým mankem.

A to se hned po dvou minutách prostřední dvacetiminutovky zvýšilo. David Kalač byl na brankovišti dostatečně důrazný a protlačil kotouč za brankovou čáru - 3:0. Zanedlouho už šelmy ztrácely čtyři branky. Patrik Tarnoczy hezkou křižnou přihrávkou našel volného Joshuu Jamese Máchu, jenž se sám před Čajanem nemýlil - 4:0.

Před koncem druhé části hry mohli mohli Severočeši snížit v přesilovce, jenže se paradoxně trefili opět domácí. Matěj Kořenek v oslabení ujel všem soupeřům a bezmocnému Čajanovi nedal žádnou šanci - 5:0. Po prostřední periodě tak Olomoučtí vedli o pět gólů a o vítězi bylo už prakticky rozhodnuto.

V třetí třetině už nebylo k vidění moc šancí, zápas se už jen dohrával. Jeden gól ale přece jen padl, bohužel ale do liberecké sítě. V přesilovce se po přihrávce Reného Hladiše se štěstím prosadil Tobiáš Handl - 6:0. Do konce zápase už se nic významného nestalo, svěřenci trenéra Milana Plodka tak z Olomouce odjíždějí s prázdnou.

„Na trip jsme odjeli ve velmi osekané sestavě, máme několik zraněných a nemocných hráčů. I tak se s tím kluci poprali a bojovali v obou zápasech. Na lepší výsledky však síla nebyla.“