Junioři odjíždějí z Moravy bez bodu, s Brnem prohráli 1:5

Date of publication Author Adéla Růžičková

Liberec - Tygři nastoupili do posledního týdne soutěže o pohár DHL na ledu Komety Brno. Zde junioři s omlazeným kádrem podlehli Kometě 1:5. Pavel Čajan měl výrazně větší práci než jeho brněnský kolega, protože Moravané poslali na libereckého maskovaného muže dvakrát více střel. Šelmy se prosadily jen jediným gólem, jenž vsítil Filip Jansa.

29. kolo, úterý 21. ledna 2020
(2:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 8. Dufek (Vašíček, Svoboda), 15. Holemý (Vašíček, Dufek), 37. Vašíček (Holemý, Dufek), 45. Indrák (Holemý), 58. Sedláček (Snášel, Pigl) – 46. Jansa (Kovář). Rozhodčí: Kašík – Král', Pippal. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 56:22. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 4:1, 5:1.

HC Kometa Brno

Kubík (Rachůnek) – Fajmon, Holemý, Furch, Vašíček P., Studený, Kowalczyk – Žák, Pigl, Indrák, Snášel, Bartes, Svoboda, Dufek, Krška, Sedláček, Malý, Vašíček D., Kunc

Čajan – Ira, Šedivý, Adamec, Hampl, Kovář, Had – Vomáčka, Jansa, Hujer, Měchura, Liška, Nezbeda, Trunda, Šeliga

První třetina nabídla rychlý hokej na obou stranách. Skóre mohl otevřít Dominick Vašíček, jenž najížděl sám na libereckého brankáře Pavla Čajana. Maskovaný muž si svědomitě uchránil mezeru mezi betony, kam brněnský útočník mířil. Na druhé straně Liberečtí dobře napadali v útočném pásmu a zaměstnali brněnského gólmana Kubíka, ale brankou žádná šance neskončila. Poprvé mohla slavit Kometa, po nenápadné střele Karla Dufka zpoza obránce z levého kruhu. Kotouč propadl Pavlu Čajanovi do brány mezírkou u tyče – 1:0.

Následovala chyba v obranné řadě Moravanů při rozehrávce, ale tu Severočeši potrestat nedokázali. Poté musel liberecký maskovaný muž zasahovat při dělovce od modré, a posléze i proti nebezpečné backhandové dorážce. Na další střelu Brňanů už Čajan nestačil. Dominick Vašíček přihrál obránci Janu Holemému, jehož střela propadla až do sítě liberecké brány – 2:0.

Ve druhém dějství navýšila Kometa svůj náskok. Z levé strany brněnského útočného pásma se prosadil Dominick Vašíček, který střelou zápěstím poslal touš za brankovou čáru – 3:0. Ke konci třetiny mohl potrestat velkou chybu brněnského obránce liberecký útočník Tomáš Trunda, ale svou střelou na pravou tyč o kousek minul!

Hra na začátku poslední periody se musela přerušit kvůli poruše časomíry na kostce nad ledem. Po opravení se Moravané mohli těšit ze čtvrté branky. Jan Holemý vyslal do samostatného úniku Daniela Indráka, jenž nezaváhal a trefil se do levého horního rohu brány – 4:0. Za necelou minutu Tygři odpověděli svým prvním gólem! Kotouč se za maskovaného muže dostal po střele Filipa Jansy, kterému přihrál jmenovec Filip Kovář – 4:1.

Na konci zápasu se ještě puk dostal za Čajana nepovoleným způsobem. Dominick Vašíček dopravil kotouč do sítě hlavou. Brňané však o chvíli později dopravili touš za libereckého maskovaného muže podle herních pravidel. Rychlou souhru kolem brankoviště předvedli Martin Snášel a Tomáš Pigl, druhý jmenovaný nakonec této kombinace našel Iva Sedláčka, jenž usměrnil puk pod brankáře Pavla Čajana do brány – 5:1.

(Foto: www.hc-kometa.cz)

Jan Zachrla
„Zápas byl trochu volnější, protože kluci už věděli, jak soutěž dopadla. Z taktické stránky to byl tak trochu srpnový zápas, ale na druhou stranu soupeř byl nepříjemný. Hrál důrazně, dobře bruslil a nedal kůži zadarmo. V prostoru před bránou jsem byli asi lepší a proto jsme zápas zvládli.“

Milan Plodek
„Dnes není moc co hodnotit, na ledě byl víceméně jen jeden tým. To byla Kometa. My jsme se jim snažili aspoň trošku konkurovat, ale moc nám to nešlo. Když se sejde den, když hrajeme my i Benátky, tak hrajeme s kádrem opravdu hodně mladým a nezkušeným. Kluci se snažili, ale Kometa bohužel byla lepší, takže jí gratulujeme. “

29. kolo, úterý 21. ledna 2020
(2:0, 1:0, 2:1)