Reportáž

Cenná výhra! Dvacítka těsně předčila Vítkovice

Vítkovice/Liberec - Stejně jako v pátečním zápase proti Třinci si Tygři proti Vítkovicím vypracovali v úvodních minutách dvoubrankový náskok, jenže o ten v průběhu zápasu přišli. Na vítězný gól Michaela Drábka už však domácí nedokázali odpovědět a svěřenci trenéra Milana Plodka si tak z moravského tripu vezou cenné čtyři body!

Vstup do zápasu se Tygrům povedl na jedničku. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre zápasu tvrdou ránou z pravé strany Michael Drábek - 0:1. Vzápětí to bylo už o dvě branky. Brankář Dominik Piták vyrazil střelu Daniela Iry pouze na hůl Adama Lišky, jenž se z ideální pozice nemýlil - 0:2!

Liberečtí mohli navýšit své vedení v následné přesilovce, žádnou větší šanci si v ní však nevypracovali. A to je mohlo mrzet, protože minutu před koncem první sirény překvapil Pavla Čajana střelou z levé strany Jakub Gebauer - 1:2.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí, kteří si šli za vyrovnáním. A ve 28. minutě byli za svou snahu odměněni! Pavel Čajan totiž na přesilovkou dělovku Martina Ryšavého od modré čáry nestačil - 2:2. Vítkovičtí se mohli dostat do vedení v následné přesilovce, to se jim však díky dobrým zákrokům libereckého gólmana nepodařilo. Před poslední částí hry tak bylo skóre nerozhodné.

Začátek třetí dvacetiminutovky se nesl v opatrném duchu, nikdo nechtěl udělat chybu, která by mohla rozhodnout o vítězi zápasu. Nakonec ale jednu takovou vyrobili domácí, čehož Tygři využili! Michael Drábek tvrdou ránou z pravé strany přidal svůj druhý gól v utkání - 2:3!

Slezané se snažili vyrovnat, skvělý Pavel Čajan ale všechny jejich šance pochytal. Domácí to nakonec zkusili i v šesti, ani to jim však nepomohlo. Bílí Tygři si tak z moravského tripu vezou domů čtyři body.

Ohlasy trenérů

Milan Plodek
Bílí Tygři Liberec
„V dnešním utkání jsme tahali za kratší konec, soupeř byl aktivnější a lépe bruslil. Přesto kluci s výborným Pavlem Čajanem uvěřili, že i takový zápas se dá vyhrát, když budou hrát jako tým. To se přesně potvrdilo a tak vezeme tři body!"

Naši partneři

Generální partner
Generální partner