Reportáž

U20 nepustila Karlovy Vary vůbec k ničemu. Parádní výkon okořenila čistým kontem

Liberec - V sobotu zavítal pod Ještěd další tým z čela tabulky. Liberečtí junioři se ale Karlových Varů nezalekli. Od začátku až do konce kontrolovali tempo hry a soupeř se jen málokdy dostal k nějakému vážnějšímu ohrožení brány. Dvacítka má tak ze dvou víkendových zápasů maximum bodů!

Začátek zápasu byl ve znamení nepřesností na obou stranách a chvíli trvalo, než se začal hrát pohlednější hokej. Lépe se nakonec nastartovali Liberečtí, kteří začali mít mírnou převahu. Do první vážnější šance se dostal Dominik Šeliga, jenž stanul sám před Adamem Horákem. Toho ale z bezprostřední blízkosti nepropálil. Na druhé straně poté zahrozil Daniel Černý, který měl dost času připravit si ránu z levého kruhu. Jeho jedovatý pokus ovšem Pavel Čajan vyrazil ramenem.

To ovšem bylo od Energie v úvodní třetině v podstatě vše. Svěřenci Milana Plodka se chopili iniciativy, jenže dlouho se jim nedařilo skórovat. Dělovka Miloslava Adamce od modré se minula účinkem a neujalo se ani přečíslení dva na jednoho. Nakonec se ale šelmy dočkaly. Jan Žemba totiž při přesilové hře přihrál na hranici brankové čáry Lukáši Nezbedovi a ten posunul touš skrz brankoviště Filipu Jansovi, který překonal marně se natahujícího Adama Horáka - 1:0.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky Karlovy Vary přidaly, jenže poté opět přešly do herního útlumu a Tygři tak dostali prostor pro vlastní iniciativu. V pětadvacáté minutě Adam Měchura nebezpečně tečoval ránu Petra Hada, Adam Horák ale se štěstím zasáhl.

Poté se svěřenci trenéra Milana Plodka museli bránit v několika oslabeních, díky obrovské obětavosti a zákrokům Pavla Čajana však přečkali přesilovky Energie bez úhony. Naopak v jedné z nich dokonce mohli navýšit vedení. Jan Žemba ale svůj samostatný únik v gól neproměnil.

Trenér Milan Plodek o skalpu dvou soupeřů z vrchních pater tabulky:

„Na všechny soupeře se připravujeme stejně. Přijely dva silné celky, což kluky možná trochu více namotivovalo. Snažíme se ale hrát pořád stejný hokej, někdy to vyjde, někdy ne. V těchto dvou duelech předvedli hráči obrovské nasazení a proto máme šest bodů.“


V závěrečném dějství chtěly Karlovy Vary zavelet k obratu, jenže liberecká defenziva držela velmi pevně. A když už selhala, spasil Tygry Pavel Čajan, jenž zlikvidoval i únik Róberta Bača. Zodpovědná hra se domácím vyplatila. Deset minut před koncem přihrál Adam Charvát puk Dominiku Šeligovi, který si přes mezikruží najel na pravou stranu a poté skrytou ranou z otočky prostřelil Adama Horáka - 2:0.

Energie se ani i tak nevzdala, Liberečtí ale pokračovali ve skvělé práci směrem dozadu a nepřipustili ani závěrečný tlak. Po Plzni si tak Severočeši připsali druhý skalp týmu z čela tabulky během dvou dnů!

Ohlasy trenérů

Milan Plodek
Bílí Tygři Liberec
„V pátek jsme proti Plzni hráli ve třetí třetině výborný hokej, na což jsme skvěle navázali. Od začátku byla vidět bojovnost. Kluci chtěli vyhrát a bylo to na nich vidět. Zblokovali spoustu střel a gólman to podpořil kvalitním výkonem. Díky tomu, že jsme neinkasovali, dva góly stačily k výhře. Za mě velká spokojenost."
Václav Eismann
HC Energie Karlovy Vary
„V první řadě chceme pogratulovat domácím k naprosto zaslouženému vítězství. Během celého zápasu byla na jejich straně jak hokejová kvalita, tak základní kámen v podobě pracovitosti a důrazu v osobních soubojích. Když se to sečte, dá to dohromady výsledek utkání."

Naši partneři

Generální partner
Generální partner