To je škoda! Divoký zápas juniorky rozhodl Hradec třináct vteřin před koncem

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Boj do poslední minuty. Asi takto by se dalo popsat sobotní utkání mezi libereckými juniory a Mountfieldem. Liberec kromě úvodní branky Hradce téměř pokaždé vedl, nicméně domácí celek vždy udeřil zpět. Vyrovnaný stav 4:4 ale třináct vteřin před koncem zlomil hradecký kapitán a sebral tak z gólově atraktivního zápasu všechny body.

34. kolo, sobota 11. ledna 2020
5:4
(1:1, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 15. Ďuriš (Pěnčík, T. Pinkas), 28. Morong (Poppel), 39. Naar (Poppel, Síla), 44. Poppel (Pěnčík), 60. Poppel (Morong) – 18. Drábek, 22. Vomáčka (Drábek), 29. Drábek (Šeliga), 41. Šedivý (Jansa, Rossmy). Rozhodčí: Úlehla – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 34. Střely na branku: 41:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4.

Mountfield HK

Sajdl (Ševců) – Pelda, M. Pinkas, Voňka, Naar, Janoušek, Perička, Pěnčík (A) – Lukačka, Ďuriš, T. Pinkas, Síla, Lang, Daniel Šedivý, Morong, Tecl, Poppel (C).

Král – Aubrecht, J. Šedivý, Charvát (C), Had (A) – Vomáčka, Adamec, Jansa, Strnad, Liška, Drábek, Nezbeda, Trunda, Rossmy, Šeliga.

Větší šanci měl v úvodu utkání domácí Tadeáš Pinkas, když se pokoušel překonat Daniela Krále z ostrého úhlu, ale liberecký brankář byl ve střehu. Posléze se snažili prosadit i Tygři v situaci, kdy se dostal Benjamin Vomáčka přímo před Tomášem Sajdlem, nicméně ten mu v zakončení zabránil betonem.

V patnácté minutě Hradec proměnil přesilovou hru. Martin Pěnčík dobře přečetl hru a nahrál Daliboru Ďurišovi, jenž poslal puk ke vzdálenější tyči – 1:0. Ještě před zazvoněním sirény ale Liberečtí odpověděli, hned po vhazování si vzal kotouč pod vlastní režii Michael Drábek a sám ho propasíroval mezi brankářovy betony – 1:1!

Druhá část započala hrou ve čtyřech na obou stranách, která vyhovovala více šelmám. Benjamin Vomáčka předvedl sólovou akci, najel si od pravého kruhu před hradeckého gólmana, hokejkou nejdříve naznačil a poté chytře vystřelil mezi betony Tomáše Sajdla – 1:2. Následně měl velkou šanci Tomáš Trunda, jelikož se prokličkoval přes dva beky, ale u brankoviště již před maskovaným mužem domácích neuspěl.

Ve 28. minutě Severočeši zaváhali ve vlastní přesilovce, čehož museli hodně litovat. Peter Poppel vypíchl Tygrům puk a dostal se ke střele, kterou poté dorazil do šibenice Matěj Morong - 2:2. Liberec si však vzal po necelých šedesáti vteřinách vedení zpět. K odraženému kotouči se nejrychleji dostal Michael Drábek, který vyslal svižnou přízemní střelu k levé tyči a zaznamenal v utkání už druhou branku – 2:3!

Rychlá hra obou celků se přelévala ze strany na stranu, ale v závěru Mountfield skóre opět gólově vyvážil po dobré kombinaci, kdy dostal Jakub Naar nahrávku k brankovišti a puk zametl do odkryté klece – 3:3. Počátek třetí periodu opět ovládli Liberečtí, když proměnili ještě zbytek přesilové hry z předešlé třetiny. Filip Jansa nahodil kotouč od modré, který skvěle tečoval Jakub Šedivý přímo do sítě – 3:4.

Domácí celek ale využil chybu Tygrů v útočném pásmu a Petr Poppel tak dostal prostor pro samostatný únik, kterým dokázal srovnat na 4:4. Následovala hromada skvělých akcí, při kterém se blýskli hlavně strážci obou svatyní. Pět minut před koncem dostal Liberec velkou příležitost k rozhodnutí celého utkání ve hře 5 na 3, ale tu nakonec i přes všechno úsilí nevyužili.

Liberečtí hokejisté v samotném závěru museli pykat za příliš mnoho hráčů na ledě, čímž se vyrovnané skóre zlomilo. Třináct vteřin před koncem se předvedl hradecký kapitán Petr Poppel, jenž objel branku a protlačil kotouč i přes dva bránící hráče v brankovišti. Z výsledku se tudíž radoval Mountfield po vítězství 5:4 na svém ledě.

„Pro nás skončil zápas smolně, ale byli jsme tu v poměrně osekané sestavě. Kluci se ale semkli, makali, bojovali a byli jsme rovnocenným soupeřem lídrovi tabulky, který hraje neskutečný hokej. Měli jsme spoustu šancí, ale musím pochválit především našeho gólmana, který toho spoustu vychytal. Chlapcům jsem přál alespoň prodloužení a bod, bohužel to však dopadlo, jak to dopadlo. Pan rozhodčí říkal, že to viděl, a gól platil. Je mi líto kluků, protože tady nechali všechno, ale nevyšlo to.“

David Kočí
„Tentokrát jsme v zápase neměli takovou pokoru a úctu k soupeři. Asi jsme si mysleli, že to půjde samo, a ty tři body nám trošičku spadly do klína. Nehráli jsme vůbec dobře a za plný bodový zisk musíme být rádi. Příště se musíme prezentovat lépe.“