Dvacítka si parádně poradila s Berany ze Zlína

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Severočeští junioři se v pátečním zápase utkali s moravským Zlínem a vedení se ujali už ve druhé minutě díky trefě Filipa Kováře. Ve druhé třetině přidali další další dvě branky, ale Berani se dostali zpátky do hry využitou přesilovkou v závěru periody. V poslední dvacetiminutovce však Tygři potvrdili své vítězstvím skvělou souhrou a berou z domácího ledu cenné tři body!

5. kolo, pátek 20. září 2019
6:1
(1:0, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 2. Kovář (Hampl), 28. Nezbeda (Kovář, Jansa), 34. Liška (Vomáčka), 47. Šeliga (Šafařovský), 49. Měchura (Had), 54. Gajda (Měchura, Kovář) – 40. Dobiáš (Hamrlík, Holík). Rozhodčí: Jaroš – Podrazil, Hnát. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 1:0, 3:0, 3:1, 6:1.

Čajan (Král) – Böhm, Ira, Šedivý, Hampl, Charvát (C), Kovář, Had (A) – Křepelka, Vomáčka, Šafařovský, Jansa, Liška, Klapka, Nezbeda, Rossmy, Šeliga (A), Gajda, Měchura.

PSG Berani Zlín

Kořének (Šerman) – Janošek, Hamrlík, Holík, Talafa, Jaroněk, Bednařík, Mikulík – Sebere, Weintritt, Lekeš, Podešva, Kozubík, Luža (A), Hrazdira, Dobiáš (C), Fajkus (A), Baďura, Apolenář.

Úvod zápasu zvládli lépe Tygři, jelikož už ve druhé minutě skóroval Filip Kovář, jenž si najel od modré mezi kruhy a parádně trefil střelou ze zápěstí prázdné místo pod rukavicí zlínského brankáře. Poté jsme neviděli na ledě tolik střel, ale hostující Baďura se zmocnil puku přímo před brankovištěm, svojí neplánovanou střelou však Pavla Čajana tolik neohrozil. Gólová přiležitost přišla také ze strany Liberce. Petr Had držel puk za hostující brankou, následně nahrál žabičku na volného Adama Klapku, jenž stál u levé tyče, ale kotouč však netrefil úplně dle svých představ.

Další šanci hostů mohl skórovat Jakub Apolenář střelou z pravé strany, ale Pavel Čajan svůj tým podržel také u následujícího pokusu Dominika Luži z ostrého úhlu. Konec třetiny si Tygři pohlídali s těsným vedením 1:0.

Ve druhé periodě jsme mohli vidět daleko více střel a také proměněných branek. Nejprve čelil brankář Tygrů tvrdé střele od obránce Tadeáše Talafy, jelikož se kotouč odrazil od masky k betonům. Situaci si nicméně liberecká třicítka dokázala včas pohlídat. V osmé minutě se ale náhle blýskl Lukáš Nezbeda, jenž si najel podél levého mantinelu a následně zakončil skvělou střelou téměř z nulového úhlu u levé tyče! O šest minut později Tygři udeřili potřetí, když hostující brankář Kořének odrazil svými betony vypálený kotouč přímo na volného Adama Lišku, který pohotově poslal puk do prázdného prostoru. Ke konci třetiny se však Berani nevzdali a vybojovali si přesilovku pět na tři, kde dokázali snížit díky střele Vojtěcha Dobiáše zpoza kruhu.

Ve třetí dvacetiminutovce Tygři udrželi své vedení a už pouze navyšovali skóre. Po trefě Dominika Šeligy u brankové čáry a tečí Adama Měchury se dostal Zlín do potíží a posléze už nedokázal aktivně střílet. V 54. minutě už jen potvrdil tygří dominanci šestým gólem Petr Gajda. Zlín mohl snížit ke konci utkání za pomoci trestného střílení, ale útočník Sebastian Fajkus však nedokázal dobře trefit puk. Juniorští Bílí Tygři si tak zaslouženě berou po skvělých útočných kombinacích tři body.

„První třetina se nám nevyvedla podle našich představ. Klukům jsme řekli, že chceme hrát daleko aktivnější hokej a být často u puku. To se nám od druhé třetiny dařilo a výsledek mluví za všechno. Byl to super zápas, chválím všechny a jsem rád, že se nám konečně podařilo sehrát přesilovky. Dnes jsme sílu rozložili, na sobotní zápas nás bude o něco méně, takže dostanou šanci i mladší hráči. “