Reportáž

Junioři vezou z Třince pouze bod. Rozhodla devátá série nájezdů

Třinec/Liberec — Bílí Tygři si během prvních minut vypracovali hned dvoubrankové vedení, jenže domácí skóre otočili. Svěřenci trenéra Milana Plodka ovšem ještě stihli srovnat na 3:3, načež vybojovali cenný body za prohru v samostatných nájezdech.

Tygři na svého soupeře pořádně vlétli a již ve čtvrté minutě otevřeli skóre. Miloslav Adamec si sjel až do ideální střelecké pozice a poté přihrál ještě lépe postavenému Vojtěchu Strnadovi, který poslal Liberec do vedení — 0:1. O chvíli později to bylo již o dvě branky, když Vojtěch Strnad tečoval do sítě dělovku Benjamina Vomáčky a zaznamenal tak svou druhou trefu v utkání — 0:2.

Oceláři však rychle přispěchali s odpovědí, jelikož se po asistenci Michala Matiaška prosadil Jakub Adámek — 1:2. Během prvních osmi minut viděli příchozí diváci hned tři branky, to ale bylo pro úvodní periodu vše. I přes několik slibných šancí se ani jedno mužstvo neprosadilo.

I prostřední dvacetiminutovka nevydržela dlouho bez branky. Už po pětapadesáti vteřinách přihrál Matouš Čmiel kotouč na Nica Giedla a ten vyrovnal stav střetnutí na 2:2. Následně putoval na trestnou lavici Benjamin Vomáčka a Třinečtí v přesilové hře dokonali obrat, když se trefil Viktor Konečný — 3:2.

Tygři se ale z nástupu domácích rychle vzpamatovali a taktéž vybojovali přesilovou hru. Tu sice nevyužili, krátce po jejím skončení se ovšem Jan Žemba zjevil sám před Patrikem Švančarou a úspěšným zakončením vsítil třetí branku šelem — 3:3. Do závěrečného dějství se tudíž šlo za nerozhodného stavu.

I třetí perioda nabídla vyrovnaný hokej, který však moc vyložených šancí nepřinesl. Hru navíc kouskovala mnohá vyloučení, ani jeden celkem však svou početní výhodu nezužitkoval. I proto svítil na tabuli po šedesáti minutách nerozhodný stav, a tak muselo zápas rozhodnout prodloužení.

Ani to ale vítěze utkání nepřineslo. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, v nichž Ocelářům vystřelil až v deváté sérii vítězství Viktor Konečný.

Ohlasy trenérů

Milan Plodek
Bílí Tygři Liberec
„Bylo to velmi kvalitní utkání v rychlém tempu se spoustou šancí na obou stranách. Bohužel jsme nedokázali využít dvě přesilové hry na konci utkání a šance v prodloužení. Nájezdy vyšly lépe domácím. I tak jsme spokojeni s herním projevem týmu. Výborně také zachytal Pavel Čajan."

Naši partneři

Generální partner
Generální partner