Junioři vezou z Třince pouze bod. Rozhodla devátá série nájezdů

Třinec/Liberec — Bílí Tygři si během prvních minut vypracovali hned dvoubrankové vedení, jenže domácí skóre otočili. Svěřenci trenéra Milana Plodka ovšem ještě stihli srovnat na 3:3, načež vybojovali cenný body za prohru v samostatných nájezdech.

20. kolo, pátek 22. listopadu 2019
4:3sn
(1:2, 2:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Adámek (Matiaško), 22. Geidl (Čmiel), 25. Konečný, rozh. náj. Konečný – 4. Strnad (Adamec), 7. Strnad (Vomáčka, Jansa), 31. Žemba. Rozhodčí: Koizol - Hlavatý, Hranoš. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 44:44. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3.

HC Oceláři Třinec

Švančara (Švehlák) – Jenáček, Vacula, Cienciala, Grygar, Adámek, Michálek – Havránek, Krč, Stránský, Pastor, Geidl, Mastič, Kvasnica, Konečný, Čmiel, Matiaško, Ramik, Dobša

Čajan (Franc) – Böhm, Ira, Šedivý, Hampl, Adamec – Křepelka, Vomáčka, Šafařovský, Jansa, Strnad, Liška, Drábek, Nezbeda, Rossmy, Gajda, Žemba

Tygři na svého soupeře pořádně vlétli a již ve čtvrté minutě otevřeli skóre. Miloslav Adamec si sjel až do ideální střelecké pozice a poté přihrál ještě lépe postavenému Vojtěchu Strnadovi, který poslal Liberec do vedení — 0:1. O chvíli později to bylo již o dvě branky, když Vojtěch Strnad tečoval do sítě dělovku Benjamina Vomáčky a zaznamenal tak svou druhou trefu v utkání — 0:2.

Oceláři však rychle přispěchali s odpovědí, jelikož se po asistenci Michala Matiaška prosadil Jakub Adámek — 1:2. Během prvních osmi minut viděli příchozí diváci hned tři branky, to ale bylo pro úvodní periodu vše. I přes několik slibných šancí se ani jedno mužstvo neprosadilo.

I prostřední dvacetiminutovka nevydržela dlouho bez branky. Už po pětapadesáti vteřinách přihrál Matouš Čmiel kotouč na Nica Giedla a ten vyrovnal stav střetnutí na 2:2. Následně putoval na trestnou lavici Benjamin Vomáčka a Třinečtí v přesilové hře dokonali obrat, když se trefil Viktor Konečný — 3:2.

Tygři se ale z nástupu domácích rychle vzpamatovali a taktéž vybojovali přesilovou hru. Tu sice nevyužili, krátce po jejím skončení se ovšem Jan Žemba zjevil sám před Patrikem Švančarou a úspěšným zakončením vsítil třetí branku šelem — 3:3. Do závěrečného dějství se tudíž šlo za nerozhodného stavu.

I třetí perioda nabídla vyrovnaný hokej, který však moc vyložených šancí nepřinesl. Hru navíc kouskovala mnohá vyloučení, ani jeden celkem však svou početní výhodu nezužitkoval. I proto svítil na tabuli po šedesáti minutách nerozhodný stav, a tak muselo zápas rozhodnout prodloužení.

Ani to ale vítěze utkání nepřineslo. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, v nichž Ocelářům vystřelil až v deváté sérii vítězství Viktor Konečný.

„Bylo to velmi kvalitní utkání v rychlém tempu se spoustou šancí na obou stranách. Bohužel jsme nedokázali využít dvě přesilové hry na konci utkání a šance v prodloužení. Nájezdy vyšly lépe domácím. I tak jsme spokojeni s herním projevem týmu. Výborně také zachytal Pavel Čajan.“