Skvěle! Juniorka po Spartě přehrála i Slavii

Praha/Liberec - Po čtvrtečním vítězství nad Spartou čekala juniorku Slavie. A i s ní si Tygři poradili! O vítězství rozhodli v poslední třetině, ve které vsítili hned čtyři branky, a nakonec vyhráli 7:2. Jednou brankou a dvěma asistencemi se blýskl bek Adam Charvát.

12. kolo, sobota 19. října 2019
2:7
(0:1, 2:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 26. Němeček (Kižlin), 36. Hasil (Srdínko) – 1. Drábek, 27. Šeliga (Ira, Drábek), 37. Adamec (Charvát, Klapka), 44. Charvát (Křepelka), 55. Nezbeda (Ira, Vomáčka), 59. Šedivý (Křepelka), 60. Strnad (Charvát, Nezbeda. Rozhodčí: Lacina – Hynek, Lhotský. Vyloučení: 4:3. Vyšší tresty: 0:2. Využití: 1:2 V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 41:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:7.

HC Slavia Praha

Pánek (Kufa) – Fiala, Hovorka, Němeček, Antoš, Mareček, Srdínko, Klatt – Kižlin, Havrda, Hradil, Hasil, Ribarovski, Křenek, Turek, Míšek, Labuzík, Janča, Petrák.

Čajan (Franc) – Kovář, Ira, Šedivý, Adamec, Charvát, Had – Křepelka, Vomáčka, Šafařovský, Jansa, Strnad, Klapka, Liška, Drábek, Nezbeda, Šeliga.

Tygrům se vstup do utkání povedl na jedničku. Už po deseti sekundách totiž Petra Pánka rychlou střelou překvapil Michael Drábek - 0:1. Následně si domácí vypracovali několik šancí na vyrovnání, jenže ani jednu díky skvěle chytajícímu Pavlu Čajanovi nevyužili. Tlak Pražanů se stupňoval zejména v posledních minutách úvodní třetiny, ale ani tyto příležitosti svěřenci trenéra Jiřího Vebera neproměnili v srovnávací branku. Po první siréně tak Liberečtí odcházeli do kabin s jednogólovým náskokem.

O ten však už po pěti minutách prostřední dvacetiminutovky přišli. V přesilovce se o to po přihrávce Davida Kižlina zasloužil Dominik Něměček - 1:1. Vyrovnaný stav ale vydržel jen necelých čtyřicet sekund. Početní výhodu hostí využil Dominik Šeliga - 1:2.

Domácí byli nadále aktivnější a v 36. minutě se dočkali kýženého vyrovnání. Střelu Jana Srdínka od modré čáry tečoval před brankou Matěj Hasil - 2:2. Ani tentokrát však srovnaný stav nevydržel ani čtyřicet vteřin! Po ose Adam Charvát - Adam Klapka puk doputoval až na hokejku Miloslava Adamce, který hezkou ránou vrátil Tygrům vedení - 2:3!

V závěrečné třetině už se zápas odehrával pod taktovkou Severočechů. V 44. minutě navýšil jejich náskok po nahrávce Jana Křepelky Adam Charvát - 2:4. Vzápětí mohl snížit Dejan Ribarovski, který se dostal až před Čajana, jenže ho na poslední chvíli skvělým obranným zákrokem zastavil jeden z libereckých beků.

V posledních pěti minutách utkání se s brankami Tygrů roztrhl pytel. Nejdříve se po přihrávce Daniela Iry prosadil Lukáš Nezbeda, poté se trefil obránce Jakub Šedivý a třicet sekund před koncem na konečných 2:7 upravil Vojtěch Strnad. Svěřenci trenéra Milana Plodka si tak z pražského tripu odvážejí cenných šest bodů.

„Dnes se nám to hodnotí dobře jen z pohledu výsledku. První dvě třetiny jsme hráli náš nejhorší hokej, co jsem kdy viděl a tím myslím ne jen za tuto sezónu. Dnes nás hodně podržel gólman a to nás vlastně celou dobu drželo ve hře. Ve třetí třetině jsme si to už ohlídali a dali nějaké góly. Musím ale říct, že Slavia si zasloužila za ty dvě třetiny minimálně o čtyři pět gólů víc. Paradoxně nám také pomohl rozhodčí, kluci se po tom trestu do konce utkání semkli a ve třetí třetině to zvládli. Slavia byla dnes aktivnější, ale klíčovým momentem bylo to vyloučení. Pak kluci začali hrát.“

Jiří Veber
„V první třetině jsme měli šance, které jsme měli využít. Soupeře jsme přestříleli v prvních dvou třetinách, ale gólů jsme moc nepřidali. Po druhé třetině jsme si prohráli sami zápas, my sami jsme si byli soupeřem. Měli jsme tam hodně šancí, které jsme měli využít. Pak věřím, že by ten zápas vypadal nakonec jinak. Kdybych to měl zestručnit, tak řeknu, že jsme neproměňovali šance, které jsme měli a že jsme si to prohráli sami.“